fedlite adlı kullanıcının mesajları

alman subayları savaş sırasında bir dereden geçer ve bu silahlar balçıklı suya maruz kalır. daha sonra düşmana karşı kullanılırken bu durum silahın tutukluk yapmasına sebep olur. düşününki düşmana sıktınız ve tıkkkk. sonrasında yapılan incelemelerde bu modelden vazgeçilip P38 tasarlanır. sorun makaradadır ve makaradan vazgeçilir. şahsen P38 in kırmızı kabze çelik ve alüminyum alt kapak olanını kullanma şansım oldu. tam bir nişan silahı. attıkça ve atıp vurdukça zevk veren bir silah.

five seven ın türkiyede yasal olarak 2 kişide olduğunu ve zırh delici sabot mermi atabildiği için sivile satışının söz konusu bile olmadığını duymuştum. zaten standart fmj mermi attıktan sonra 5.7 kalibre bir silahı taşımak istemem. sonuçta silah bir tehdide karşı savunma amaçlı olarak bize veriliyor ve karşıdakinde 9mm ve üzeri olma ihtimalini düşündükçe daha bir soğuyorum.
    amerika polisinin 9mm silah yerine 45 acp tercih ettiğini, bunun sebebinin ise uyuşturucu kullanan 2m lik bir zenciyi devirmenin ancak penetrasyon sağlayabilen silahlarla mümkün olduğunu, adamın adrenalin sayesinde ayakta kalabildiğini okumuşturm.
    fn 5.7 zırhlı bir araca suikast yapacaksanız biçilmiş kaftan yani.

desert eagle ın colt 1911 den ne farkı varki. kalibre aynı. atım sayısı aynı. mermi bitince işe yarasın adamı vura vura öldürecem derseniz o ayrı tabi. parası çok olan için listeye alınacak bir silah ama gereksiz.
    glock 30 ile de aynı performansı alabilirsiniz. sonuçta 45 acp. vurdumu yıkar.

tabancalara birçok dayanıklılık testi yapılıyor. -50 dercede soğutulup oda sıcaklığına çıkarıp atış apılıyor, çölde kuma gömülü bir hafta kalıp atış yapılıyor. uçaktan serbest yere bırakılıyor, lastik tekerlekli dozer üzerinden geçiyor, tuz dolu kapta bekletiliyor, silahın üzerine atış yapılıyor, hatta bazı manyaklar sobaya atıp bekleyip çıkarınca çalışıyormu diye bakıyor. işin aslı meşhur markaların çoğu bu testlerden geçiyor ama benim gönlümden glock geçiyor :)

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

saat 6 yönündeki vuruşlar ve sonuçları her silahta olası kazalar. sonuçta parçalanmaya başlayan çelik namlu. sizin alt kapağınız çelikte olsa parçalanma devam edecektir.
    glock birçok testten başarıyla geçen, çalışma sistemi tabancanın horoz iğne ayak mantığı olmayan, az parça az arıza mantığı güdülmüş bir silah. yüzeye uygulanan tenifer işlemi elmastan sonra gelen en sert yüzey. polimeri mükemmel bir karışım. yüne söylüyorum en iyi silah bu denemez ama kulanışlılığı en iyi silah bu.
    mesela yanınızda sürekli taşıyacaksanız G26, 10 tane alır, istersen 16 lı şarjör+ grip olur güven verir. istersen iğneyle oynarsın 33 alır ve otomatik olur. manevra yayındaki lazer hedefi vurmanı sağlar. bu sistemede çalışan silah yok.

http://us.glock.com/products/model/g26gen4

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

muadili silahlar illaki var ama. toleransı yüksek olduğu için glock her şartta çalışabilmeyi beceriyor. bu en iyisi anlamına gelmez ama benim tercihim glock 19c olurdu

illede alacaksam denge ve tip olarak ar6. ar6 ya regulator takıp kullanırsanız harika olur.heriki tüfekte scubasız kullanıma uymaz. pompa ile atış yapacam derseniz güzel kol kası yaparsınız

otomatik tüfeklerin iğnesi hem ince hemde baya uzun bir yapıya sahip. 3mm çap 60-70mm boy ve yataklaması zayıf. sadece kovana vuran kısım yataklı. mekanizmanın ortasında boşta. iğnenin çelik kalitesine göre zamanla flambaj olması yani eğrilmesi bu eğiklikten dolayıda kırılması muhtemeldir.

eğer ihtiyacı olan varsa otomatik tüfeklerin birçok parçası arkadaşımda var. kendisi tamirci. bulamazsanız yardımcı olurum.

bende internetten gamo 4.5 match aldım. 500lük kutu. cp88 ile attığımda 5-6m den hedef kağıdına atış yapıyorum aşırı bir sapma var. bence pellet olarak gamo kullanmayın. jsb AA tercihimdir