atış için pellet seçimi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • iyi akşamlar yarın mod 125 5,5 cal tüfeğimle 50 - 100 metre aralığında atış yapıcam sizce gamo pro magnum=15 gr pelletmi norica ban=21,45 gr mı kullanmalıyım yada sizin önerdiğiniz bir pellet varmı

• iyi akşamlar yarın mod 125 5,5 cal tüfeğimle 50 - 100 metre aralığında atış yapıcam sizce gamo pro magnum=15 gr pelletmi norica ban=21,45 gr mı kullanmalıyım yada sizin önerdiğiniz bir pellet varmı

norica ban güzel bir pellettir. ama ben bir espirisini görmedim 2 paket aldım hatıra gibi saklıyorum... ama görünüşü gerçekten çok güzel... Çok ağır...
    Hatsan mod 125 5.5mm bendede olmakla birlikte;
    En iyi Pelet En isabetli En çok delici tahribatı olan;
    Gamo Rocket, Gamo Expander Pelletlerini tavsiye ederim.

[Resim Engellendi: http://www.ankaramadeniyag.net/resimler/spesiyal.jpg]
    şöyle birşeydi

(Dürbünsüz, Ayakta, Çıplak gözle 100 metreden 9 litrelik yağ tenekesi, Rocketle çift taraflı deliyor...)

• isabet olarak öneriniz varmı acaba tahribat güzel bir şey fakat heralde expander biraz isabetsiz ve fazla düşüş gösteriyor 30 m sıfırlı iken pro magnum la 75 m ye sıktığımda 2 üç karış düşüş gösteriyor fakat expanderle en az 5 6 karış :him:s

• isabet olarak öneriniz varmı acaba tahribat güzel bir şey fakat heralde expander biraz isabetsiz ve fazla düşüş gösteriyor 30 m sıfırlı iken pro magnum la 75 m ye sıktığımda 2 üç karış düşüş gösteriyor fakat expanderle en az 5 6 karış :him:s

Crosmanın peletleri güzel deniyor, kullanmadım daha önce... [co2 4.5 mm lik bilyelerini aldıktan ÇÖPE attıktan sonra vazgeçtim crosmann dan]
    Yalnız nerdeyse gamonun tüm serileri, noricanın tüm serileri, birde hatsan ve yerli markalarda var, 12-13 değişik peletle attığımdaki en iyi sonuç rocket + expander... uzun mesafede etkili ve tahribatlı rocket...

hocam benim kullandığım en isabetli rocket + expander... 10 cm bile isabetsizlik yoktu uzun mesafede.
    hatsan torpedo 5.5mm pelet aldım, isabetsizliğinden pişman oldum dediğiniz gibi 100 metrede 9 litrelik yağ tenekesine 1-2 karış isabetsizlik... 100m de, tenekeyi vurmaması için yeterliydi...

Edit: gamo TS de iyi olabilir İyi deniyor, Uzak mesafede denemedim daha, yakından iyiydi...

EDİTTT ÇOK ÖNEMLİ UYARI,,,ORJİNAL GAMO EXPANDER almaya dikkat edin. bulunduğum şehirde aldığım gamo expander marka pelet sahte çıktı, internetten sipariş ettiğimle aynı değildir, götürdüm hemen geri verdim adama...

Mesaj 5 düzenlendi, son düzenleyen Dejavu080 ().

• Arkadaşlar; sahte pelet olayı gerçekten var emin olun... Fotoğraf makinemin hafıza kartı bozulduğu çöpe attığım için resimleri saklayamadım.. Aslında çekmiştim...

Bakınız Örnek olarak yazıyorum;

Gamo expander 5.5mm pellet Orjinali

peletin altında metalik renkte astar bulunur,, ayrıca peletin dış rengi mattır..
    Kutudaki peletlerin hepsi birbine benzer, hepsi muntazamdır, neredeyse 1 kutuda 1 tane bozuk pelet ya çıkar ya çıkmaz... [bozuk derken eğik - büyük ]
    ayrıca Tüm pellet kutusunu tamemen masaya boşaltın 1-2 tane toz çapak ya çıkar ya çıkmaz.
    elimde şuanda 3 adet gamo expander var Orjinal ordan biliyorum...
    Ayrıca GAMO EXPANDERİN ucunda olması gereken sivri çıkıntılarda eğik büğüktü.
    Kutudaki peletlerin yanlarında çapaklar vs vs...

Nemi yaptım ? gidip hemen adama Ya benim pelete ihtiyacım yokmuş diyip 10 tl de üstüne verip bir tüfek kılıfı aldım. . bir dahada oraya uğramadım :D

NOT: konuda söz ettiğim pelet Gamo expanderdir,, Yalnız karşınıza Gamo rocketin, gamo magnumun, promagnunum, Gamo Match'ın da sahteleri Çıkabilir.. YAda diğer markalarında sahteleri olabilir... Dikkat edin... Dikkat edin...

Burası Türkiye; Her alanda sahtecilik olduğu gibi, Bu basit hobi Av malzemelerindede sahtecilik var...

10 tl Pelet... Parasında değilim fakat; Kaliteli marka bir peletin kutusunu açıp İçine yerli marka peletde koyabilirler Başka markada koyabilirler... sonuçda Pelet kutuları hologramlı kapağa sahip değil...

• hocam siz desenize benim tüm kullandığım gamolar sahte ee adamlar harley davidsonun çakmasını yapmışlar onumu yapamıyacaklar. :)

• bende internetten gamo 4.5 match aldım. 500lük kutu. cp88 ile attığımda 5-6m den hedef kağıdına atış yapıyorum aşırı bir sapma var. bence pellet olarak gamo kullanmayın. jsb AA tercihimdir

evanix windy city

hatsan at44 lw 3-9x40 optima

fabarm pump action 5+1 sarsılmaz concorde 12 ga

elektrikli pcp pompası (proce sürüyor)

• Ben her türlü atış için (uzun veya kısa mesafe) Fx 5,52 veya AA 5,52 16 grain tavsiye ederim. Bu güne kadar 2 pellet de beni hiç yanıltmadı ...

• 1)solid pellet nedir
    2)peki bide 25 gr ağırlık var ağırlık uygun mu mod 125 e yoksa ağırmı gelir

• Ben her türlü atış için (uzun veya kısa mesafe) Fx 5,52 veya AA 5,52 16 grain tavsiye ederim. Bu güne kadar 2 pellet de beni hiç yanıltmadı ...

+1

evanix windy city

hatsan at44 lw 3-9x40 optima

fabarm pump action 5+1 sarsılmaz concorde 12 ga

elektrikli pcp pompası (proce sürüyor)

• elimdeki Orj. Expander... fotomakinesinin yakın çekimi pek başarılı değil ama.

[Resim Engellendi: http://c1209.hizliresim.com/11/2/cl476.jpg]

arkadaşlar, Gamonun peletleri genelde kutunun üzerindeki resimle birebirdir.
    Sadece gamo değil Daha kaliteli pahalı marka peletlerdede sahte çıkabilir, veya başka peleti o kutunun içerisine koymuş olabilirler...
    Sonuçta av bayilerinde 14-15 yaşlarında elemanlarda çalışıyor.
    [Tamamen sahtede olabilir.]
    Sonuçta 1 peleti 1 defa alan arkadaşlarda var, orjinalini sahtesini anlayamazlar Kutunun içerisine başka marka peletlerin konulup konulmadığını bilemezler...
    pelet sahteyse birşey iddaa edemeyebiliriz...
    ben o yüzden güvenli, büyük av bayilerinden sipariş ediyorum, kapıda ödemeyle alıyorum...

• 1)solid pellet nedir
    2)peki bide 25 gr ağırlık var ağırlık uygun mu mod 125 e yoksa ağırmı gelir

Bildiğim kadarıyla 18-22 grain üstü pelletler yaylılar için pek uygun olmuyormuş. Sanırım Pcp ler herhangi bir piston çarpması, yay sıkışmasına maruz kalmadığı için daha kolay yüksek grain pelletler atabiliyorlar. Ama bahsettiğiniz yaylı Torpedo oldukca güçlü zaten bence atar : ). Şahsen ben Hunter 1250 ile 30 grain bile atarım rahatlıkla diye düşünüyorum ...

• hatsan pointed kutunun içinde jet pellet ve eser miktarda htsan pointed olduğu tarafımdan görülmüştür :!:

• Bir düzeltme yapacağım. Air Arms Diablo Field Heavy 5.52 18 grain ve 250 lik kutularda satılıyor. Söylediğim ve hatırladığım kadarıyla 16 grain değilmiş üzgünüm. Aklım hep Fx lerde olduğu için tutturduk bir 16 grain gidiyor ...