vatan alp adlı kullanıcının mesajları

yarın atışları yapıp hem mod 125 in performansını görürüz hemde pelletlerden hangisi dişine göre onu anlamış oluruz mesafelere göre tahribat ve sapma oranları grupman vs. neyse burada paylaşırım umarım güzel olur ve emeklere değer

isabet olarak öneriniz varmı acaba tahribat güzel bir şey fakat heralde expander biraz isabetsiz ve fazla düşüş gösteriyor 30 m sıfırlı iken pro magnum la 75 m ye sıktığımda 2 üç karış düşüş gösteriyor fakat expanderle en az 5 6 karış :him:s

iyi akşamlar yarın mod 125 5,5 cal tüfeğimle 50 - 100 metre aralığında atış yapıcam sizce gamo pro magnum=15 gr pelletmi norica ban=21,45 gr mı kullanmalıyım yada sizin önerdiğiniz bir pellet varmı

işte mod 125 th kıymetini bilen ve gerçek bir yaylı sevdalısı.yaylı tüfek bambaşka birşeydir yani size çok net bir grupman vermeyebilir,namluları lw kadar ince detaydan geçmemiştir ama ses ve kur at , yayın gerilimini hisset zevki bir başkadır .yazınız gerçekten çok zevkli bir şekilde okunuyor bende de mod 125 th var dediklerinizi anlayabiliyorum.Yazınızın devamını da bekliyorum...
    Saygılar.

öncelikle merhabalar şimdi benim amacım 80 - 120 metre aralığına 10 a 10 teneke üzerine atış yapmak elimdeki tüfek mod 125 th kundak 5,5 evt çok isabetli bir tüfek olarak tanınmıyor ama kullanıcıdan kullanıcıya göre değişiyor ben şahsen 80 metre ye 5. optikte(makroptik 3-9x40 dürbünle) 8 cm lik 9 cm lik grupman yaptım neyse asıl sorum şimdi 3-9x40 hawke mildot alasım var mod 125 e takılsa artıkıl kırma yada ayak uymazlığı gibi durumlar olurmu ve ayrıca sormak istediğim dürbün ayakla mı geliyor yoksa ayrıca kendimizin mi alması gerekiyor. ayakla geliyosa ayak tüfeğime uygun olurmu ayakla gelmiyorsa ne almamı önerirsiniz :him:s