SMK B2 AİRRİFLE

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • SMK B2 bu tüfeği aramızda kullanan arkadaşlar varmı aramızda?bir yabancı sitede 4.5 mm in çıkış hızı 235 m/sn diyor.görümüne bakarsak ahşap dipciğe benziyor bu tüfek peki nedn bu kadar ucuz bu tüfek fiyatı 45 ytl?

airgunturk.com/attachment/1889/

• Daha önce kullandım ama ölçülerini hatırlamıyorum ,üzerindeki yayını piston keçesini değiştirmiştim keçesi deri idi o sebeble değiştirmiştim

• peki hocam gücü nasıl idi sizce örnek verirsek bir kral magnum ile karşılaştırsak yada torun eser marka ile?

• cfx 'in kopyası olan alttan kurmalı modelinde yay ve piston keçesini değiştirdim ve yeşil gresle yağladım sonuç bir kutu pellet bitmeden ,kalın etli pellet sürgü yatağı (hani şu elle çevirip döndürdüğümüz)içerden piston tarafından şişirildi yani malzeme kaliteli değildi etraflıca şişen ve dönmeyen bu parçayı etraflarından aldım ama sonuç aynı yine şişme oldu bu parça işe yaramaz hale geldi ,ayrıca bu parcanın içinde tarnsfer deliğinden hava kaçağını önlemek için koydukları oringler için açılmış yuvalar ya cok derin oring içerde kalıyor yada oring oturmayacak kadar az açılmış yuvayla karşılaşıyorsunuz ve fazladan güç kaybı.
    smk ,Yayı ve piston keçesi değişimi ile 4,5 mm için güzel bir tüfek ama kundağı çok baştan savma yapılmış ,şunu da yapabiliriz Veli abinin yanına uğrayabilirim (kız kardeşimi adana gelin edecem hazırlıklar var o sebeble )bir tane alıp modifiye yaparız formumuzda fikir alış verişi açısından güzel olur inşallah

• sayın hocam destekliyorum cigeri sağlam yani namlu kalitesi düzgün ,herkezin alabileceği bir başlangıç silahı için gene çok uygun maliyetle olmak şartı ile ortak bir projede çalışabilirsek çok memnun olurum hemde silah arkadaşlarımıza faydamız olabilir saygılarımla.

• şimdi satıcıyı aradım smk hakkında biraz bilgi aldım bu tüfek çin malı imiş ve namlu yiv seti güzel fena deyil dedi ayrıca dürbünde takıla biliyormuş üstüne bu arada tüfeği kim kullanacak diye sordu dedim ben kullananacağım ;kihhik, dedim abi merak etdim nası bir tüfekmiş bu 45 ytl diye..kendisini akşam üstü tekrar arıyacam kral magnum altan kırma kollu ahşap dipcik alcam şayet bulabilirse 2 sini bir getirteceğim..bu bende bir hastalık oldu vallah nerden bulaştım bu işe bilemiyorum bildiğim tek şey var böyle giderse benim hanım beni kapının önüne kor gibi me geliyor ;şrofls;. kadın zaten evdeki balık oltalarından bıkkınlık geldi 12 tane makinalı oltam var bu evde olanı dükkandaki diğer 3 taneyi daha görmedi #hims

• avcı hocam bu ne hız smk b2 yi benden önce almışsın modifiye etmek için?az önce satıcı ile konuştum o söyledi vallah ;tacli# ben de sıpariş verdim az önce merak ettim smk b2 yi vallah..hocam smk b2 ye yapacağın modifiyenin sonucunu merakla bekliyorum :him:s

• Bende bir ara bu tüfeği araştırmıştım ilk tüfeğim bumu olsun diye düşünüyordum ;grin; Daha sonra yabancı sitelerdeki yorumları okuyunca kafam karıştı.Kimisi 40 metreden kuşlara headshot yaptığını söylüyor kimisi de 10 metreden teneke kutuyu zor vurduğunu söylüyor :him:s ama bu atışlar dürbünle tabiki.modifiye haberlerini dört gözle bekliyorum :D :D

• hocam ben bir smk kullanmış birisi olarakdan gerçekden çok merak ediyorum değerli tecrubelerinize sığınarak dan bu tüfeğe hayat vereceğiniz den şüphem yok dur

• Smk dediğiniz tüfekden çok şey beklemeyin.Onu ancak kundağına varan değişikler sonrası ve çoğu değişiminden sonra bir de yiv çekmeniz gerekecek.