BT65 yardım lütfen..

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar Merhaba,
    Yeni aldığım Hatsan BT65 SW model PCP tüfeğimin dürbün ayarını birtürlü yapamadım.Ayardan vazgeçtim, gez arpacık ayarıda turmuyor. 30 mt mesafedeki A4 ebadında bir hedefi bazen tuturuyorum bazen pelet hedefin dışına çıkıyor.Basınç ayarım ve kullanmam gereken pelet modeli ve ağırlı ne olmalı?Lütfen sadece BT65 kullananlar cevaplasın.Ayrıca zaman ve laf tasarufu açısından önceden belirtiyim, ben uzun yıllardır yivli kullanıcısıyım..neredeyse her kalibre kullandım diyebilirm..ve dürbün ayarlarını, balistik hesapları kendim yapıyorum, bu konudfa tecrube ve bilgime güveniyorum..pcp ilk defa elime alıyorum ve anlıyorum ki bir .22 LR ile hiç alakası yok..Zaman kazanmak için kısaca tecrubelerinizden faydalanmak amaçlı yardımlarınızı rıca ediyorum..Saygılar

• İyi günler, kendinizi "Tanışalım" bölümünde kısaca tanıtırsanız eminim birileri yardımcı olacaktır. Saygılar

• Ağır mermi kullanırsanız (ince mehmet 30 grain) sorun çözülecektir. 20-30 atış 200-100 bar arası atabilirsiniz.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Ağır mermi kullanırsanız (ince mehmet 30 grain) sorun çözülecektir. 20-30 atış 200-100 bar arası atabilirsiniz.

Teşekürler..bulabildiğim en ağır 24.5 gryn..bu gün elime ulaşıyor deniyecem

• hila.lavda ve ar.merde ince mehmet pointed 30 gr. mevcut.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Arkadaşlar Merhaba,
    Yeni aldığım Hatsan BT65 SW model PCP tüfeğimin dürbün ayarını birtürlü yapamadım.Ayardan vazgeçtim, gez arpacık ayarıda turmuyor. 30 mt mesafedeki A4 ebadında bir hedefi bazen tuturuyorum bazen pelet hedefin dışına çıkıyor.Basınç ayarım ve kullanmam gereken pelet modeli ve ağırlı ne olmalı?Lütfen sadece BT65 kullananlar cevaplasın.Ayrıca zaman ve laf tasarufu açısından önceden belirtiyim, ben uzun yıllardır yivli kullanıcısıyım..neredeyse her kalibre kullandım diyebilirm..ve dürbün ayarlarını, balistik hesapları kendim yapıyorum, bu konudfa tecrube ve bilgime güveniyorum..pcp ilk defa elime alıyorum ve anlıyorum ki bir .22 LR ile hiç alakası yok..Zaman kazanmak için kısaca tecrubelerinizden faydalanmak amaçlı yardımlarınızı rıca ediyorum..Saygılar

Merhaba, sizden birazcık daha eski bir BT kullanıcısı olarak, bir çok farklı marka ve grainde yaptığım pellet denemelerim ve dürbün sıfırlamalarımda en iyi verimi kubbe-yuvarlak başlı ve 20grain üzeri pelletlerden aldım. Ekonomi performans olarak önerim ise Norica olur..
    Dürbün ayalamada ilk defa PCP kullanan biri olarak 20m den bırakın hedef tablosunu A4 ü tutturamamıştım :) Daha sonra rangefinderımla 23m de A4 hedef kağıdını, masa üzerindeki tüfeğimle aynı yükseklikte olmasına dikkat ederek yerleştirdim. Namlu altını içi baldo pirinç dolu 2 büyük çorap ile rahatlıkla sabitledim, bu arada kabzeyide masanın üstüne değil kenarına yasladım. Bu şekilde tüfeği oynatmadan her pellete göre dürbün ayarını yapabildim. Bunuda ilk seferde hüsrana uğrayıp panikledikten sonra ikinci seferde-günde yapabildim.
    Yinede bir üretim hatası olması ihtimaline karşın ki benimki 2.defa fabrikaya gitti, ilk birkaç pelleti attıktan sonra şarjörü çıkarıp diğer pelletlerin geriye vurup vurmadığını kontrol ederseniz bi ihtimal namludaki oringin hasar görmüş olup havayı pelletin önüne kaçırdığı için atışlarda dengesizliğe sebep olup olmadığını anlayabilirsiniz.
    Bu arada yaklaşık 1 aylık kullanıcı olarak 50m ye kadar oldukça tatmin edici atışlar yapmıştım ta ki bahsettiğim oring 2.defa yerinden çıkıp tüfeğimi sökmeyi deneyene kadar :) Oldukça isabetli bir tüfek ;)

• Yardımlarınız için çok teşekür ediyorum..sorunun kaynağı başta çin işi Optima dürbün ve sonrada RWS marka (14,5 gryn) olmasına rağmen peletlermiş..H&N nin aynı gramajındaki peletlerle çok iyi grupman yapılabiliyor.Elimdeki Hawke dürbünle değiştirdim..mecburen söktüm 22 lr nın üzerinden..şimdilik rahat bir nefes almış durumdayım...şimdi tüp işini cözmem gerekiyor.Saygılar