t12 tüfeğimde hatsan jsb pelletlerde hedef şaşma problemi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Atışları ayakta desteksiz mi yaptınız yoksa oturarak bipodla veya yastıkla mı? Ayakta çok 20 metrede grup yapmak herkesin harcı değil çünkü.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Atışlar bipot destekli yapıldı.Bugun yaptığım atışlar 16gr ve 18gr ile yapıldı (10m) iki pellette aynı yeri vurdu yani agırlık etki etmedi.Fakat söyle bir durum var dün tüdeğimi 25 metrede sıfırlayarak eve geldim (tabi basit bir kılıfta 2saatlik yolu toplu taşım araçlarıyla) sıfırlama öncesi 10 metrede yaptıgım ilk atış merkezden 3cm aşağı ve 1cm sağdaydı.Sırlamayı bu kaymaya göre yaparak atışlara devam ettim.25 metre sıfırlamadan sonra eve geldim 10m deki atışlarda böyle kaçmalar normalmi?Taşıma sırasında sıfırlama bozolur mu_?Tüfeği ilk kez böyle taşıdım arabadan arabaya girmişti hep.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Değişebilir , zamanla dürbün ayaklarında mikronluk esnemeler olabiliyor , ayarlar 1-2 cm şaşabiliyor , vidaları ne kadar sıkarsanız sıkın bu yine olacaktır. Buna etki eden nem , yerçekimi , tüfeğe uygulanan titreşim dahil bir sürü faktör var , bu nedenle ne zaman atışa gitsem 10 atış sıfırlayıp hedefe atmaya öyle başlarım .

filinta

dulce bellum inexpertis

• Aklıma bişey geldi yatagundan powerful maund ayak söylemiştim t12 için ayaklar geldi fakat en sıkı halınde bile tüfeğimin rayına oturmadı bol kaldı(mikron seviyesinde) bu arada tırnaklarıda çevirdik yine tutmadı.Yatagunı aradım ayakları yollayın bakalım dediler ama ben ayakları eğeleyerek yerine oturttum.Sizinde dediğiniz gibi ısı yüzünden aliminyum malzeme genleşerek mikron bazında kaymalar yapabilir anı ısı değişimleri sonrasında tabi eğer dediğiniz gibi ayaklar esniyorsa atışlar böylesine bozulur mu_?

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Dışarıda 25 mt de sorun belirtmeyip evde sorun olduğunu söylüyorsunuz. Pellet yörüngesi 25 te yukarıda 10 mt de aşağıda olur. Yani vuruşlarda sorun yok. Dış atışlarda hava akımı nedeniyle kapalı alan atışlarında sağ sol kaçmalar olabilir. Siz dışarıda 10 mt sıfırlayıp yine dışarıda atışlarınıza devam edin.

• Dışarıda 25 mt de sorun belirtmeyip evde sorun olduğunu söylüyorsunuz. Pellet yörüngesi 25 te yukarıda 10 mt de aşağıda olur. Yani vuruşlarda sorun yok. Dış atışlarda hava akımı nedeniyle kapalı alan atışlarında sağ sol kaçmalar olabilir. Siz dışarıda 10 mt sıfırlayıp yine dışarıda atışlarınıza devam edin.

Dediğinizi anlamadım?25m de sorunlarım basladı bugun sabah (catımda) 10m den 30 atış yaptım(rüzgarsız) sorun yoktu.Bi yanlış anlasılma var sanırım konunun başlıklarını tek tek okursanz n demek istediğimi anlayacaksınız. g;$i

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Ortam önemli değil tüfeği 25 mt de sıfırlayıp 10 mt ye atış yaparsanız aşağıya vuruş yapar. Yani pellet namludan çıkınca en az 35 mt ye kadar yükseliş gösterir. Her tüfek sizin tüfeğin yaptığını yapar

• Tmm o konuda zaten hemfikiriz :) konuyu ve yazdıkları okuduysanız özellikle son mesajım ayakları törpülediğimi yazdığım mesaj.bunun hakkında n düzünüyorsunuz?sapmayı yapan bu olabilirmi?

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Ayaklarda oynama yapmışsınız. Sıkmadığı için vidaların altını eğeleyip açıyı daraltınız sanırım. Fakat bu montaj ne derece sağlıklı oldu bilemeyiz. Tırnaklar noktasal veya kasıntılı basıyor olabilir. Bence siz tüfeği sağlam şekilde sabitleyip nişan almadan atış yapın. Düzgün vuruş olursa sorun dürbün, yok olmazsa tüfekte aramak gerekir.

• benim bildiğim 5,52 pellet kullanmanız lazım, 5,51 küçük geldiğinden saçmalamıştır.

Emin değilim ama 2 pelletide elimde mamluya koyuyorum ikisinde tam oturuyor.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• görünüşe aldanmayın, siz 5.52 kullanın,
    forumda daha önce konusu geçmişti, hw 100'lerin başına gelmişti.namlu 5,52 olmasına rahmen kullanılan peletler 5,50 olduğundan isabet sorunu yaşanmış olumsuz yazılar yazılmıştı. daha sonra farkına varıldı.

• Abicim Lodosu baştan söylesene:) Gördüğüm en isabetli pcp lerden biridir T12. Pelet kosuna gelince bildiğim kadarıyla HW 100 için 5,51 Fx ve AA lar için 5,52 ler daha uygun. Diğer yandan namlu yeni temizlenmiş ise bir miktar atıştan Örn:500 atıştan sonra tekrar eski haline gelir, öte yandan namlu içi oringi hasar görmüş olabilir. Siz peletleri iyisinden seçip namluya sürüyorsunuz fakat çıkarken ne şekilde çıkıyor bir bakmak lazım. Saygılar

• görünüşe aldanmayın, siz 5.52 kullanın,
    forumda daha önce konusu geçmişti, hw 100'lerin başına gelmişti.namlu 5,52 olmasına rahmen kullanılan peletler 5,50 olduğundan isabet sorunu yaşanmış olumsuz yazılar yazılmıştı. daha sonra farkına varıldı.

Buyrun pelletlerin iyisi namludan nasıl çıkıyor hocam.Linki tıklayın

hatsan jsb 18gr 5.52 ve 16gr 5.51 pelletlerin " r e z a l e t i "

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177