walther talon magnum 5.5

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim forumda yeniyim ama hobide yaşımın yettiği kadar eski konuya geleyim yaklaşık bir ay önce bu tüfeği aldım ama ne tüfek üzerinde sas ve quadro tetik yazısı nede kutuda bununla ilgili bilgi vardı şimdi kafama takılan olup olmadıgı sas dan bahsedecek olursam hatsanın sitesindeki gibi oluşum var yanı kurma demiri hem oradaki gibi eğri ve her iki tarafta civata var quadro tetiğe gelecek olursam normalde 3vida olması gerekiyor diye biliyorum benimkinde 2vida var teki önde onu hiç kurcalamadım tekide arkada tetiğin dibinde onu oynattığımda tetik yumusak ve sert oluyor ve tetikte plastik şimdi bu tüfekte sas ve quadro varmıdır hatsanı aradım vardır dedi ama içime kurt düştü internetten aldım sitedede var yazıyor ama temsili fotoğrafta silah üzerinde yazıyor fakat benimkinde yazmıyor

walther talon magnum 5.5mm optima 3x9x32

• Üzerinde yazmıyorsa büyük ihtimal yokdur ve plastik tetikse eğer quatro değidir .

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• hatsanıda arayıp seri no dan sorguladık 2011 üretimi dediler ve sas ve quadro var dediler yazmadığını söyledim yine var dediler silahın sas denilen yerinin fotosunun resmini ekledim

• tetiğin arkasında altında bulunan vidayı sıktığımda tetik sert oluyor gevsettiğimde yumusak oluyor tetiğin önündeki küçük vida neyin nesi hiç denemedim şimdi bu quadro degilse eski tüfeklerde de böyle bir tetiğin yumusatılması ve sertleştirilmesi ayarı varmıydı

• Tüfekde sas sistemi var fakat quattro tetik yok quattro tetik buşekilde önde 2 ayar vidası arkada 1 vida fakat hatsan son 2 yeni modelinde bu tetiği kullanmadı gamo benzeri bir tetik kullanıyor artık i

[Resim Engellendi: http://www.hatsan.com.tr/images/airguns_photo/quattro_detay.jpg]

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• ozaman benim tüfekteki tetik ne oluyor sanırım eskilerde yumusatma olayı yoktu dediğim gibi tetik arkasındaki hemen tetiğin altında bulunan vidayla oynadığımda tetik yumuşuyor ve sıkılaşıyor ama öndekini denemedim

• Tüfeğinizdeki tetik hatsanın en eski tetiği bahsetdiğiniz vida tetik yayını gerip yumuşatıyor fakat tetik yolunu kısaltma gibi bir fonksiyonu yok bu tetikden sonra altın tetik denilen tetik çıkdı daha sonra quattro benim anlamadığım olay sas özelliği bulunan tüfekde bu tetiğin olması en kötü ihtimal sarı altın tetik olması lazımdı ama sentetik oldugu için belkide .

• evet dediğiniz gibi sas var ama tetik eski niye böyle yapılmış garip doğrusu

• aynısı bende vardı bu tüfeğin , hatsan iç piyasa için değil dış piyasa için üretti bunları zaten iç piyasadada satış yapmadı. mod 125 in aynısıdır bu silah sadece ismi değişmiş, eski nesil mod 125, walther talon magnum/hunter bunlar birbirinin aynısıdır. quatro yoktur hiçbirinde, gez arpacık eski nesildir, sas bazı modellerinde var bazılarında yoktur, bunların pekte bir önemi yok zaten, klasik mod 125 dir vurdugu yeri yıkar geçer, dürbünle kullanılmaz, vidaları sürekli gevşer, ama iyi silahtır severim mod 125 i eski nesil yeni nesilde olsa, uzak mesafe grupman pek bekleme kısa mesafede gez arpacıkla at keyif al. çokda düşünme sası quatroyu

• tüfekle yaklaşık 900 mermi attım son 200 e yakınını dürbün takıp attım tek parça dürbün ayağı kullanıyorum dürbünde yanında gelen optima 3x9x32 dürbünü birkere sıfırladım halen bozulma yok gibi ama dürbün stopu var elimde norica shark mermi var yaklaşık 70metredem boş mermi kutusunu 6 atışın 2 sinde vuruyorum 4 de sıyırıyor gibi yakınına düşüyor bu iyimi kötümü bilemiyorum air arms diabolo field heavy 5.52 18grain aldım doğrumu yaptım bilmiyorum yarın birde onu deniyeceğim bakalım fark olacak mı