BT65 problem

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhabalar;
    yeni aldığım hatsan bt65 sb lw tüfeğim zor kuruluyor ve tetik çalışmıyor problem nedir ? garantisi var garanti kapsamında servise yollamak en doğrusu olur mu ?
    teşekkürler

HATSAN BT 65 SB LW 5.5 mm
    Dan Wesson 6' 4.5mm Bbs Revolver

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen spong ().

• Servise yollamanız daha iyi , burada ne sersek diyelim gözle göremedikten sonra sallamış oluruz.

filinta

dulce bellum inexpertis

• pekala en iyisi dediğiniz gibi servise yollamak...

• tetiği en ufak yumuşatma işlemi yapmadım fabrikadan nasıl çıkıtysa öyle kullanıyordum...

• Garanti devam ediyorsa hiç başka bişi aramaya gerek yok en iyisi Fabrikaya yollamak. Saygılar

• evet garantiye yollamak en doğrusu olur... teşekkürler...

• Benim BT65 de zor kuruluyor; sağ baş parmağımla dipçik üzerinden destek almadan çok zor, bu bir kusur olmayabilir. Tetik düşmemesi konusunu ise arka arkaya pellet sürdüğümde yaşıyorum, bazen. Şarjörü çıkarıp bastığımda tetik düşüyor. Bir deneyin derim, fabrikaya göndermek ciddi bir sinir harbi; 3 defa yaşadığım...

• dediğinizi işlemi uygulamakta fayda var .Evet fabrikaya gönderipte beklemek istemiyorum bilgi için teşekkürler...

• gönderdim fakat bu seferde tüpün ucundaki vida gevşek 3 atıştan sonra yerinden çıkıyo (sanırım dişleri yalama olmuş) tekrar servise yollayıp en ince detayına kadar baktırmak gerek....

• Sonuç ne oldu merak ediyorum.
    Bende benzer konuda sıkıntı yaşıyorumdum, ancak BT65 imi aldığım yere götürdüğümde, Hatsan fabrikadan da bir beyefendi dükkanda idi.
    Bu tür sıkıntıların tek sebebinin kurma kolunu geriye doğru tam anlamı ile çekilmediği zamanlarda oluşabileceğini belirtti.
    Gerçektende kurma kolunu sonuna kadar çektikten sonra biraz daha fazla güç uygulayarak kendinize doğru çektiğinizde tetik kısmında "tıkırt" diye bir ses duyabiliyorsunuz. BU kurulumun tam olduğunun belirtisi imiş.
    Tüfek kullanıldıkça uygulacak kuvvetde zaman ile azalacakmış.
    Ben son atışlarımda bu uygulamaya dikkat ediyorum, şimdilik bir problem yaşamadım.
    Bilgilerinize,
    Saygılarımla

• evet bende o tıkrt sesine dikkat ediyorum ama o sesi çıkartmak için normalden daha fazla güç sarfediyorum . bazende namluya 2 tane pellet sürüyor hatsanın kendi pelletlerinden kullanıyorum ve daha kutu bitmeden 2 kere servise gitti tüpün ucundaki somun vida 2-3 atıştan sonra kendiliğinden iç kısımda çıkıyor o da ayrı bir problem açıkcası pcp den biraz soğudum ... tekrar bu gülerde göndereceğim bakalım sonuç ne olacak ... yada bu hobi bana göre değil :)

• hatsanın servisinden şüpheniz olmasın 2.el aldığım at44ü garanti sormadan tamir edip yolladılar zaten tamir kısmı çok büyük bir sorun olmadığı takdirde sizden işçilik ücreti almıyor...

• Hatsan servisi tüm problemleri çözer merak etmeyin. tüfek garanti dışı olsa bile ücret almadan tamir yapabiliyorlar hatta büyük arızalarda direk değişim yapiyorlar

• hatsanın servisinden şüphem yok fakat 2 kere servis'e gidince ister istemez rahatsızlık olabiliyo ... teşekkürler...

• Sonuç ne oldu dostum..

Hatsan Flash 101 5,5 mm,

yine yeniden

• şu anda elimde hiç bir sıkıntı yok ... :)

• şu anda elimde hiç bir sıkıntı yok ... :)

Sorunu serviste mi çözdüler? Yoksa kurma kolunu tam çekince sorunda ortadan kalktı mı?

• sorunu serviste çözdüler ... vede gene olarak oring ler bakımı yapılıp ve bazılarıda değişmiş olarak geldi şu anda memnunum