FT Şampiyonası İzmir Ayağı 18-19 Mayıs 2013

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bu bahaneyle lisansımızıda almış oluruz , ilk basta sıcak bakmasamda şimdi banada mantıklı geliyor , aslında daha onceden edinmemiz lazımdı :)

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Cem, 2013 başından itibaren bu tarz raporları artık aile hekimi veremiyor, mevzuat değişti, tek hekimlik basit rapor tabir edebileceğimiz raporlar için toplum sağlıgı merkezleri 50 tl alıyor artık. tam teşekküllü hastaneden 6 hekim imzalı ayrıntılı heyet raporlarıda 150 tl civarına mal oluyor. bilmeyen arkadaşlara birkez daha hatırlatayım

• Cem, 2013 başından itibaren bu tarz raporları artık aile hekimi veremiyor, mevzuat değişti, tek hekimlik basit rapor tabir edebileceğimiz raporlar için toplum sağlıgı merkezleri 50 tl alıyor artık. tam teşekküllü hastaneden 6 hekim imzalı ayrıntılı heyet raporlarıda 150 tl civarına mal oluyor. bilmeyen arkadaşlara birkez daha hatırlatayım

Ben 2012 de almıştım, çok da kolay olmuştu.
    Lisans alacak arkadaşlara kolay gelsin o halde...
    8| 8| 8| 8| 8| :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

• 2009 yılının sonlarında başvururken Sağlık Ocağından almıştım; maks. 10 dk bir muayene ve bir kaç soru sonrası çıkmıştı o dönem, Yarım sayfa bir rapor, "Sporcunun atıcılık sporu yapmasında sakınca yoktur" yazması ve doktorun imza kaşesinin olması yeterli.. İlaveten kimlik bilgileri ilk kısımında yazıyor (Ad, soyad, ana adı, baba adı, doğum yeri..vs).

2013 vizesini yaptırmak için başvururken busefer de işyeri hekiminden aldım.. Aynı şekilde çok hızlı ve kolay oldu..
    Aynı şekilde atletizm lisansımı yenilemek için aynı raporun "Sporcunun atletizm sporu yapmasında ve müsabakalara katılmasında sakınca yoktur" ibaresi yer alanını kullanmıştım..

• Sporcu Lisansı İçin, Sağlık Raporu istenmeyecekmiş Beyan yeterli olacakmış.

[Resim Engellendi: http://img252.imageshack.us/img252/7789/sporbak.jpg]

http://www.ahef.org.tr/Haber/1…R-ICIN-SAGLIK-RAPORU.aspx

http://www.resmigazete.gov.tr/…iler/2001/12/20011207.htm

Türkiye Atıcılık ve Avclık Federasyonu
    info@taf.gov.tr
    http://www.taf.gov.tr/

Lisans İşlemleri

1-KULÜP ADINA LİSANS ÇIKARTACAK SPORCULARDAN

a. 3 Adet fotoğraf
    b. Nüfus cüzdanı fotokopisi
    c. Sağlık raporu (Atıcılık sporunu yapmasında sakınca yoktur ibaresi geçmeli)
    d. Sporcu bilgi formu
    e. Kulüp tarafından lisans çıkartmaya yetki verilen kişinin yazısı
    f. Federasyonumuzun tüm branşlarının;

Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde lisans çıkartacak sporcular 10,00.- TL

Büyükler kategorisinde lisans çıkartacak sporcular 15-TL

Garanti Bankası Anafartalar caddesi şubesi,IBAN no: TR70 0006 2000 7110 0006 2983 84 no'lu hesaba yatırılan paranın dekontu
    g. 18 yaşından küçük sporcular için; aile izin belgesi

NOT:Her Kulüp kendi sporcuları için müracaatını toplu olarak yapacaktır.

2-FERDİ SPORCU LİSANSI

a. 3 Adet fotoğraf
    b. Nüfus cüzdanı fotokopisi
    c. Sağlık raporu (Atıcılık sporunu yapmasında sakınca yoktur ibaresi geçmeli)
    d. Sporcu bilgi formu
    e. Federasyonumuzun tüm branşlarında

Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde lisans çıkartacak sporcular 10,00.- TL

Büyükler kategorisinde lisans çıkartacak sporcular 15-TL

Garanti Bankası Anafartalar caddesi şubesi,IBAN no: TR70 0006 2000 7110 0006 2983 84 no'lu hesaba yatırılan paranın dekontu
    f. 18 yaşından küçük sporcular için; v ê l i izin belgesi

NOT: Ferdi lisans çıkartacak sporcular müracatlarını federasyona yapacaklardır

A Takımı Üyesi

• Bilgilendirme için teşekkürler Osman Abi.

AirRanger 80 (90) FAC Special Edition .25 RR Stock ;
    BKL; 6-24x50 Full Size Mill Dot Reticle;
    Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    SupremeMax 12 ga 61 cm Cantilever Optima 3-12x44 + 71 cm;
    Üzümlü Çifte 12 ga;
    Çatüs .410 ga 53 cm + 65 cm (7+1 Şarj.)x2;
    BKL Dovetail Riser&BKL ; 4-16x50 Silver;
    Ve BAR II Sırada :)

www.emarstore.com

• anlayamadım kusura bakmayın yani kısaca aile hekiminden alınan sağlık raporu yeterli mi oluyor şimdi ?

Okuyup anlamadınızsa,,kısaca açıklayayım .

"Atıcılık sporu yapmam için ,sağlık açısından bir sorunum yoktur" isim adres iletişim bilgilerini yazarak,, imzalayıp bir belge vermeniz yeterli oluyormuş.
    Aile hekimleri spor için sağlık raporu na gerek yok diyor.ilişikteki belgede açıkça yazıyor.
    Lisans için istenen belgeler listesindeki sağlık raporu yerine kendi yazdığınız bu belgeyi, dilekçeyi vereceksiniz. yeterli olacakmış.

A Takımı Üyesi

• Benim anladığım kadarıyla ilgili yazıdan, sporcu kartı ile sporcu lisansı farklı şeyler ise şayet "sporcu kartı" için sağlık raporu istemiyor, müsabaka dışı diye bir ibare eklemiş. Devlet kurumları görüş bildiren yazılarında genelde ucu açık ibareler yazıyorlar tam olarak bu böyledir gibi hüküm vermekten kaçınıyorlar. Bende bu yazıyla ilgili bir başvuru yaptım cevap geldiğinde paylaşırım.

A-TAKIMI

• Benim anladığım kadarıyla ilgili yazıdan, sporcu kartı ile sporcu lisansı farklı şeyler ise şayet "sporcu kartı" için sağlık raporu istemiyor, müsabaka dışı diye bir ibare eklemiş. Devlet kurumları görüş bildiren yazılarında genelde ucu açık ibareler yazıyorlar tam olarak bu böyledir gibi hüküm vermekten kaçınıyorlar. Bende bu yazıyla ilgili bir başvuru yaptım cevap geldiğinde paylaşırım.

bende bu şekilde anladım, kısaca "spor yapacaksan beyan yeterli ama müsabaka için rapor şart"

ben ASM'den aldığım raporla geçen hafta başvurdum, lisansım çıktı.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• merhabalar;

yavas yavas katılımcı lıstesı yapsak dıyorum...? rakıplerımızı tanımıs oluruz ;)

Gamo 4.5 Delta Cadet, Daystate MK4 MTC 5.5, AA MPR, AA FTP900, FX impact, Armsan RS-X1, Armsan Phenoma, Ataarms SP, Husanarms (12cal)...

• evet , toplam hedef/atış sayısı vs belli ise ve yarışmayla ilgili başka bilgilerde verilmeye başlanırsa iyi olur. Lisans bile çıkarttık İzmir FT için beklemedeyiz :)

.

ankarateam.png

• lisans dediniz de benimde gidip 2013 pulu yapıştırmam lazım... ee zaman yaklaştı....:love: :love: :love:

Türk'ün Kızıl Elma'sı "BİRLİK" ola ki, Türk yurduna "DİRLİK" gele..

• yarışma icin 2013 puluna bildiğim kadarıyla gerek yok yarışma icin gerkli acıklamalar yakın zamanda yapılır sanırım

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR TOPRAK UĞRUNDA CAN VEREN VARSA VATANDIR

• Merhaba,

Yarışma kuralları önümüzdeki hafta yayınlanır arkadaşlar.Ön bilgi olarak 30 adet hedef olacak ve toplam 6 kulvar , 2 turlu.En az 6 hedef de ayarlanabilir olacak.30 ad. numara tabelaları hazır.Haftaya da sponsorun hediyelerini yazarız.Katılımcı listesi ve isimlerinizi yazmak için aşağıdaki konuya bakabilirsiniz.

FT Şampiyonası İzmir Ayağı 18-19 Mayıs 2013 Katılımcı Listesi

Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    Üzümlü Çifte 12 ga;

www.emarstore.com

• Merhaba,

Yarışma kuralları önümüzdeki hafta yayınlanır arkadaşlar.Ön bilgi olarak 30 adet hedef olacak ve toplam 6 kulvar , 2 turlu.En az 6 hedef de ayarlanabilir olacak.30 ad. numara tabelaları hazır.Haftaya da sponsorun hediyelerini yazarız.Katılımcı listesi ve isimlerinizi yazmak için aşağıdaki konuya bakabilirsiniz.

FT Şampiyonası İzmir Ayağı 18-19 Mayıs 2013 Katılımcı Listesi

60 atış süper olmuş, çok keyifli ve biraz yorucu olacak anlaşılan. Allah kolaylık versin. Bu arada müsabaka alanı foto-videolardaki açık alan (poligon) mı olacak, yoksa ormanlık alan içinde mi?

.

ankarateam.png

• Açık alan poligon olacak.Yan yana dizili 5 skeet poligonuna paralel kulvarlar olacak ve her kulvarda 5 hedef ve toplamda 6 kulvar olacak .Atış hattı poligonlara paralel olacak yani ormanlık alana doğru , domuz hedefinin sol tarafına doğru atışlar gerçekleştilecek.30 ilk tur atış , 30 da ikinci tur atışlar olacak.

Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    Üzümlü Çifte 12 ga;

www.emarstore.com

• Açık alan poligon olacak.Yan yana dizili 5 skeet poligonuna paralel kulvarlar olacak ve her kulvarda 5 hedef ve toplamda 6 kulvar olacak .Atış hattı poligonlara paralel olacak yani ormanlık alana doğru , domuz hedefinin sol tarafına doğru atışlar gerçekleştilecek.30 ilk tur atış , 30 da ikinci tur atışlar olacak.

bir sorum daha var, 30 atışlık tura başlayan arada silahına hava dolumu yapabilir mi? yoksa bir dolumla 30 atışı bitirmesimi gerekiyor?

.

ankarateam.png

• Hava transferi sadece iki tur arasında olması daha uygun.Çünkü dolum esnasında güç ayarında vs. konularda değişiklik yapılabilir.

Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    Üzümlü Çifte 12 ga;

www.emarstore.com