hatsan mod 25 ve yaptığım modıfıe

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ıkı gun önce hatsan mod 25 aldım ve modıfıe etmeye karar verdım silaha susturucu görunumunde aparat takmışlar ses kesmede bır işe yaramıor fakat sılahı kurmada kolaylık sağlıor
    [Resim Engellendi: http://img238.imageshack.us/img238/5160/reco0093da5.th.jpg] [Resim Engellendi: http://img238.imageshack.us/img238/2840/reco0097ym5.th.jpg][Resim Engellendi: http://img238.imageshack.us/img238/6315/reco0101nn0.th.jpg][Resim Engellendi: http://img238.imageshack.us/img238/3245/reco0103ho0.th.jpg] [Resim Engellendi: http://img238.imageshack.us/img238/3139/reco0106hj0.th.jpg] [Resim Engellendi: http://img238.imageshack.us/img238/9554/reco0109sn4.th.jpg]
    silahın dışı guzel gözukuo fakat son derce kalıtesız malzeme kullanılmış ve işçilik berbat pıston demır keçe plastık namlu içinde baştan savma yıvset cekılmış pıston bloğu hıç ıyı honlanmamış
    tetık coksert ısabet yok busılahı modıfıe etmek ıcın söktum yay ucu ağırlıını aldım 3 mm lık yumuşak orjınal yayının yerıne 3.20 mm dıana 52 nın yayını taktım yay ucunada 3 pul koydum pıston bloğunuda kaucuk gresle cok az yağladım sılahı kurması baya guçlestı bu arada gucude bıraz arttı fakat ısabet yok dier kırma namlu tabancalara ve co2 tuplu tabanca kıyasla guçlu fakat gınede ts 10 ve prohunter pelletlerle yağ tenekesını delemedım hatsan benı sasırtmadı dorusu bundan daha ıyısını beklemıodum yanı ıyı bı tabanca uretselerdı sasırırdım yıvset çekmışler namluya ama yıvset demek için 1000 sahıt lazım kımı yuksek kımı alçak pelletde nereye gıdıceını sasırıo ama boş vakıtlerı daha da boşa cıkarmak için bulunmaz bı tabanca
    [Resim Engellendi: http://img238.imageshack.us/img238/997/reco0005kw7.th.jpg] [Resim Engellendi: http://img238.imageshack.us/img238/4896/reco0008yy1.th.jpg]

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

Mesaj 3 düzenlendi, son düzenleyen kartalcin ().

• Kartalcin ben zannediyorum şöyle iyi oldu böyle iyi oldu diyeceksin... Sonuç beklediğin gibi olmayınca bi de onca emek verip de kızınca böyle hoş oldu yani :) ... Yine de kızma, tecrübelerini paylaştın bizimle, biz de öğrendik bişeyler...

Webley Patriot 5.5mm.

Crossman 2100B

• ben aslında bu tabancanın pıston boyu buyuk olduundan helekı hw 77 tufekten 1mm 1.5mm kadar geniş 4 cm kadar kısa kuvetlı bı tabancaydı bıde yayını kalınlastırırsam dahada guçlenır yağ tenekesını bıle deler dıe duşundum ama olmadı fabrıka verılerı bu tabancanın 150 ms hızda lduğu ama benım göruşum bu hız ancak yaptıım modıfıe ıle sağlanmıştırkı 4.5mm de yağ tenekesı delmek için 190 200 ms hız olmalı en az dıe duşunuorum
    fakat bu tyabancanın guzel yanı kullanması zevklı yakından görunusu çok guzel suıkast sılahı gıbı bı de ateslı sılah gıbı çok buyuk tepmesı var sesıde fazla çıkıo gercek tabancayla atış yapma hıssı verıror .Fakat gercekten namlu önemlı guzel bı namluyla 180 190 ms hız verır bu tabancanın setletı çok puruzlu namludan çıkan pellte baktığımda pelletın arkası muthış derecede şişmiş basınctan dolayı fakat yıvset ızı çok orantısız kımı yerınde yıvset ızı var kımı yerınde yok sımdı ıyı bı namlu lazım ama ne demışler eşeğe altın semer vursan gıne eşektır.

Mesaj 3 düzenlendi, son düzenleyen kartalcin ().

• selamlar aynı mod25 ten bendede var benimki hiç modifiye edilmedi , söylediğinin aksine yivseti çok güzel , silindir ve içerdeki işçiliği temizlik için söktügümde bende gördüm ve beğenmedim ama namluya ve yivlere bişey diyemem bence hatsana göre çok iyi yivler ve setler benim tabancada mevcut . benim tabanca tenekeyi deliyo hatta zayıf cidarlı şişeleri , özellikler şu efesin fıçı bira şişelerini çok rahat kırıyo 10 metreden , 150 metre saniye namlu çıkış hızı vermişler katalokta ama benim tabanca daha hızlı diye düşünüyorum , şansıma iyisine denk gelmişim :D bende pek şans yoktur ama;) tetik sert ama bi süre kullanınca yumuşuyo , bende nişahgahını beğenmedim , ilk başlarda alışamadım hep ıskalıyodum ama 2 kutu pelet attıktan sonra alışmaya başladım şimdi daha isabetli atışlar yapıyorum , 10 metrede 10 atıştan 8 i hedefin ortasındaki bölgeye çarpıyo, dediğim hedef kağıdı hatsan ürünleriyle beraber gelen kağıt , yanında pellet tuzağıda verdiler 75 ytl ye aldım ankaradan , gerçekten iyi ses çıkıyo atışta :D tepiyoda namussuz baya , bence bi çok havalı tüfekten daha kuvvetli bi tabanca , avuçlarım acıyo kuramaktan o yayı daha kuvvetlisiyle değiştirmen şaşırttı beni kendi yayı zaten çok kuvvetli , bence kuvvet konusunda diana p5 le yarışır , tavşan bile vuracak kuvvette tehlikeli bi silah. emin ol atış yaptıkça isabetlilik işi gelişecek bende çok küfrettim ilk aldığımda ama şimdi seviyorum keratayı , tetik mekanizmasının muhafazsını bile plastikten yapmışlar diye kızıyodum ama anlaşılan çok ağır olacağı için bolca plastik kullanmışlar , şimdi bile nerdeyse 1300 gr ağırlıkta , bence bunun namlusunu 5 cm daha uzun yapacaklardı o zaman 200 m/s namlu çıkışı olurdu kesin , piston çok kuvvetli namlu kısa boş atış etkisi yapıyo gibime geliyo , olabildiğince ağır pellet atmak lazım , ts 10 falan bulursam ki ankarada zor bulurum yada h&n diabolo barrakuda almayı düşünüyorum.

ya bu arada diyorum ki Çin bu hatsanıdamı taklit etmeye başladı ne senin silahın keçesi pembe gibi görünüyo bendeki beyaz , bu kadar farklı silahlar aynı fabrikadan nasıl çıkıyo anlamadım ya hatsanın kalite kontrol kısmında bi araıza var yada çinliler hatsanın taklitlerini piyasaya sürüyo :D ;şrofls;.

Walter Talon Magnum 5,5 cal Envantere yeni katıldı 3-9 x 50 mm dürbünü var(ince ayarla efsanevi bir makine)[/color]
    Zoraki hp01 ultra (diyecek söz bulunmaz , hedef nerde pellet orda , yaşayan efsane , emekli olmaması dileğiyle :))
    Birde şimdi Hatsan BT 65 var çok kuvvetli , düşman başına... vurduğu yerden ses çıkar...

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen godofwar ().

• kusura bakmayın ama namlu uzamasıyla 200 ms hız elde edemezssınız namludan önemlısı pıston boyu hatsan 125 ne yaparsanız yapın dıana p5 ıle yarısamaz ne hız konusunda nede başka bı hususta ayrıca ben bu tabancayı alırken dukkanda ne kadar hatsan 25 varsa hepsıne baktım hepsındekı namlu aynıydı 5 tane 25 ınceledım 5 ide aynıydı bu sılahtan ne köy olur ne kasaba 2 kutu pellet bıtırdım içinde dıana 52 tufek yayı olduu halde teneke delmıo sızın söledıklerınız bana pek ınandırıcı gelmıo kusura bakmayın.ayrıca bu tabancanın namlusu hatsan deılde lother walter bıle olsa 10 metrede dedınız grupları yapması ımkansız çunku çok sert bı tetiği var ve tetık yapısı ıtıbarı ıle yumuşamaz .

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen kartalcin ().

• kusura bakmayın ama namlu uzamasıyla 200 ms hız elde edemezssınız namludan önemlısı pıston boyu hatsan 125 ne yaparsanız yapın dıana p5 ıle yarısamaz ne hız konusunda nede başka bı hususta ayrıca ben bu tabancayı alırken dukkanda ne kadar hatsan 25 varsa hepsıne baktım hepsındekı namlu aynıydı 5 tane 25 ınceledım 5 ide aynıydı bu sılahtan ne köy olur ne kasaba 2 kutu pellet bıtırdım içinde dıana 52 tufek yayı olduu halde teneke delmıo sızın söledıklerınız bana pek ınandırıcı gelmıo kusura bakmayın.ayrıca bu tabancanın namlusu hatsan deılde lother walter bıle olsa 10 metrede dedınız grupları yapması ımkansız çunku çok sert bı tetiği var ve tetık yapısı ıtıbarı ıle yumuşamaz .

mod 125 için söylediklerini yanlış anlaşılma sayıyorum , mod 25 için söylediklerini yine şaka gibi görüyorum , bende bitane var , modifiye edilmiş , 35-40 metreden şişe kırar , sizin o dianalarda aynını yaparmı bilöiyorum fiyatı çok yüksek tabancalar. bazısı tüfek diye anlatıyo bizim mod 25 o tüfeklerden daha etkili silindir hacmi 27 mm kocaman bi silindiri var tabanca değil bu tüfek silindiri , p5 magnum anca bu namlu çıkış hızını bulur , şimdi anlamadığım , bizim insanımız bize sahip çıkar silahlarımızı sever ve hatta tabancalarımızı , ne isteniyo bizden türk malı silahları seviyoruz , atalarımızın katkısı var bu işte.. şimdi gelin benim mod 25 tabancamı bi görün , gerçekten tüfek kadar etkilidir :(... ne denirse densin
    kendini savunmak için bi şans verilmeli herkese ;)

Walter Talon Magnum 5,5 cal Envantere yeni katıldı 3-9 x 50 mm dürbünü var(ince ayarla efsanevi bir makine)[/color]
    Zoraki hp01 ultra (diyecek söz bulunmaz , hedef nerde pellet orda , yaşayan efsane , emekli olmaması dileğiyle :))
    Birde şimdi Hatsan BT 65 var çok kuvvetli , düşman başına... vurduğu yerden ses çıkar...

• cevap vermek için geç kalmışsınız ;şrofls;. ama şunu eklyim hatsan 25 ile en son 6 metreden soda şişesine 5 atış yaptım 5 atışta ancak şişe gülmekten patladı içinde birde diana yayı var cok zor kuruluyordu rahmetli anlamadığım sizin ne yapmaya çalıştığınız benim kullandığım üstelik modifiye ettiğim silahı siz bana öğretmeye çalışıyorsunuz tıpkı tereciye tere satmak gibi hatsan 25 i kaplan muharreme hediye ettim birde ona sorun kaç metreden şişe kırıyormuş 35 metrede hiç bi şişeyi kıramaz 6 metredende tek atışta kırabilyorsa çok iyi.Hatsan 25 i tüfek diye anlatan cahil insandır ufacık pistonu var tüfekle alakası yok yay dan önemlisi piston boyudur ayrıca.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen kartalcin ().