Dolum süresi hakkında

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Aşağıdaki videoda 3:00 da göreceksiniz,Ülkü abi pcpleri doldururken 1-2 dakika sürmeli çok yavaş doldurmalısınız diyor. Açıkcası benim doldurma sürem 5 saniye sürüyor :) Öyle çok abanmamama rağmen kısa sürüyor. Siz ne kadar sürede dolduruyorsunuz ?

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• 5 sn çok hızlı, çakmakmı doldruyorsun? 8o

• 5 sn çok hızlı, çakmakmı doldruyorsun? 8o

Bora aslında 3 saniyeydi ama utandım 5 yazdım :rolleyes: gerçi ben fazla hava basmıyorum genelde 120 ye düşünce 170 e kadar basıyorum ama açmamla dolması bir oluyor 3 saniye sürüyor cidden.

• Geçen bulusmada badire atlattık,100 bardan 1 sn de 220 bara geldi ani hareket ile tüpü kapamasak ne olurdu hiç bilmiyorum.

Allah korumuş, micro bore hortumlar ve çift emniyetli vanalar kesinlikle güvenliği arttırıcı tedbirler

• Geçen bulusmada badire atlattık,100 bardan 1 sn de 220 bara geldi ani hareket ile tüpü kapamasak ne olurdu hiç bilmiyorum.

dolum aparatının tüpe giren DINN kısmının içine setskur vida takarsanız dolum hızınızı oldukça düşürürsünüz

• Alıntı sahibi "Airturk"

Geçen bulusmada badire atlattık,100 bardan 1 sn de 220 bara geldi ani hareket ile tüpü kapamasak ne olurdu hiç bilmiyorum.

dolum aparatının tüpe giren DINN kısmının içine setskur vida takarsanız dolum hızınızı oldukça düşürürsünüz

bunu resımle anlatabılmenız mumkunmudur acaba

• şimdi bizde yani ufak gurubumuzda 2 adet mevcut biri hatsan dolum aparatı (yavaş dolum yapıyor) diğeride başka bir dolum aparatı var hatsan dolum aparatı bende değil arkadaşımda fakat kısaca özetlemek gerekirse şu şekilde;
    [Resim Engellendi: http://m1305.hizliresim.com/19/1/mmrju.jpg]
    diğer dolum aparatım şu şekilde bunada uygulanabilir(daha büyük bir setskur vida gerekli) fakat gerek görmedim çünkü bir tüpümüz hassas vanalı
    [Resim Engellendi: http://www.hustlepaintball.com/hustlepaintball/content/images_inv/c/b/2781/21260101-2_xlarge_2781.jpg]
    dolum ucunun kafa kısmını alıp bu tip vidaları satan yere gidip hangisiinin uyduğunu deneyerek görürsünüz çok ufak bir setskur vida
    Bu setskur vidanın amacı havanın geçtiği kanalı daraltıp daha az hava tahliye ederek ibrenin eski haline göre 1/4 yavaş hareket etmesini sağlıyor

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen sekocan ().

• bende hassas vanalı bir doldurma aleti var ama sumatrada kullanamadığım için hatsan standart vanalı doldurma aleti kullanıyorum. Sumatralar için de bir çözüm biliyormusunuz.

• bende hassas vanalı bir doldurma aleti var ama sumatrada kullanamadığım için hatsan standart vanalı doldurma aleti kullanıyorum. Sumatralar için de bir çözüm biliyormusunuz.

Tüpün içindeki valfi kapatacak bir yay benzeri monteden başka çaresi yok. Yüksek basınçla valfi ancak kapatıyor çünkü.

• yavaş ve güvenli doldurunca , tüpü kapatıp tahliye vidasını açtığımımda silahın tüpü boşalıyor yani silah kendi valfini kapatmıyor.

• arkadaştaki ar 6 dada aynı sorun olmuştu silahın tüpünü tam doldurup tahliye vanasını çok hızlı bir şekilde açınca olmuştu.
    şuda olabilir silah tüpünün çek valf yayı deforme veya o ringde sıkıntı veya çek valfin temizliğe ihtiyacı var.

Torun 5,5 hediye edildi
    Kral safari magnum 6,35 hediye edildi
    Hatsan mod 70 quatro sas 6,35 satıldı
    Retay Troy 100x 4,5 : satıldı
    Samyang Sumatra 500 6,35 :thumbup: f;s;s
    Çatüs 36 cal 7+1 g;$i
    Çatüs 36 cal 7+1 ;tufey#

• arkadaştaki ar 6 dada aynı sorun olmuştu silahın tüpünü tam doldurup tahliye vanasını çok hızlı bir şekilde açınca olmuştu.
    şuda olabilir silah tüpünün çek valf yayı deforme veya o ringde sıkıntı veya çek valfin temizliğe ihtiyacı var.

Evet haklısınız ben hatalı yazdım yukarda. Tüpün valfini kapayabilmesi için, doldurduktan sonra tahliye vanasını güçlü açmak gerekiyor kapatabilmesi için. ATP1 de oldu bu bana ve valfin arkasında bir yay yoktu. Araya lastik benzeri bir oringi sıkıştırdım tatlı sıkı valfe bassın diye. Şu an 10 barda bile atış yapabiliyor. 50 bara inince tüpü aniden sıfırlayan pcplerde valfi kapatan yay olmayabilir. Tüpün içindeki basınç valfi kapamaya yetmeyecek güce inince valf açık kalıp komple sıfırlanıyor içindeki hava.

• Ben de sizin gibi düşündüm. A takımının yanılmıyorsam en tecrübeli üyesi Osman ağabeye sordum ve bir de standart vana ile deneyelim dedi. Yavaş dolduran vanayı standart vana ile değiştidi ve sorun çözüldü. Bu arada yavaş dolduran vananın, tahliyei şlemini de yavaş yapmasına bir türlü anlam veremedim.

Bu vesile ile Osman ağabeyime bana kattığı birbirinden değerli bilgiler için çok çok teşekkür ederim. Kendisi aslında bir bilgi hazinesidir ama her zaman mütevaziliği ve yardım severliği ile herkesin kalbini doldurmuştur.

• ben görmedim ama yavaş dolum aparatı nasıl havayı içeri verirken sıkıyosa dışarı atarkrnde sıkıyor dmekki yani çekvalfi hassas tüfeklerde kullanılacak olabilir

Torun 5,5 hediye edildi
    Kral safari magnum 6,35 hediye edildi
    Hatsan mod 70 quatro sas 6,35 satıldı
    Retay Troy 100x 4,5 : satıldı
    Samyang Sumatra 500 6,35 :thumbup: f;s;s
    Çatüs 36 cal 7+1 g;$i
    Çatüs 36 cal 7+1 ;tufey#

• evet bir çok silahta başarıyla ve güvenle kullanılıyor. Güçlü pcp lerde sorun çıkartıyor ama benim silahım sumatra 310 bara kadar hava alabiliyormuş (ben 240 dan fazla doldurmadım) 170 - 210 bar arası doldurulabilen silahlarda yavaş dolduran vana, çok yayrarlı olur.

• tüple değil benim sistemim , pompayla basıyoruz , biraz zor oluyor aslında , hatta pompanın klavuzunda 80 kg dan hafif vücut ağırlığına sahipseniz , tüfeği tam dolduramazsınız diyor :D , her pompaladığımda iyi bir efor harcadığımı düşünürsek , ilede bir gün bende 80 kg ın altına düştüğümde tüğfeği tam olarak dolduramayacağım demektir , iyi kilo verdiriyor :)

Walter Talon Magnum 5,5 cal Envantere yeni katıldı 3-9 x 50 mm dürbünü var(ince ayarla efsanevi bir makine)[/color]
    Zoraki hp01 ultra (diyecek söz bulunmaz , hedef nerde pellet orda , yaşayan efsane , emekli olmaması dileğiyle :))
    Birde şimdi Hatsan BT 65 var çok kuvvetli , düşman başına... vurduğu yerden ses çıkar...