05 NİSAN Ankara Team

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Mustafa Arkadaşa geçmiş olsun: mala gelen cana gelmesin (her ne kadar mal canın yongası ise de...)

S&W 686-6

• Geçmiş olsun.Allah beterinden saklasın

Gamo CFX Royal 5.5 Tasko 3-9x56

HATSAN AT44WX-10 .22

marmarateam.png

• Herkese büyük geçmiş olsun. Bahar geldiğinden midir nedir, son 1-2 haftadır sürüücüler çıldırmış gibi araç kullanıyorlar. Evle iş arasında her gün 52-53 km yol yapıyorum ve bir haftadır sabahları işe giderken tedirgin oluyorum. Zaten sinyal denilen şey bizim arabalarda düğünlerde ve maç sonlarında kullanılsın diye var olduğu için müneccimlik yapıp manvrayı tahmin etmeye çalışmaktan başka yapacak bir şey kalmıyor geriye.

Başta dolmuşlar olmak üzere servis araçları ve taksilerden çektiğimizi Ankara'da yaşayan bilir.

Bu arada herkesin kulağına küpe olması dileğimle 2 hafta önce yaşadığım bir dolandırıcılık olayına anlatayım. Aman dikkat edin siz düşmeyin bu oyuna.

Yer: AŞTİ'nin karşısındaki özel otopark (taksi durağının yanı)
    Gün: Pazar

Eşimi uğurlamak üzere aracımı bu otoparka bıraktım. Uğurlama işi bitince otoparka geri göndüm. Metro çıkışından çıkınca mecburen aracın önünden yaklaştım. Bu arada yandaki beyaz renkli doğan/şahin aracın arka bagajının üzerinde 22-25 yaşlarında iki kişinin oturduklarını gördüm. Aracıma binmeden önce otoparka bakıp hareket halinde bir aracın olup olmadığına baktım. Araca bindim çalıştırdım ve geri geri hareketten önce etrafı tekrar kontrol ettim ve hareket ettim. ve bam. tam arkamda duran fiat albea taksinin arka kapısına çarpmışım. Bu aracın ne zaman, nasıl oraya geldiğine, nasıl göremediğime şaşırdım. Araçtan çantamı ve kontak anahtarını alarak indim. baktık biraz hasar var.

Şimdi dikkat edin:

1- Taksinin arka kapısında ve ön kapısında bir miktar hasar vardı ve ön kapıdaki hasarın bana ait olmadığı açıktı. Taksici hemen "o önceden vardı" dedi
    2- Taksinin bir miktar sarı boyası benim tampona çıkmıştı şaşırdım. Yani boya miktarı biraz fazla göründü bana.
    3- Tamam polis çağıralım dedim. Taksici ağlanıp sızlanmaya başladı. "Bir pazar günümüz var, ekmek paramızdan da olduk, polis bir de ceza yazacak" falan filan.
    4- Bu koroya yandaki iki gençte katıldı. "abi aranızda halledin, önemli bir şey yok zaten, kaskoyu bozdurmaya değmez" falan filan.
    5- Kasko umurumda değildi ama bir de trafik cezası yiyeceğimiz belliydi.

Ben ne yaptım. Taksiciye bu kaça çıkar dedim, adam lafı kıvırdı. Yine şaşırdım, çünkü taksiciler bunların hemen hepsini iyi bilir.

Özetle arkadaşlar beni şaşkınlığa ve şüphelenmeme neden olan onca şeye rağmen tuttum taksiciye 50 YTL verdim. Adam ve gençler paradan sonra toz oldu.

Duraktan çıkarken ücreti ödedim, o sırada o taksi durağından olduğunu tahmin ettiğim 40 yaşlarında bir adam sırıtarak yanıma yaklaştı ve "geçmiş olsun" türünden bir şeyler zırvaladı.

Kafamda bütün bunlar dönüm dolaşırken sıhhıyeye kadar geldim ve aracı bir tarafa çektim.

Tampondaki boyaya elimi sürdüm.

Toz boyaydı.

Pastelle yapılmış iki çizik şeklindeki boya ise hala üzerinde duruyor.

Çarptığım taksi beyaz şahin/doğan aracım sağındaydı (ben solunda) gençler işaret etti birden arkama çıktı. Tampon önceden boyanmıştı. Ben de çarptım (taksiye zaten çarpılmıştı)

Durum budur.

Elinizi boyaya değdirin.
    Plakaları mutlaka alın (ben almadım, bu yüzden de polis bir şey yapamadı)
    Mutlaka polis çağırın.
    Tartışmayın (etrafta dağınık bir gruplar)
    AŞTİ'nin karşısındaki taksi durağını asla kullanmayın (dolandırıcı dolu, bildiğim başka şeyler de var)
    Bu park yerini kullanmmaya çalışın.

• Mustafa abi geçmiş olsun , bunaşükür diyelim abi allah beterinden saklasın g;$i

Hocam sizede geçmiş olsun , Ankarada en dikkatli olunması gereken yer AŞTİ hertürlü insan var orda , uyanıklarda genelde oraları mesken tutuyor kendine , benimde başıma bir iki kez böyle şeyler geldi kesinlile taviz vermemek lazım biraz alttan alırsanız adamlar iyice azıtıyorlar, dikkatli olmak lazım.

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Ya Rabb-el Alemin bu ne yaw...!!!!! Bir okuyun üfleyin arkadaşlar .Nazar deydi kurşun döktürelim .Haftaya hafta sonu buluşmada bari.. ;tese;kkur Hrkeze geçmiş olsun..

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• Ben gribin ardından şimdi de farenjit oldum :) hepimize geçmiş olsun bu hafta bol kurşun dökmek gerek ;lol;

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Ben her sene 2 defa şiddetli grip geçiren biriyim. Ama son 3 yıldır sonbahar geldimi gidip aşı oluyorum (en geç Ekim ayının 15'ine kadar) ve 3 yıldır da rahatım, grip olduysam da o kadar rahat atlattım ki hissedemedim. Grip aşısını ihmal etmeyin derim.

Yalnız şuna dikkat etmek lazım, çoğu kez grip ile diğer üst solunum yolu hasatlıkları birbirine karıştırılır. Bu yüzden aşının işe yaramadığı şeklinde şikayetlenmelerle karşılaşabilirsiniz.

Tekrar geçmiş olsun.

• Ben her sene 2 defa şiddetli grip geçiren biriyim. Ama son 3 yıldır sonbahar geldimi gidip aşı oluyorum (en geç Ekim ayının 15'ine kadar) ve 3 yıldır da rahatım, grip olduysam da o kadar rahat atlattım ki hissedemedim. Grip aşısını ihmal etmeyin derim.

Yalnız şuna dikkat etmek lazım, çoğu kez grip ile diğer üst solunum yolu hasatlıkları birbirine karıştırılır. Bu yüzden aşının işe yaramadığı şeklinde şikayetlenmelerle karşılaşabilirsiniz.

Tekrar geçmiş olsun.

Grip aşısı aslında ticari bir kandırmacadır. Mesela doktorlar arasından grip aşısı olan pek çıkmaz. Bildiğiniz gibi grip bir virüstür ve her yeni nesli form değiştirir bu nedenle vücudumuzun bağışıklık sistemi kılık değiştirmiş bu düşmanı tanıyamaz ve o da vücuda girip hasarını verir. Savunma sistemi ne olduğunu anladığında artık iş işten geçmiştir. Grip aşısında yapılan, önceki 2-3 yılda yaygın olarak bulunan grip virüs çeşitlerini ( suş tabir ediliyor) alıp harmanlayıp bunların zayıflatılmış hallerini vücuda vermek. Bu şekilde vücudun bağışıklık sistemi bunları tanıyor ve ileride karşılaştıklarında daha kişiyi hasta edemeden virüsü yok ediyor. Tabii ki burada şu gözden kaçıyor. Eğer siz önceki yıllarda grip olmuşsanız vücudunuz zaten o grip virüsünü tanıyordur ve aşılı sayılırsınız. Ayrıca para verip ilaç kartellerini zengin etmenize gerek yoktur.
    Bir nokta daha. Grip virüsleri bölgelere göre de farklılık gösterebilirler. ABD için üretilmiş bir aşı başka bir ülkede aynı derecede etki yapmayabilir.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Grip virüsünün devamlı mutasyona uğradığını, bu nedenle her yılın suşlarının Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenerek açıklandığını okumuştum.

Yanlış hatırlamıyorsam bu sene suşların belirlenmesi geciktiği için aşılarda gecikmişti.

Bu işin teknik detaylarını bilemiyorum ama bunun rahatlığını yaşıyorum 3 yıldır. Belki abartılıyordur ama bütünüyle ticari bir kandırmaca olduğunu sanmıyorum.

Grip aşısı aslında ticari bir kandırmacadır. Mesela doktorlar arasından grip aşısı olan pek çıkmaz. Bildiğiniz gibi grip bir virüstür ve her yeni nesli form değiştirir bu nedenle vücudumuzun bağışıklık sistemi kılık değiştirmiş bu düşmanı tanıyamaz ve o da vücuda girip hasarını verir. Savunma sistemi ne olduğunu anladığında artık iş işten geçmiştir. Grip aşısında yapılan, önceki 2-3 yılda yaygın olarak bulunan grip virüs çeşitlerini ( suş tabir ediliyor) alıp harmanlayıp bunların zayıflatılmış hallerini vücuda vermek. Bu şekilde vücudun bağışıklık sistemi bunları tanıyor ve ileride karşılaştıklarında daha kişiyi hasta edemeden virüsü yok ediyor. Tabii ki burada şu gözden kaçıyor. Eğer siz önceki yıllarda grip olmuşsanız vücudunuz zaten o grip virüsünü tanıyordur ve aşılı sayılırsınız. Ayrıca para verip ilaç kartellerini zengin etmenize gerek yoktur.
    Bir nokta daha. Grip virüsleri bölgelere göre de farklılık gösterebilirler. ABD için üretilmiş bir aşı başka bir ülkede aynı derecede etki yapmayabilir.

• Arkadaşlar yakında aşıda üretecez burda birisi grip oldum dedi haha konu nerelere gelmiş ^^ Geçmiş olsun bol c vitamini 1hafta istirahat hepsi bu :thumbup:

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• Termopl Kardeşten ÖNEMLİ ricadır:

- Tez virüsler yakalana
    - "Hızlı" nın pantografında münasibince büyültüle
    - Uygun ebada geldiğinde modifiye edile
    - 10'lu şarjörlere takıla
    - Zemin kattaki sürüngenlere sıkıla... ½bay£bay`;

S&W 686-6

• Termopl Kardeşten ÖNEMLİ ricadır:

- Tez virüsler yakalana
    - "Hızlı" nın pantografında münasibince büyültüle
    - Uygun ebada geldiğinde modifiye edile
    - 10'lu şarjörlere takıla
    - Zemin kattaki sürüngenlere sıkıla... ½bay£bay`;

polat abi anladıysam murat olayım...

• polat abi anladıysam murat olayım...

Efendim izah edeyim:

1- Konunun başında birtakım grip virüslerinin ortalıkta dolaştığı belirtilmiş. Termopl lütfen bunları yakalasın;
    2- "Hızlı" Termopl arkadaşımızın pantograf kullanan yardımcısıdır. Pantograf ile virüslerin boyutunun büyültülmesi işi ona havale edilsin;
    3- Boyu büyütülen virüsler Termopl arkadaşımızda modifiye edilsin;
    4- Modifiyeli 10 adet virüs AA410'un şarjörüne takılsın;
    5- Termopl arkadaşımızın bürosunun penceresinden aşağı bakıldığında, fütursuzca dolaşan "Fa-Di" ler var (Fa-Di deyimi, ke/Di büyüklüğünde Fa/re'yi ifade etmek üzere tarafımdan icad edilmiştir), onları grip yapmak için kullanılsın.

Bilmem Murat Kardeş muradına erdi mi ?? ½bay£bay`;

S&W 686-6

• polat abi alem adamsın bende acaba birşeymi anlatmak istiyorda imalı benmi anlamıyorum diyordum...kusuruma bakma...sen beni güldürdünya allahta seni güldürsün abi....fa/di :thumbup:;rofl.;;lol;;şrofls;.#hims;kihhik,;lol;;şrofls;.#hims;şrofls;.

• Amin diyelim Murat arkadaşım, cümlemizi.... :)

S&W 686-6

• gerisi kolay :thumbup: