at44 hava sarfiyatı-sürat-isabet gariplikleri

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Çok teşekkürler. En azından bendeki bilezik orjinalmiş onu anladım. chrono olmayınca biraz boş yere uğraşmış oluyoruz gibi geliyor. Bir de enteresan birşey var. Ben aldığımdan beri 130 bar hava basıyorum. Pompa varken de öyle yapıyordum. Scuba ile de öyle kullanıyorum. Güç ayarı ile de oynasam değişmiyor. Ayara göre 130-110 bar arası yada 130-90 bar arası stabil iki şarjör atıyor. Hızı konusunda hiçbir fikrim yok.

Haklısın chrono olmayınca iş zor. Yurdışından getirmekle uğraşamadım açıkcası. Hiç bir avbayinin satmamasına tuhaf. Bazen foruma düşüyor ama o anlardada hep hobi için ayırdığım parayı başka şeylere harcamış oluyorum. En azından avbayilerinde olsaydı taksitle edinirdik 1 er tane çünkü pcp kullananlar ve kurcalayan meraklılar için çok gerekli bir alet.

• Bileziğin içinden hava geçmiyor değil mi? Ona göre bir iki deneme yapıcam.

Remington AM77RM
    Crosman 1077
    Stoeger X10 + Hawke Sports HD 3-9x40 AO
    Hatsan AT44 WX-10 LW + BSA 8-32x44
    Hatsan Mod 70 + Optima 4x20 :)

• at44 ü alıpda içini açmadan ayar yapmadan orasını burasını ellemeden randıman alınmıyor :) şahin gibi ne taksan kabul ediyor :) regülatörüm yok ama dalış tüpü 140barda iken bağlı şekilde 35mt 25 kuruşluk grupman yapabiliyor gamolar ile :) regülatör şart

• Çekicin içindeki vidanın üzerine 4-6 tura denk gelecek şekilde teflon bant sardım. Şu an 4.5 turda. Bakalım ayar kaçıracak mı.

Remington AM77RM
    Crosman 1077
    Stoeger X10 + Hawke Sports HD 3-9x40 AO
    Hatsan AT44 WX-10 LW + BSA 8-32x44
    Hatsan Mod 70 + Optima 4x20 :)

• 1..2 haftadır hata aramaktan ve eksikleri tamamlamaktan harap oldum
    sevgili at44 ünle :( 5..10 metreden 10 atişi 10 santime sıgdıramıyorum
    yardım lütfen

• 1..2 haftadır hata aramaktan ve eksikleri tamamlamaktan harap oldum
    sevgili at44' ümle sad.png 5..10 metreden 10 atişi 10 santime sıgdıramıyorum
    yardım lütfen
    pelet ceşitleri denendi
    dürbünlü dürbünsüz denendi
    moderatör sökülerek denendi
    setur 4 tur ile 8 tur arası denendi
    110 bar ile 200 bar arası secenekler denendi
    sagolsun Erhan kardeşimin yardımı ile atış sehpasındada denende
    ( yani hata, arıza bende degilmiş ) :)

• Abi eğer 10 metreden sonuçlar dediğiniz gibiyse servise yollayın tüfeği. Namluda sıkıntı olabilir. 10 metreden en kötü 3-4 cm yapar sabitlendiğinde. Oda ya ayarı hatalı olacak ya da kötü pellet kullanılacak ancak o şekilde 3-4 cm yapıyor.