bugün bir gamo p-23 aldım ama...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • dostlar bır merakla sormadan detaylı bi şekilde arstırmadan bır gamo p 23 aldım fıyatı 150 ytl ancak eve geldım 45 50 atıstan sonra bır dolu bır bos atmaya basladı yanı ses var ortada mermı yok bılgısı olan varmı

• Ercan hayırlı olsun..Kazasız atışlar..Soruna cevap gelecektir,dediğim gibi ben havalı silahları pek bilmiyorum ;atlı{#

• Öncelikle 45-50 atışta muhtemelen silahın tüpü bitmiştir.Bazen 60 atışa kadar dayanıyor.Yeni bir tüp tak ve dene,eğer aynı problem devam ederse aşağıda yazdıklarımı uygularsın...
    Gamo P-23 bende de var.Uzun süre kullandıktan sonra aynı sorun benim tabancamda da oldu. Gaz valfinin içini açtım ve gaz çıkış deliğindeki yeşil contanın etrafını yeşil kauçuk gresle iyice yağladım ve üzerindeki iki puldan birini çıkardım.Tabi gaz valfini açmak için özel anahtar yaptırmak zorunda kaldım.Daha sonra metal tüp takma kelepçesine tüpü takıp valfin arkasında bulunan horozun çarptığı memeye parmağımla bastırarak yayın sertliğini ve gaz çıkışını ayarladım.Yerine monte ettikten sonra bütün mekanizmayı yukarıda andığım gresle yağlayıp silahı topladım.Silahı yeni aldığından bahsetmişsin ,contaların değişmesine gerek yok.Benim tabancam şimdi zenith gibi çalışıyor. :):):)

• bendede var p23 zaten normal olarak yaklaşık 45 atış sonunda tupünü değiştırmelısın bu arada p23 cok zevkli ;d;;keyf;

• sniper abım dedıklerını yaptım ya off anahtar nerden bulcaz ılla ıncem bızım tornacılar çarşısına orda yaptırcez artık tavsıyen ıcın teşekkurler

• arkadaşlar az once p23 ile 1 tuple tam 99 atış yaptım bence az atış yapmanızın nedenı havanın soğuk olmasından kaynaklanıyor hava gerçeken çok sıcaktı o yuzden bu kadar fazla atış yaptım

• P-23 ile atış yaparken ara sıra namludan merminin çıkmadan gaz çıkmasının (pat diye ses çıkarıyor) sebebi, namlunun mermi haznesine tam olarak yakın olmamasından kaynaklanıyor. Arada 1mm bile boşluk kalmayacak. Namlunun ileri geri ayarı ise silahı doldururken kaldırdığınız namlu yatağının pimini çıkarıp merminin namluyu terk ettiği yerdeki vidalı kısımdan yapılıyor (iç kısımda). Pimi çıkarılı vaziyette namlu yatağını silaha takıp namlu vidaları hafif gevşekken namluyu ön taraftan iterek tam mermi yatağına oturması sağlanır. Daha sonra namlunun pozisyonu hiç oynatılmadan vidaları sıkılıp namlu yatağı yerine takılıp pimlenir.Göreceksiniz silahta hiç boş atış yaşanmayacak...Bir de silahı söktüğünüzde içini bolca gresleyin ki silah şıkır şıkır çalışsın. :):):) 5 metre civarında yaptığım atışta içi dolu traş köpüğü kutusunu göçertti.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen sniper ().

• altınsilahın hayrlı olsun bb kullanıyor isen crosman altın rengine benzeyen kaplamal olanları kullan en iyi sonucu onlar veriyor ilk 30 a kadar 10 metreden soda işesi kırabiliyorum

Hatsan AT44WX10 Premium Combo PCP( Lother Walther Namlulu)
    gamo cfx royal (22) 5.5 +3 9 40 dürbün +tek parça ayak
    gamo p23 ortopedik kabza (17) 4.5
    ilk göz agrım markası belli degil (17)4.5
    zoraki 914 9mm
    double eagle 9mm
    Optima Red Dot
    HATSAN MOD 95 SAS