S510 tüp boşaltma yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bildiğiniz gibi at44 lerde ve bazı tüfeklerde atış yapa yapa tüpü sıfırlayınca tüpe zarar verilebiliyor bu yüzden tüp boşaltma aparatı kullanılıyor. S510 da tüpü komple boşaltmak için atış yapmamız mı gerekiyor zira bir boşaltma aparatı verilmiyor yanında ? Sormadan yanlış bir iş yapmayayım dedim.

• Official Post

60-70bara kadar atis yapin tufegin kundagini sokun ve baro metre vidasini gevsetin biz bir kaz defa o sekilde tupu bosaltmistik ve bir problem yasamadik tabi daha iyi yontomlerde mevcut olablir

• dogrudur atış yapayapa en dogrusudur buşekilde tüfege zarar gelmez neden boşaltıyorsunuz modlamamı yapaçaksınız

STERY LG 110FT.177
    AA 510 /5.5
    Nikko-Stirling Diamond 10-50x60
    hawke 6+24x56 sr pro
    scuba ikiadet

• Atış yaparak boşaltabilirsiniz .Atışlar esnasında silahın full güçte olmasına dikkat edin.Aksi taktirde düşük basınçta atış sayısını arttırarak valf sistemini yorarsınız.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• dogrudur atış yapayapa en dogrusudur buşekilde tüfege zarar gelmez neden boşaltıyorsunuz modlamamı yapaçaksınız

Evet modlama amacıyla tüpü boşaltmam gerekiyor, herkese yardımlar ve uyarılar için teşekkür ederim.

• 0 bara kadar kurup atarak boşaltmak en garanti yolu. 50-60 bardan sonra da manometreyi açmak o-ringe zarar verebilir. Tüpü sökerken üst-alt bloğu birleştiren civataları biraz gevşetin, yalnız aradan beyaz derlin parçayı düşürmemeye dikkat edin.

• "6136 ” arkadaş sorularını TC modeli için soruyor olmalı. Konuya vakıf arkadaşları bulmuşken benim merak ettiğimse bu modele regülatör uygulanabilirmi? (Pcp lerin mekaniği konusunda pek bilgim olmadığı için belki komik bir soru olmuştur.)

• "6136 ” arkadaş sorularını TC modeli için soruyor olmalı. Konuya vakıf arkadaşları bulmuşken benim merak ettiğimse bu modele regülatör uygulanabilirmi? (Pcp lerin mekaniği konusunda pek bilgim olmadığı için belki komik bir soru olmuştur.)

Ben forumda sorduğunuz konuyu araştırırken MASTER (Akif abi) nin mesajına denk gelmiştim bu konuyla ilgili. Tek tüplüler gibi basit şekilde regulatör uygulanamıyormuş, biraz işlem yapılması gerekirmiş fakat zaten çift tüplü olduğu için daha fazla atış yapma şansı olduğundan dolayı belli bir aralıkta regulatörlü gibi atış yapıldığını hiç gerek olmadığını belirtmişti.

• Cevabınız için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi stabilite olarak gayet memnunum. Fakat daha ne kadar iyi olabilir düşüncesi hep aklımın bir köşesinde bekliyor. Hayırlısı.