Posts by MASTER

  Sevgili Mustafa,
  Eline ve emeğine sağlık, tebrik ediyor ve başarını kutluyorum.
  Regülatörün gerçekten ne denli hassas ve zor bir parça olduğunu kendi tecrübelerimden biliyorum :)
  Özellikle bir çok dünya devi markanın teknik müdürleri ve hatta firma sahipleriyle gerek yazışma veya telefonla gerekse yüz yüze yaptığım görüşmelerde sanırım en
  çok üzerinde durduğumuz aksam regülatör olmuştur. Burda Ted in hoşuma giden bir sözü her şeye yeter sanırım. "Şu regülatör denen alet manyak bişi"

  Yorumlarını okurken ve paylaştığın videoları seyrederken ilk PCP yapma maceramı ve onun ilk atış sesinde duyduğum hazzı hatırlayıp gülümsedim sayende.
  Atış istikrarı konusunda model gayet başarılı görünmekle beraber atış sabitlenmiş bir silah ve ağırlıkları ölçülmüş peletlerle yapılsa çok daha stabil sonuçlar alınabilir.
  Özellikle senin aceleci tavrından kaynaklanan ve sabit atış aralığı süresine riayet etmemenden dolayı birkaç fps sapma olağan görünüyor.
  Uyarılarıma dikkat ederek yaptığın ölçümlerde eminim sistem +-2 fps töleransında kalacak ve mükemmel sonuçlar verecektir.


  Yardım konusuna gelince . kendi deneyim ve tecrübelerimizi sizlerle paylaşmaktan ve sadece fikren yardımcı olmaya çalışmaktan daha öte birşey yapmış değilim.
  Yardım olarak addettiğin paylaşımlar için ,bir teşekkür dahi yetti de arttı. Sağolasın.
  Başarılı çalışmalarının devamı dileklerimle.
  Mustafa Akif NAZLI

  Tek kelimeyle mükemmel ,kesme şeker videosuda olursa yanında tavşan kanı bi çay gider hani.
  Bu gün ben ve Akıncı HM1000X le kesme şeker denedik ama 10-12 km yan rüzgarda ancak şekeri üstüne koyduğumuz kutuları vurabildik :)

  İnanılmayacak kadar güzel ve sevindirici bir gelişme.
  Çabaların ve başarıların için sadece ayakta alkışlıyorum.
  Tüm camiaya hayırlı , uğurlu olsun.
  Payımıza düşen her türlü görevde amadeyiz.

  Kaç atış yaptığını bilmiyorum. Eğer 1 şarjör denediysen siyah noktanın hemen yanında çoklu bir grup yapmış ve rüzgarda solda ayrı bir grup daha oluşmuş gibi.Ama benim merak ettiğim niye 5 atış değil.?
  Ateşli silahlarda 3 atış ve havalılarda genelde 5 atış yeterlidir.

  Salih gördüğüm kadariyle en büyük hatan vuruş noktası (POI) ile nışan noktasını (POA) aynı nokta olarak kabullenmenden kaynaklanıyor. Yaptığın atışlar grupmandan ziyade isabetlilik amaçlı olmuş.
  Aynı ayarlarda ve aynı büyütmede bahsettiğin mum benzeri(mildot cetveli) sırtından atış yapmak yerine hemen üzerindeki kesik noktayla nışan alsaydın muhtemel 10cm alt vurup daha hassas bir grupman çıkarabilirdin. Bunun için hedef olarak kağıdının üst kenarına yakın bir yere tahminen 8mm çaplı bir siyah nokta koyup ona atış yap ama grupman kağıdın ortasında toplansın.
  Bu arada rüzgar faktörü senin ve silahın gerçek kapasitesini görebilmen konusunda yanıltıcı olabilir. En ufak rüzgarda dahi 100 metre atışta grupların iki katına çıkması normaldir.
  Bu arada grupmandaki atış sayısınında 8 olması da ilginç.

  Salih inşallah emeğimize ve sabrına değmiştir. Güle güle kullan.
  Bu arada gönderdiğin hediye için tekrar teşekkür ederim. Sayende belimin ölçüsünü aldım.
  Sen de boş bir zamanda atışlara gelirsen bahaneyle boyunun ölçüsünü alırsın .:)
  Sağlıcakla kal kardeşim.

  Dereceye girenler nezninde Tüm katılımcıları kutlarım. ülkemizin ilk kış FT side böylelikle tarihe geçmiş oldu. Üst sıralarda yeni isimler görmek gelişim adına güzel ve bayan katılımcıları ayakta alkışlamak gerekli.Bir kaç seneye kalmaz ilk 3 dereceye bir bayan yarışmacımız girerse hiç şaşırmam .

  Eğer tek bir ateş lim olacaksa kesinlikle 7mm Rem Mag.
  Sebebi yüksek B.C
  - 1000 metreye kadar etkili ve isabetli
  - Ülkemizdeki her av için yeterli enerjiye sahip.

  Ben özellikle Boss ve JSB .30 ile BC ölçümü yapan oldumu onu merak ediyorum. Gücü kuvveti yerinde maşşallah ama 100 metre sonra ne kadar enerjisi kalıyor.  Yasin, benim elimdeki verilere göre özellikle .30 kalibrede BC çıkış hızına bağlı olarak 0.0275 ile 0.04 arasında değişiyor.
  Verilere bakılırsa özellikle 700 fps altında BC en yüksek seviyede.