FX Boss bilgi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
 • Sayın Master, bu namlu denemlerini yapan 2 firmanın adını öğrenmemiz mümkün mü acaba? Veya bir tanesi yakından tanıdığımız yerli bir marka mı? :)

 • Kalibr ve RAW.

  RAW HM1000 .25
  RAW HM1000X .25
  MADMASTER PREDATOR .22

 • Bende tam 30 cal solid kalıbı arayışı içindeydim

  AA s510 22 cal twintube(43fpe)  Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

 • 100 mt de yangın tüpünü delen pelletin 200mtredede bayağı bir enejisi kalır diye düşünüyorum

  AA s510 22 cal twintube(43fpe)  Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

 • Sayin master cok tesekkur ederim en aydinlatici ve net bilgi bu oldu. Eminim bircok arkadasda benim gibi faydalanmistir bu bilgiden. Elize emeginize saglik.  Kafamdaki soru isareti cozulmus oldu silahi siparis vermek uzereyken vazgectim almaktan. İyiki bu konuyu acmisim.
  İlk nedeni guc. 87 fpe .30 cal Modifiyeli bir silah icin cok az beklentim 100 fpe ye yakin bir guctu. Modifiye edildiginde.
  Baska markalarin .25 kaliberleri orjinal halde 80 fpe verirken fx in guc azligi ve isabet ve stabil atis sayisi bozulmadan yapilacak modifiye ile 87 fpe degerinde kalmasi kabul edilemez.


  Bir diger nedeni bullet atamayacak olmam. Benim istedigim tahribat ve uzun mesafede gucu korumasi acisindan bullet sart. Pelet sert ve sivri uc kullansak bile kisa mesafede tahribat olucak ancak uzunda isabet bozulacak pelette enerjisini koruyamayacak.


  Dedigim gibi 2 ci el bi araba parasi tup ve dolum aparati derken 6 bin tl hatta iyi bir yivli parasi verip pelet atmak istemiyorum.

 • İsin birde oteki yuzu var. Atacagimiz bullet bize kaca gelicek? Tanesi 75 kurus ustune gelirse hic mantikli olmaz. Alirim 2 ci el bi .22 kalibre cz yivli 200 istikhakim bitince insanlar satiyor istikhaklarini 75 kurus 1 tl arasi istediginiz anda 1000 mermi bile bulmak mumkun.
  Atacagin buletin tanesi 25 kurusu gecmemeli ki evdeki hesap carsiya uysun.

 • Kullandığınızı söylediğiniz Fx T12 yi ne zaman aldınız? Üretim tarihini söylermisiniz? Saygılar

  T12 yi yaklasik 2 yil kadar once kullandim ikinci el almistim. İthal edildi satildi bana geldi derken bir 2 yil daha gecse 2009-2010 uretimi olabilir diye kesin emin olmamakla beraber tahmin ediyorum.


  Namlusunu hic hatirlamiyorum silaha sadece pelet koyup atma harici mudahil olucak bilgide degildim ozamanlar. Sadece fx den once kullandigim at44 um lw namluydu ondan eminim. Fx im boltlu modellerdendi


 • Bu konuda verdiğiniz örnekte .25 kalibrede 80 fp güce sahip olan ve solid atabilen modelin grupma nı ve isabetliliği içler acısı. Güç ve isabetlilik dengesini iyi kurabilmek açısından benim önerim Boss ta 87 fp sınırını geçmemek.
  Yoksa yaparsınız modifiyeyi o veya bu şekilde 100 fp elde edersiniz. Sonuçta hedefe ulaştırılamıyan bir güç anlam ifade etmez.
  Diğer konuya gelince .30 peletin tanesi 25 kuruş ve PCP nin her yerde atılabilir olması lüksünü hiç bir ateşliyle değişmem.
  Tabiki bunlar benim görüş ve tercihlerim. Ama maddi imkanlarım uygun olduğu halde bu ülkede ateşli silah sahibi olmak yerine araba parasına Boss almayı yeğlerim.

  RAW HM1000 .25
  RAW HM1000X .25
  MADMASTER PREDATOR .22

 • Ben özellikle Boss ve JSB .30 ile BC ölçümü yapan oldumu onu merak ediyorum. Gücü kuvveti yerinde maşşallah ama 100 metre sonra ne kadar enerjisi kalıyor.  Yasin, benim elimdeki verilere göre özellikle .30 kalibrede BC çıkış hızına bağlı olarak 0.0275 ile 0.04 arasında değişiyor.
  Verilere bakılırsa özellikle 700 fps altında BC en yüksek seviyede.

  RAW HM1000 .25
  RAW HM1000X .25
  MADMASTER PREDATOR .22