Gamo hunter dx combo yeni arkadasim

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • birde 5 mt. niye normal ki aşağı vurması?

5 metredeki hedefe dürbünle atış yapamazsak, dürbünü çıkarıp atış yapmak gerekir ki bu da büyük külfet

Gerçi moderatörümüz güzel açıklamış ama sonuçta dürbün merceği ile namlu arası yükseklik farkı ister istemez 5 metrede sırıtır,sen güzelce bi mezure al eline bi ipi çevire çevire ölç 10-15 metreye gelince kes,o ip uzunluğuna hedefi koy,yavaş yavaş kabasını al acele etme 3 lü grupmanlar şeklinde yap her attıktan sonra dürbün tekeri öle sonuna kadar falan çevirme,dediğim gibi sağı solu ayarla yükseklik kolay..yavaş yavaş ;)

Gamo hunter Dx combo 4.5mm :thumbup:
    Gamo 3x9x40 wr

• Merhabalar arkadaşlar, yazdıklarınızı okuyorum. 10-15 metreyi zaman ve mekan bulunca yapacam.

Dün evde 7-8 metreden atış yaptım yine alta vuruyordu.

" Gamo Hunter Dx Combo 4.5"

" 3-9*40 wr gamo dürbün"

• Sen ba

Merhabalar arkadaşlar, yazdıklarınızı okuyorum. 10-15 metreyi zaman ve mekan bulunca yapacam.

Sen bana adresini versene kardeş ben gelicem Diyarbakır'a en sonunda :) zaten sur içini falan merak ediyorum :) mesafeyi biraz aç 10 un üzerine çık sıfırlama için.. sonra koy elli metreye oraya ateş et bak bakalım altmı üstmü ona göre bi daha ayar çek :) çok yakın mesafeler için gez arpacık kullan o da çok zevkli..dürbün yakın mesafede üst bakıyo dolayısıyla alt vurması çok normal g;$i

Gamo hunter Dx combo 4.5mm :thumbup:
    Gamo 3x9x40 wr

• Ergani deyim ben. dicle de çalışıyorum :) git gel yapıyorum. dediğini yapacak hava şartları yok artık. ne yapalım hafta sonları vakit bulabilirsek o mesafelerde deneyecem.

Ben zaten 20-30 metrede attığımı vuruyordum. sırf bunlar hassas ayar yapayım diye başıma geldi :) neyse teşekkür ediyorum

" 3-9*40 wr gamo dürbün"

• sitede 305 diyordu. 305 m/s ne kadar veya kaç fps midir nedir yapıyor :)

" 3-9*40 wr gamo dürbün"

• Merhabalar arkadaşlar, yazdıklarınızı okuyorum. 10-15 metreyi zaman ve mekan bulunca yapacam.

Click'i Up ın en sonuna getirdiğin halde 7-8 metreden alt vuruyorsa mesafe uzadıkça daha da alttan vuracaktır.Dürbün ayağına (ya ön ya da arka tarafı olması lazım onu tam bilmiyorum deneme yanılma yöntemi ile bulabilirsin ) çift taraflı bant ya da kauçuk parçası gibi bir şeyle destek yapman lazım.Anca öyle yukarı vurur dürbünün...

Diana Mod 52 - Yatagun Dampa - Diana 4-16 AO

• Click'i Up ın en sonuna getirdiğin halde 7-8 metreden alt vuruyorsa mesafe uzadıkça daha da alttan vuracaktır.Dürbün ayağına (ya ön ya da arka tarafı olması lazım onu tam bilmiyorum deneme yanılma yöntemi ile bulabilirsin ) çift taraflı bant ya da kauçuk parçası gibi bir şeyle destek yapman lazım.Anca öyle yukarı vurur dürbünün...

daha öncesinde 15-20-30 bu civarlarda sıkıntı yaşamadım ama nedense.

" 3-9*40 wr gamo dürbün"

• daha önce bu şekilde problemi çözenler olmuştu .eğer Up sonda ise yapılacak başka bir şey gelmiyor benim aklıma .. dürbünün ya ön tarafını ya da arka tarafını yükselticeksin biraz ...

• 7-8 m ye ayarlarsam dürbünü 20 metre ve sonrasında alttan vurma ihtimalim daha çok olacak diye düşünüyorum. o yüzden daha uzun bir mesafede dürbünü ayarlayacam 15 m. gibi.

en iyisi evde gez, arpacık denemeleri yapmak. bilgiler için teşekkürler.

" 3-9*40 wr gamo dürbün"

• tek ayak zaten. çift ayak olsaydı dampa ayak o zaman iki ayaktan birini yükseltebilirdik.

şu durumda tek ayakla o olmaz diye düşünüyorum yanlış mı?

" 3-9*40 wr gamo dürbün"

• Ayağın alt tarafına tampon yapıcaksın zaten üst tarafına bir şey yapsan da bir faydası olmaz.. 2 mm bile yükseltsen yeterli olur sanıyorum..

• kolay gelsin sana bir de imkanın varsa 12- 15 mt arasında sıfırlamaya çalış dürbünü ideal mesafesi diye biliyorum...

• Uzun zamandır yazmıyorum merhabalar arkadaşlar
    Dürbün sıfırlama da biraz sorun yaşamıştım. Yakın mesafe de sıfırlama yaptığımıdüşünmüştüm
    7-8 metreydi ve mermi hep hedefin altını vuruyordu mesafeyi 10metreye
    Çıkardım sonuç yine değişmedi. Sonrasında mesafeyi 15metre
    Ye çıkardım malesef sonuç yine değişmedi sonrasında ise baktım olmayacak,
    Dürbünle dampanin arasına 1 mm kadar bir kağıt koydum sorunum
    Çözüldü. Öncesinde alt üst ayarını çeviriyordum artık klik dönmüyordt alta
    Vuruyordu. Dürbün yükselince bu sorunda ortadan kalktı.
    .
    Bu arada yine silahımla ilgili bir kaç birşey yazayım.
    1. Ilk göz ağrım olması sebebiyle ve görünüşü itibarı ile silahımı çok seviyorum.
    20-30 metrede silahı sabitledikten sonra küçücük hedefleri bile vuruyorum
    Yine 40 ve 50 metrelerde attığımi vuruyorum fakat şişeleri kırmıyor.
    Uzun mesafelerde de tahribat olsun isterdim kıldı ki 50 m çok uzun da değil
    Acaba 4.5 yerine de 5.5 mi alsaydım diye de aldığım dan beri iç geçiriyorum

" 3-9*40 wr gamo dürbün"

• Kullandığın saçma ne bilmiyorum ama daha ağır ve daha sert sacmalar şişe kırma sorununa çare olur. Crosman ultramagnum saçmayı deneyebilirsin hem daa sert hem de ağır bi saçmadır fiyat kalite oranıda iyidir memnun kalırsın ben crosman 1077 gibi bir tüfekle 30 metreden boş soda şişelerini her atışta kırdım. Saçma çok önemli yani tüfeğin kabahati yok :)

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Webley&Scott Special Edition .22

Torun m210 .22

• Fakat pcpleri sevemedim gitti doldurması başlı basina bana sorun
    Geliyor ıvırı zıvırı cok sürekli cephanelik gibi dolaşmak zorundasin
    Keşke yaylılarda daha az tepmeli ve kısacası pcp silahların özelliklerini
    Taşısa dolum gerektirmese.
    Ama şu fx denilen silah çok hoşuma gitti tam dolum da 100 atış hem de max da
    Tetik ayarı hız ayarı süper birşey 200-3000metre atışları. Ama çok çok
    Pahalı. O da hayal olarak kalır bu euro nun yüzünden

" 3-9*40 wr gamo dürbün"

• Gamo magnum kullanmıştım bazen de hunter. 30metre de bende
    Kırıyorum.ama 40-50 de sıkıntı

" 3-9*40 wr gamo dürbün"

• Anlatmak istediğim crosman 1077 30mde kırıyorsa sizinki 60-80m arasında bile canına okur ciddi güç farkı var tüfeklerimizin. Önerdiğim saçma 10.5 grain ve sert bi yapıda bence deneyin. İyi akşamlar.

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Webley&Scott Special Edition .22

Torun m210 .22