Isparta'da nerede balık tatabilirim ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar Isparta ya taynımçıktı ve 6 yıl kadar buradayım bir haftadır ev yerleştiriyoruz. yarın kendime tatil verip balık tutmaya gitmek istiyorum ıspartalı arkadaşlardan yardım bekliyorum. Bu dönemde nerelerden hangi göletlerden balık çıkıyor bilen var mı ?

• Öncelikle hayırlı olsun eğirdir gölü civarında balık avlayabilirsiniz genelde sazan vardır kovada gölü var

• Isparta ya hoş geldiniz,sefalar getirdiniz.Isparta da balık avlayabileceğiniz çok fazla alternatifiniz olacak,yasal mevzuat nedir bilmiyorum bu senenin sirkülerine bakmadım yasak olan bölgeleri ve türleri bilmiyorum sadece mevkii olarak bi kaç yer sıralayabilirim.Sütçüler çandır köyü büyük balık,Antalya yolu üzerinde karacaören barajı büyük balık,Eğirdir gölü büyük balık gelme olasılığı düşük daha çok ot sazanı,kovada gölü manzarası harika lakin ağır metal ve kirlilik had safa da bolca israil sazanı tutabilirsiniz,Yenişarbademli beyşehir gölü kamp için uygun büyük balık tutma olasılığınız yüksek ayrıca aksu çayı alabalık,yazılı kanyon alabalık,gölcük gölü sazan ve sayısını tam olarak bilmediğim bir çok gölette çeşitli balık türlerini avlayabilirsiniz.Bol şans rastgelsin efendim.

AA S500 XTRA FAC
    HAWKE 6*24*50 (10x mildot)

• Eğirdir gölünde sudak tekrar çıkmaya başlamış.gece avlaya bilirsiniz.

• Öncelikle hayırlı olsun eğirdir gölü civarında balık avlayabilirsiniz genelde sazan vardır kovada gölü var

Teşekkür ederim abi. Artık ıspartalı olduk. uzun yıllar buradayım artık. güzel bir şehir yalnız çok pahalı bir şehir.

• Isparta ya hoş geldiniz,sefalar getirdiniz.Isparta da balık avlayabileceğiniz çok fazla alternatifiniz olacak,yasal mevzuat nedir bilmiyorum bu senenin sirkülerine bakmadım yasak olan bölgeleri ve türleri bilmiyorum sadece mevkii olarak bi kaç yer sıralayabilirim.Sütçüler çandır köyü büyük balık,Antalya yolu üzerinde karacaören barajı büyük balık,Eğirdir gölü büyük balık gelme olasılığı düşük daha çok ot sazanı,kovada gölü manzarası harika lakin ağır metal ve kirlilik had safa da bolca israil sazanı tutabilirsiniz,Yenişarbademli beyşehir gölü kamp için uygun büyük balık tutma olasılığınız yüksek ayrıca aksu çayı alabalık,yazılı kanyon alabalık,gölcük gölü sazan ve sayısını tam olarak bilmediğim bir çok gölette çeşitli balık türlerini avlayabilirsiniz.Bol şans rastgelsin efendim.

Sagol abi. ıspartada bir ton baraj golet var. Fakat bir çoğunda küçük balık yada israil sazanı varmış. Bugün gelincik köyündeki gölete gittim 5 tane tuttum fakat çok küçüktü bende geri bıraktım. şöyle orta boy balık tutabileceğim 10 15 tane tutabilecegim bir baraj arıyorum. :)
    bahsettiğin yerleri araştıracagım bakalım balık durumları nelermiş hangi yem kullanılyormuş.

• A çek usulü ile avlanır.Şasi,maps yada rapala kulana bilirsiniz.Biz balık eti ile avlardık.Balığın kendi etiyle yada çin sazanın etinden şerit şeklinde bir parça kesip oltaya takın ve yavaş yavaş çekin.Bu arada balığı cezbedecek sıçrama hareketleride yaparsanız şansınız artar.Hoş geldiz ISPARTA ya ve rast gelsin.