mod 125 dürbün ayağının kayması hakkında

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhaba arkadaslar.hatsan mod 125 aldım,tüfek gayet güçlü geldi bana yanlız,3-4 atıştan sonra durbun ayagındakı vıdalarda gevseme oluyor ve dürbün kayıyor.bunu gidermek iki ayak daha eklesem etkılı olurmu .bırde;bı arkadas (stoper) kullan demıstı ,nası bırsey ne işe yarıyor.bilgi ve yardımlarınızı beklıyorum .şimdiden tesekkuler

• merhaba,tüfek üzerinde optima 3-9*32 zoomlu dürbün var.bu dedıklerınızı yaptgım zaman verimli bir atıs yapılabılır mı,tufegın tepmesı cok oluyor.degerli bilgileriniz için sımdıden tesekkur ederım.

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen suataydemir ().

• Dampa ayak ben de kullanmamıştım başlarda ve dürbün kayıyordu. Dampa kullanmaya başladığımda ne kayma ne de gevşeme oldu. Dürbünde bir sorun yoksa bir kere sıfırladığınızda uzun süre ayarı bozulmayacaktır.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Jay ().

• tesekkur ederım, sagolun

sonunda dürbün ayağı yevşeyip sıka sıka birisi yalama oldu

• Arkadaşlar ben bir ay kadar mod 125 kullandım gerçekten çok güçlü bir silah ama hem çok ağır hemde çok tepiyor ayrıca tüfeği kurduktan sonra kapatmak çok zor oluyordu. Çok tepdiği dürbünden bi verim alamadım sonra nasıl olduysa namlu oynamaya başladı bayiye götürdüm adam yeni tüfek verdi bende yeni tüfek yerine gamo cfx aldım şimdi çok memnunum. keskin nişancı arkadaşlara namludan kurmalı silahları tavsiye etmiyorum sabit namlulu ve az tepen silahlar bence daha kullanışlı... :thumbup:

• dampa ayak bulamazsan, iki çift tek ayağı vidaların ikisi sağa ikisi sola bakacak şekilde dürbüne bağlayıp tüfeğe öyle tak. ayakları dürbüne takarken, altına ve üstüne 1.5cm çapında 2mm kalınlığında ortası delik contalardan koyarsan az çok dampa gibi iş görecektir diye düşünüyorum....

• bu tüfeğe en güzel çözüm stoper yerine 2 adet kaynaktan punta atmak. ondan sonra dürbün ömürlük oluyor. tabi dürbün o kadar süre tüfeğin sarsıntısından bişey olmassa ;lol;;lol;

marmarateam.png

Evanix Blizzard Bolt Action Thumbhole .22 -FTX-F1 10-40x50 (Regule;kovboys; )

Hw 97k .22 - Bushnell 4-12X40 :thumbup:

Zoraki Hp01 ultra .22 - Barska Electro Sıght 4x21 AO g;$i

• kimse boşuna uğraşmasın uğraşanında ya sokaga atıcak parsı vardır yada çok vakti vardır dampa ayak alın en iyisi bu ben cıkarttım dürbünü dampa alana kadar gez ve arpacık idare edicem arkadaşlar stoper sağdece geriye kaymasını engeller darbeyi emmez lastikli yani silgi gibi bir parçada olsa zamanla onu da kesiyor stopere dayanıyor anlıyacağınız darbe direk dürbün merceklerine geliyor artık dürbün ne kadar dayanıklıysa o kadar kullanıyorsun sonrası karartı yada mercekde pul pul kırılmalarla sonuçlanıyor ben mod 70 de bile 2 ADET 20lik mercek çapı olan dürbün bozdum sonrasında da akıllandım dampa şart eğer lastikli stoperle halledicem diyosan tek parça ayak tam sıkma ve öne arkasına stoper koy tekparça ayagın dürbüne takılan yerinede gres sür idare eder ben bir ara ölede yaptım sonuç olarak 200 atışda bir ayar istiyor tahmini olarak neyse umarım yararlı olur yanlıım varsa düzeltin