Sport Match Dampa vs. Yatagun Dampa

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese selam.

Forumda bu konuyu araştırdım biraz. Üretici Yatagun bizim ürünümüz daha iyi diyor. Yatagun dampadan memnun kalanlar var, kalmayan ama buraya yazmayanlar var. Bunun yanında herkes DM60 dampa aramakta. İki ürünü de kullanıp tarafsız karşılaştırma yapabilecek üyelerimiz var mı?

• 3 tane sportsmach dampa ( son olan en yeni modeldi vidaları farklı olan), 1 tanede yatagun dampa kullandım.
    Yatagun dampa iyidir fiyat/performans oranında rakipsizdir gayet memnundum.
    şöyle benzetme yapayım: yatagun dampa Wolswogen, Sportsmach dampa Mercedes ' dir.

• yatagun dampa Wolswogen, Sportsmach dampa Mercedes ' dir.

Arabadan anlamıyorum :)

Retay 135 x
    Mod 99 -- Optima 3-9x32 -- SportsMatch DM60 Dampa
    At 44 W-10 Bushnell Banner Dusk & Dawn 6-24x50 Hatsan Pompa Ghost Moderatör

• DM60 son modeli daha mı iyi ? Karaköyde etrafımda o kadar outdoorcu, av bayii vs. var ama birinde dampa ayak bulamadım. Mecbur netten sipariş vereceğim. Ya da forumda ikinci el DM60 kuyruğuna gireceğim :) Son model DM60'ı siz nereden hangi fiyata almıştınız?

• İşgören dekilerin hepsi yeni model, oradan aldım raftakilerinde hepsine tek tek baktım.

http://www.airgunz.altervista.…0/Dampa_Mount_DM60_07.jpg

bu eski model yeni modelin resmini bulamadım.
    yeni modelde dampanın 2 parçasını birşeltiren 2 adet gövde vidası farklı, biraz daha kalın çapta vida kullanmışlar, alınca resimle karşılaştırıp farkı göreceksiniz zaten

• Elimdeki 1 inch 25.4 dürbunlerden yaylı silajlarım için istediğim verimi alamadım ve 30 mm Boyun çaplı dürbün kullanmak istiyorum.
    uygun foyata 30 mm boyun çaplı, dampalı atak nerede bulabilirim ve istediğim verimi nasıl alabilirim ?

• Sayın falcone, dürbünden verim derken konuyu biraz daha açarsanız, sanırım görüntü kalitesinden bahsediyorsunuz, 1 inch çapında çok kaliteli görüntü sunan birçok optik mevcuttur. kaldıki 30mm tüp çapı profosyonel optiklerde bulunur. görüntü 25mm ye göre daha aydınlıktır, göz kurtarmaları daha büyüktür, hedef alanını daha büyük ve net görebilirsiniz özellikle yüksek büyütmelerde avantajlıdır.
    ancak yaylılarda 30mm çaplı optik gereksizdir, zaten dünyada yaylı sertifikasına sahip 30mm çapında optik yoktur. yaylılarda max 12x zoom yetrli oldugu için yüksek zoomlada işiniz olmayacaktır.
    sportsmach ın yine 30mm optikler için dm70 isimli bir dampası var, ancak pek kullanılan birşey değil, elinde iyi optiği olupda elden çıkartmak istemeyen ve yaylısındada kullanmak isteyenler için yapılmış.
    bence hiç bulaşmayın elinizdeki optik ve dampayla devam edin.
    ayrıca yaylılarada yüksek büyütmeli ve mercek çaplı, uzun ve ağır optikler tavsiye etmiyorum. 9x büyütme sabit paralax ve 32mm çaplı bir optik yeterli gelcektir. en iyis diyenler içinse 12x büyütmeli 40mm çaplı paralaxlı bir optik yaylıda işin sonudur.

• Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

. Şu anda elimde hawke 3-9X40
    . hawke 4-16X44 diana mod 460 5.5mm üzerinde
    . hawke 6-24X56 sumatra 500 6.35 üzerinde
    . Leapers bug buster 3-9X32
    . tasko. 3-9X56. Gamo Cf X royal 4.5 üzerinde
    . vector optics 10-40 60
    . niko string 10-50X60
    osman ağabeyimden aldığım ve şimdilerde alperen kardeşime hediye ettiğim tasco 6-24X50
    Dürbünler mecuttur.

Bunlar arasında en memnun olduğum sumatra üzerinde takılı olan hawke 6-24X56 ve bug buster(lepers) 3-9X32 dir.
    Leapers gibi yada daha kaliteli bir dürbün 6-24X50 - 56 Yada 5-25X50 - 56 ve 1 inch boyun ćaplı olanından bulabilirsem , elime para geçer geçmez alacağım inşallah. Bu arada bunların hepsini elimde mevcut bulunan ve yeni almak istediğim uzun menzil isabet ve 80 -100 metre tahbat atışlarında kullanacağım ft tüfeklerimde kullanmak için denemek ve karar vetmek üzere bulunduruyorum.

Kesin kararımı verdikten sonra diğerlerini satacağım. Satamazsam turşu kurmayı deneyeceğim bakalım nasıl olacak. 8o

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen falcone ().