At44 tüp tıpası

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba

At44'ün dolum videolarını izledim dolum ucu takılırken siyah renkte tıpa gibi bir şey çıkıyor tüpün ağzından fakat benim almış olduğum At44'te dolum ucunu takınca böyle bir şey çıkmadı?

Tüp için önemli bir parçamıdır?

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• Sağolsun Hakan Bey konuya açıklık getirdi yeni nesil tüplerden olduğu için tapa yokmuş..Bende bir anda tüfeğin parçası eksik geldi diye karalar bağlıyordum :)

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• Sağolun çok teşekkür ederim..Fotoğrafları ekleyecem inşallah pompa edinince ilk işim fotoğraflarını paylaşmak olucak..

• Tüfekte bir kaç gariplik daha sezdim birincisi kurma kolunu çekerken şarjör tanburu hiç dönmüyor ve sabit kalıyor ikincisi yine kurma kolunu çekerken emniyet tam açılmıyor ve tetik sürekli yumuşak konumda..sorun ne olabilir acaba..Henüz tüfeğe hava basılmadı ve boş tüple test etmeye çalıştım..

• Kurma kolunu tam geriye çekmemiş olabilirsiniz, tık sesi gelene kadar çekin. Ama tüp boşken kesinlikle tetik düşürmeyin, tüpe zarar verebilir. Kolu tam çektiğiniz zaman tık sesi geldiğinde kol çekili vaziyetteyken emniyeti itip tetiği ezerseniz atış yapmadan kurulu konumdan çıkabilirsiniz.

• Kurma kolunu tam geriye çekmemiş olabilirsiniz, tık sesi gelene kadar çekin. Ama tüp boşken kesinlikle tetik düşürmeyin, tüpe zarar verebilir. Kolu tam çektiğiniz zaman tık sesi geldiğinde kol çekili vaziyetteyken emniyeti itip tetiği ezerseniz atış yapmadan kurulu konumdan çıkabilirsiniz.

Bugün Hızır gibisiniz tüfeğin dilini anlamaya başladım..Tıpkı dediğiniz gibi kurma kolunu geriye doğru biraz sertçe çekince o sesi duydum demekki ben tüfeğe gereğinden fazla nazik davranıyormuşum :)Forumda dile getirilen parmak kası geliştirme olayının hiçte abartı olmadığı konusunda hemfikir oldum yardımlarınız için teşekkür ederim..