hatsan mıod 125 namlu saga sola oynama sorunununu giderdim

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • evet arkadaşlar benim tüfeğin oringi yanmışdı dizel olayından dolayı içindeki keçeninde yanıp yanmadığını merak ettim ve tüfeğin içini açdım baktım yanmamış sağlam tüfeği topladım ve bide ne göreyim namlu sağa vede sola oynuyor pullarınıda koymama rağmen oynuyoru bende kumpası aldım ve namlunun takıldığı yeri ölçdüm pistondan taraf ve namludan taraf olarak ikiyeri ölçdüm ve namlu tarafı 1 mm daha fazla açıkdı olay bundan kaynaklanıyodu ve artık sinir oldum ne olursa olsun be ya deyip mengeneye kalın bir kumaş koyup tüfeğin namluyu taktıgım kısmı uç kısmını kontrollü bir şekilde sıkdım ve esnediğini hissettim sonra yeniden bir ölçüm yaptım ve 0.5mm fazla bükmüşüm ama şimdi namlu sımsıkı ve artık sağa sola oynamıyo hizasındada bir yamukluk yok yani fabrikaya göndermeden halloldu arkadaşlar aklınızda olsun şimdi de karaköye gidip saçma yükleme yerindeki oringden bakıcam bu akşma tüfeğim eskisi gibi olacak yani arkadaşlar :thumbup:

• Sakın birdaha kanatlardan sıkma mengene ile bir kaç defa esnerse dibinden çatlar yüke gelince kırılır onun yerine pimi çıkar klasik vidalama sistemini uygula,götür bir tornacıya pim kalınlığında bir vida yaptır ;vida kafasına yuva ve karşı kanada vidaya uygun ince diş açtır sık tornavida ile sağlam olsun ,vida kafasına üclük kontrol vidası olursa daha sağlıklı olur kanaatindeyim ayrıca namlu pim uclarını kalın pimle çekiçlersende kanatlardan zaten sıkacaktı ,inşallah bundan sonra faydamıza olur kolay gelsin.

• eyvallah hocam sağol benim aklıma gelmemişdi bu olay mod 70 de vidalı sistemdi bende diyomki mod 70 de 7000 kadar atış yaptım böle bişi olmadı bunda neden böle oldu diyodum hocam bunu neden böle yapmışlar ozaman hiçmi akıllarına gelmiyoda böle bizi uğraştırıyolar birde hocam şimdi bunun içinde pim var doğal olarak kanatlardaki delikle namlunun pim deliği aynı capta ozaman dişi nereye acıcam yani kanattaki deliğin namludaki delikden ufak olması lazımki ona diş acayım yoksa pimin kafalarına mı sağdan soldan delik acıp vidayla sıkmak danmı bahsediyon orasını anlamadım :?: yardımcı olursan birdahaki sefere bu vida olayını kesin yapıcam yada çöpe atıcam tüfeği fikrin için teşekkür ederim hocam

• Kusura bakma dalgınlık benimkisi evet haklısın soldan vida girerse sağdaki kanatta boşa düşer çünkü sağ dar değildi dişi nereye açacaksın ,o zaman başka bir yöntem olsun; sola yine vida kafası açılıp tornacıda bu yuvaya göre vida yaptırmak vidanın sağdan çıkacak ucu için 6-7 tur diş açtırırsın bu dişlere üstü kapalı kubbe şeklinde somun takılır ,bu somunda kubbe kısmında tornavida için kesit bulunur bu kısımdan sıkıştırma gerçekleşir gayette sağlıklı olur bu sistem hw 35,30'da var sıhhatli bir sistem ,fakat tornacı normal bir vidadan işleme yapacaksa vidayı kaliteli kullansın ,vidanın namlunun deliğine girdiği ve çalıştı yerdeki dişlerini alsın yoksa namlu -blok içindeki kurma hareketinde bloğun içini dişler blok içini yer,işte bu sebeble sadece vida dişlerinin olduğu kısım sağ kanattan vidanın çıktığı kısmdan başlasın ki ,bu vidanın kafasına tutturup sıktığımız somun vida içinde yine sağ tarafa vida kafasının yatağı gibi bir yatak açılırsa kuppe vida daha güzel durur

• evet hocam dediğin doğru yani tam o delige göre değilde mesala delik 7 mm capında diyelim misal olarak buraya 9 luk yada onluk bir vida bulunacak vidanın dişleri tornada silnecek ve vida 7 mm kadar inceltilecek kafasıda avşa olsa kanatada avşa yeri açsak sol taraf için diyorum gelelim sağ tarafa sağtarafada 6 7 diş 5 metrik diş açılsa ve dedğin gibi kubbe somundan takılsa dediğin güzel olur doğru anlamışmıyım hocam bölelikler sağ tarafada avşa yeri açabilir somunu birazdaha içeri sokabilirizde herhalde yanılmıyorsam hocam böle olurmu acaba

• Aynen öyle ,inşallah güzel olur.Geçici çözümlerden yana olmamak gerekiyor ,sağlam ve güvenli olduktan sonra diğer özellikler sıralanmalı ,hem 1 ytl bile alın teri değil mi? ,eşyamız alın terimiz .Bu işlem yapıldıktan sonra buraya fotoğraflarını koyarsan arkadaşlarımızın istifadesi için çok güzel olur.

• tamam hocam imdilik namluda bir sorunyok o sıkma olayı iyi geldi ama bu demek değilki birdaha olmayacak elbet olacak o zaman yapıcam inşallah yapınca koyarım yeniden teşekkür ederim sağolun