kırık cıvata yardım at 44

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Kırılan vida çekicin valf miline haddinden fazla güç uygulamasını engelliyor. Bu şekilde kullanmak valfe(içerideki zayıf delrin parçaya) zarar verir. Hırdavatçıdan bir tane metrik5 x 6mm vida alıp takarsanız iyi olur.

• O vidanın görevi çekici durdurmak. Çekiç ona çarpa çarpa sonunda kırmış. Aynı boyutta vida alıp takarsınız.

Ben söktüm o vidayı, çekicin önüne kaucuk conta ekledim aynı hizada durduracak şekilde, çekiç sesi sıfırlandı.

not: wrangler yazmış ben yazana kadar :)

• Cevap veren arkadaşlara teşekkür ediyorum.
    Cıvata valfden 5-6 mm geride duruyor civataya çarpan çekiç valfi nasıl açıyor aceba

• Çekicin ucu çıkıkya o bölüm vuruyor valfe. Vidaya çarpan yer çekicin yan kısmı.

• Peki bende sizinki gibi conta koysam olur mu, conta kaç mm olması gerek ?

• Ölçmedim contayı, ben çekici ve çekicin girdiği yeri söküp nalbura gidip deneyerek almıştım. Ben kapalı alanda çok atış yaptığımdan çekiç sesi beni rahatsız ediyor, sizi rahatsız etmiyorsa hiç uğraşmayın eskisi gibi bir vida uydurun gitsin.

• Bu gün valf ile çekicin en öndeki mesafesini kumpasla ölçtüm çekiç tüp takılıyken o vidaya hiç vurmuyor zaten , vidanın amacı tüp yokken çekiçin tüpün bağlantığı sarı kısıma zarar vermemesi için koyulmuş.. Yani tüpünüz takılı değilken tetik düşürürseniz sizinde oradaki civata zarar görecektir.