yeni yerli peletler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 27 Ağustos'ta vermiş olduğum sipariş elime ulaşır ulaşmaz deneme yapacağım.

AirArms S510 Xtra FAC .22+Hawke 6-24x56 Sidewinder 30
    Gamo Hunter IGT .22 + Barska 1.5-6X42 IR Huntmaster Pro
    Hatsan AT44 Tactical .22 + Optima 3-9x32
    SwissArms KWC Cybergun P1911 CO2 .177
    Webley PCP Pompa
    6 Lt 300 Bar Scuba Tüp
    Vector Optics 6x25 Rangefinder

• Bende sipariş vermek istiyorum,
    6.35mm hangi modeller ve agırlıkta mevcut yazarsanız hemen form ile sipariş vericem

• Bende sipariş vermek istiyorum,
    6.35mm hangi modeller ve agırlıkta mevcut yazarsanız hemen form ile sipariş vericem

6.35 için ön talep toplayabilirsiniz. Ben de 40 grain üzeri bullet olursa 5 kutu istiyorum.

• Bende 35-40 grain arası 40 graini geçmemek koşulu ile
    olursa 5 kutu solid istiyorum

• Bende 35-40 grain arası 40 graini geçmemek koşulu ile
    olursa 5 kutu solid istiyorum

35-40 arası da olur. İnce Mehmet solid ile bir vurulan nokta bir daha vurulamıyor.

• 25 grn leri dün deneme şansımız oldu.atışları at44 long ve air rangerle yaptık. at44 yaptığımız atışlarda en iyi sonucu 5.48 çapında olan bullutlerden aldık 5.54 dende iyi sonuçlar cıktı ancak at nin namlusuna zor giriyor ve sürtünmeden olsa gerek daha alt vuruyor dolayısıyla 5.48 se göre çıkış hızı daha yavaş. gelelim air rangere 5.48 ler namluya hiç sürtünmeden giriyor sadece arka set namluya gaz kaçağı olmıyacak şekilde oturuyor 70fpe gücündeki rengerin namlusundan muhazzam bir hızda çıkıyor olmalıki sonik patlama oluyor tabiki namlu içine set haricinde tam oturmadığı ve yüsek hızdan dolayı isabeti pek iyi değil.5.54 ler ise namluya çok iyi oturuyor ondada sonik bir patlama sesi geliyor ancak gurupmanı 50 metrede 5.48 se göre çok iyi olsada 100 metrede dağılım fazla. Sonuç olorak at44 ler için 25grn 5.48 şavk 30grn inçe ile 50metrede hemen hemen aynı grupmanı veriyor 100 metrede 5.48 şavk daha iyi ve daha az düşme yapıyor(at nin 12 yiv setli şoklu namlusu 25 grn 5,48 şavkı sevdi) 44 için 5.50 de denenebilinir. rangerda ise yüksek güç sorun yaratıyor 25 grn solitler (ince ve şavk) 60fpe üzeri güçdeki tüfekerde hafif geiyor diyebiliriz ancak 21.14 grn baracuda power daha hafif olmasına karşı 50 metrede neredeyse tek delik yapıyor .bunuda yiv setinine oturan yüzeyin birbirine olan uzaklığına ve mermini boyuna(baracudada sete oturan yüzeylerin bir birine olan uzaklığı 6 mm boy 8.8mm 30grn incede 5mm yive oturma, ortalama 9.80 boy şavkda 4.5 mm yive oturma yüzeyi 8.30 boy bulunmakda) bağlayabiliriz buradanda namlu capı, mermi capı uyumu kadar. namlu twist i ve mermi boyu uyumununda önemi ordaya cıkıyor . bunun için rangerlerde 5.54 cap, minimum 9 maximum11 mm boyunda mermiler daha iyi sonuç verebilirler.daha önce vermiş olduğum 223 calibre 40ve 30grn örneklerdeki çaplar 5.66 yerine 5.54 ,5.55ana çap 5.48,5.49 ara çapta olması gerekiyor yoksa 5.66 çap namluya girmezi çok zor olacak.bu arada burun ve omuz acılarını vermiş olduğum örneklerdeki gibide denenebilinir134715

daystate airranger,,at44,beretta686s,franchi automatic,hawke sidewinder6-24x56.vector optik 6-24x50,bushnell sport450 laser rangefınder,harris bipot ve dk cesar vom gaydalı

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen cüneyt güçlü48 ().

• Arkadaşlar herkese merhaba.

Bir süre önce sizlerle buluşturduğumuz ''ŞAVK'' marka mermilerimizin bundan sonra yurt içi ve yurt dışında ki satışlarını ben yapıyorum.
    Belki Atakan abimle aramızda ki durumu merak edenleriniz olmuştur.
    Ticari girişim ya da paylaşımların dışında çok yakın bir abi kardeş ilişkisi vardır.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Bu arada siparişleriyle ilgili sorun yaşayanlar lütfen özel mesaj atsınlar.Duvarıma yazılan mesajlar arttıkça eskiden yeniye doğru bir önceki mesaj silindiği için okuyamıyorum.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• Sinan kardeşim özlettin kendini vallahi.Güzel sözlerin için teşekkrler ayrıca.

Söylediğin gibi sürtünen alan uzadıkça hız dolayısıyla menzil de kısalır.

eğer aşağıdaki anlatılmak istenen şey ile yukarıdaki genellemede aynı şeyden bahsediliyorsa, o zaman bu genelleme her zaman geçerli değildir diyebilirmiyiz, (amaç sadece uzağa atmış olmak değilse)
    20-21.sayfalarda başlayan sürtünme konusuna verilen kesin cevapları duruma-tüfeğe göre değişebilir şeklinde düzeltmelimiyiz ?
    Kaldıki ranger da uzun mesafede daha çok dağıldığından bahsediliyor bu yivlere oturan yüzeyin kısa olmasından dolayı,..

o zaman aksine uzun mesafede isabetli atışlar yapabilmek için daha iyi bir tutunmaya- daha uzun bir sürtünme alanına (yivlere oturma yüzeyine) ihtiyaç vardır da demelimiyiz ?..

rangerda ise yüksek güç sorun yaratıyor 25 grn solitler (ince ve şavk) 60fpe üzeri güçdeki tüfekerde hafif geiyor diyebiliriz ancak 21.14 grn baracuda power daha hafif olmasına karşı 50 metrede neredeyse tek delik yapıyor .bunuda yiv setinine oturan yüzeyin birbirine olan uzaklığına ve mermini boyuna(baracudada sete oturan yüzeylerin bir birine olan uzaklığı 6 mm boy 8.8mm 30grn incede 5mm yive oturma, ortalama 9.80 boy şavkda 4.5 mm yive oturma yüzeyi 8.30 boy bulunmakda) bağlayabiliriz buradanda namlu capı, mermi capı uyumu kadar. namlu twist i ve mermi boyu uyumununda önemi ordaya cıkıyor

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen valibey ().

• namlu çapına,twist oranına göre değişir bu Ferhat kardeşim.ama dediğim gibi çok uzun olursa da bu kez takla atar.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• uzun derken namluya tam oturan setler arasındaki uzunluk (paraşüt şeklindeki peletler gibi) eğer setsizse 5-6 mm sürtünme alanı yeterli geliyor 30grn ince mehmette .tam bullet boyu ve omuz uzunluğu sürtünen yüzey uzunluğu oranında makul ölçülerde uzun olursa omuz acısıda düşeceği için (SG)atmosferir kondusyonu o derece daha iyi olur sg değeri ne kadar azsa bulletin bc si ve spin dirft değerleri okadar iyi oluyor tabiki bu anlattıklarım kağıt üzeride formülde böyle örneğin 30grn incede sg 0.81 cıkıyor dirft ise 150metrede 1,5 inch sapma yapıyor bc ise 1060fps de 0,090 .40 grn 11mm uzunluğundaki şavklarım gelsin sonucu burdan paylaşırım

daystate airranger,,at44,beretta686s,franchi automatic,hawke sidewinder6-24x56.vector optik 6-24x50,bushnell sport450 laser rangefınder,harris bipot ve dk cesar vom gaydalı

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen cüneyt güçlü48 ().

• ayrıca atakan beye göndermiş olduğum çizimlerde 30-35 grn arasında 9-10mm uzunluğunda 5.54 capında namluya oturma ve sürtüme yüzeyi bullet boyuyla yarı yarıya olan. waps veya ice mehmet gibi burun yapısına sahip bullette sipariş ettim gelince perfonmansını buradan paylaşırım

• Cüneyt bey Atakan Abimle konuştuğumda sizin namluya 5.54 çapında dolu merminin girdiğini duyunca fena şaşırdım.
    Tüfeğinizin marka modeli nedir?Ranger poligonnamludan mı bahsediyorsunuz?
    Benim Wolf e 5.46 solid oturabiliyor ancak.Benim bildiğim bu namluların setten sete ölçüsü 5.48 mm sanıyorum.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• Bugün şavkları deneme imkanı buldum, Sonuçlar şöyle:
    Yukle.TC | Resim | Resim Galerisi | Resimler | Resim Yükle
    Hedef kağıtlarım bitti. Sonuçlar tatmin edici olmayınca AT 44 ü elime aldım JSB ler ileaynı kutunun üzerine içki şişesi kapağı dizdim ve 1 TL büyüklüğündeki bu kapakların beşini beş atışta indirdim. Tüfeklerin ikisinin de atış öncesi namlu oringlerini değiştirmiştim. Aynı tüfek JSB ile 1 TL grupman verirken, şavklarla AT 44 deki grupmanda en uzak düşen iki peletin arası birinci kağıtta 11 cm, ikinci kağıtta 14,5 cm oldu. BT ise birinci kağıtta ilk iki mermi hedefe değerken sonraki üç mermi hiç değmediği için ölçemedim, İkinci kağıtta ise net 15 cm sonuç verdi. Ama işin doğrusu umrumda değil. Bize özel üretim yapmaya varıncaya kadar yardımcı olacağına söz veren bir üreticimiz var. Bugünden itibaren markalara özel denemeler yapacaklarından ve AT lere özel, BT lere özel, Daystate lere özel üretimler yapacaklarından şüphem yok. O bize her türlü yardımcı olacağının sözünü verince biz de ona her türlü destek olacağımızın sözünü buradan veriyoruz. Emeğinizi için çok çok TEŞEKKÜRLER.

BT 65 LW - Barska 10-40 X 50 AO Varmint Mil-Dot
    Lazer 12 Gauge içten şoklu
    Kral 12 Gauge Slug namlu
    YERLİYE DEVAM g;$i
    Listeye yeni bir Torun 12 Gauge eklendi

• evet daystate air ranger namlu 6 yiv 6 set poligon.0,223 .bana gelen şavklar 3 çeşitmiş 5.48-5.53-5.54. bunların içinde 5.53 ve 5.54 ler namluya iyi oturdu 5.48ler namluya arka sete kadar neredeyse temas etmeden giriyorlar 5.53 iyi 5.54 çok iyi oturuyor 5.56 da tam otuma sağlanır ancak sürtünme yüzeyi kanalsız 6mm olursa namluya sürmek çok zor olur o yüzden ön de ve arkada 5mm arayla set olmalı yada 5.54 de setsiz 6mm namluya sürtünme yüzeyi olursa daha iyi sonuclar alınabilinir. at44 de 5.48de iyi sonuclar aldık.

• Arkadaşlar özür dilerim ayrı ayrı yükleme yaptığım halde neden hep aynı resmi gösterdi anlamadım, ayrı ayrı resimler var aslında bir daha yüklemeye çalışayım:
    2. resim Yukle.TC | Resim | Resim Galerisi | Resimler | Resim Yükle
    3. resim Yukle.TC | Resim | Resim Galerisi | Resimler | Resim Yükle
    4. resim Yukle.TC | Resim | Resim Galerisi | Resimler | Resim Yükle
    5. resim Yukle.TC | Resim | Resim Galerisi | Resimler | Resim Yükle

Kral 12 Gauge Slug namlu
    YERLİYE DEVAM g;$i

• Mermilernamluya nasıl oturuyorlar?Yani tatlı sıkı mı?çok mu zorlanıyor ya da naluy neredeyse deymeden mi giriyor?

Hatsan namluların şoku arka taraftan başlıyor diye hatırlıyorum doğrumu acaba?

Güzel dilekleriniz için teşekkürler.
    Elimizden geleni yapacağız.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• Namluya ince memet lerin ortadan halkalı olanları gibi biraz zorlayarak giriyor, sanırım bu da ortalama 100 mermide bir namlu içi oringi değişimi gerektirecek. Keşke aynı şehirde olsaydık benim tüfeklerin (AT 44 ile BT 65) ikisini size verirdim, ne kadar kaldıklarının önemi yok, üzerine rahat rahat çalışırdınız.

Kral 12 Gauge Slug namlu
    YERLİYE DEVAM g;$i