Mustafa Serdar beyin modifiyeli HW 90 nı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Mustafa Serdar bey sizin hw 90 5.5 luk tüfeğinize pompa almıştınız ve yanlış hatırlamıyorsam 45 bara çıkartıp tranfer deliğinide büyütmüştnüz hızı kaç mt/sn çıktı bilgi verirseniz sevinirim sayğılarımla

FEİNWERKBAU 600

• Official Post

Merhaba Erkan bey

Benim HW90 .25 yani 6,35mm çapa sahip,ben maksimum 35 bar hava bastım ve içinde 35 bar hava varken kurduğumuzda arkada sıkışan hava 45 bar'a yükseliyor ve transfer deliğinide 5,5mm ye yükseltmiştim,bu işlemleri yapmadan 30grainslik H&N Barracuda pelleti 525fps hızda atarken bu basit modifiye sonrası aynı pellet ile 725 - 750fps hızda bir sonuç aldım,tabi burada mukayese yapılırken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de .22 (5,5mm) silahlarda testleri gerçekleştirdiğimiz pellet ağırlıkları bu pelletin neredeyse yarısı ağırlığında.

Fakat hatırlatmalıyımki bu yüksek bar uygulamasında silahı ancak iki elle namluyu asılarak kurabiliyorsunuz.

• ben de atış buluşmasın da o silahı denemiştim .10 atış ta kolum bitti atıştan faalan vazgeçtim zor iş :thumbup:

• Official Post

Tam öyle diyemeyiz,çünkü 5,5mm nin etek alanı 6,35mm nin etek alanından küçük olduğu için pellet eteğine uygulanan basınç aynı olsa bile 6,35mm de silahın üreteceği enerji daha yüksek olacaktır,ve hız herşey değildir,aslolan silahın ürettiği enerjidir,çünkü hedefe gereken dersi hız değil enerji verir.

• kurarken namluda esneme oluyormu

bennim kanaatimce namlu kırma tüfeklerin hepsi esner mesele esnedikten sonra eski haline gelirmi? :thumbup:

• bide yer çekimi olmasa ne şane olacak dimi? :thumbup:

• Official Post

bide yer çekimi olmasa ne şane olacak dimi? :thumbup:

Madem hayal ediyorsun hava yı da iptal et hava da olmasın,o zaman tam şenlik olur,al eline taşı ay'a doğru fırlah bekle bir kaç ay sonra taş ay'a çarpsın sende teleskopdan izle. :whistling:

• yürübe namın yürüsün bohçacılık ta çığır açarım vurmadığımız bi o kalmıştı :thumbup:

• Official Post

17grains H&N marka

• Official Post

Evet 1080fps ile 1100fps aralığında namlu çıkış hızına sahip