tüple dolum konusunda yardım lütfen

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • selam arkadaşlar bende kendi çapımda pcp tüfegimle ankarada atışlar yapıyorum ama kafama bir şeyler takılıyor 10 litrelik 300 bar dolum testli normal oksijen tüpüne ben 180 bar hava bastırıyorum fakat tüfegime ilginçtir nedense 165 bar doluyor tüpün üstündeki göstergede basınç 180 barken tüfekteki basınç 165 gösteriyor bir türlü 200 bar başınçla atış yapmak nasip olmadı bu konu hakkında ankarada atış yapan tüp dolduran başarılı olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

• tüpte 180 bar varmış, diğer tüpe 200 bar aktarmanız mümkün olmayacaktır..

olmayan bir şeyi diğer tarafa aktaramazsınız ;)

• Tüpünüze 185 bar hava bastıryorsanız, soğuyunca ortalama 5-10 bar arası basınç kaybı olur bu normaldir, o sebeple tüfeğinize 165 bar hava basabiliyorsunuz, birde manometre farkları olabiliyor okuma hatasından dolayı. Ankarada hafta sonları toplanıyoruz, yolun düşerse gelin tanışalım yardımcı olabileceğimiz bir şey varsa eleen geldiğince yardımcı oluruz.
    Ayrıca at 44 için en verimli aralıktır 165 bar civarları, tüpünüzde 200 bar olsa bile 160-170 i geçmeyin derim ben.

A-TAKIMI

• Bende 3- 5 bar tüfek ile tüp üstündeki basinç göstergesinDe fark oluyor. Ama sizinkisi 15 bar göstergeler arasında Bu kadar fark olmaması gerekli aklıma ilk dolum ucunun üstündeki 2 oring işlevini yitirmeye başlamış olabilir. Umarım yardımcı olur.

• 180 barken tüfekteki basınç 165 gösteriyor bir türlü 200 bar başınçla atış yapmak nasip olmadı

manometreler arasında fark olabilir, biri hassasiyetini kaybetmiştir,
    ama arkadaşımız 180 bar olan bi tüpten diğer tarafa 200 bar aktarmak istiyor..

• Tüpünüze 185 bar hava bastıryorsanız, soğuyunca ortalama 5-10 bar arası basınç kaybı olur bu normaldir, o sebeple tüfeğinize 165 bar hava basabiliyorsunuz, birde manometre farkları olabiliyor okuma hatasından dolayı. Ankarada hafta sonları toplanıyoruz, yolun düşerse gelin tanışalım yardımcı olabileceğimiz bir şey varsa eleen geldiğince yardımcı oluruz.
    Ayrıca at 44 için en verimli aralıktır 165 bar civarları, tüpünüzde 200 bar olsa bile 160-170 i geçmeyin derim ben.

ismim ismail hafta sonları nerde toplanıyorsunuz bende aranıza katılıp bilgi sahibi ve tecrübelerinizden faydalanmak isterim bu arada cevaplar için teşekküğr ederim birde silahımın modeli hatsan galatian 1 yani ozaman sıkıntı yok herhalde birde sizler ankarada tüplerinizi nerde doldurtuyorsunuz saygılar