ZORAKİ Dipçik Çalışması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Ferhat ellerine sağlık...

eyvallah, g;$i teşekkür ettim

Elinize sağlık, cilalı halini de çok merak ediyorum.

Teşekkür ederim, aslında siyaha boyatsam diyordum, tabanca plastik ve siyah ya..bilemedim :)

• Siyah guzel durur

Zoraki ultra 5.5 & 4.5
    Stoeger x20 suppressor 4.5
    Hatsan mod 125 sniper 5.5
    Hatsan mod 125 th 5.5

Hatsan Flash 5.5

Hatsan Nova Compact LW 6.35

Diana Mod54 AirKing 5.5

Hatsan At44 WX-10 Long LW 5.5

Hatsan BT65 Long LW 6.35

Walther Talon Magnum 4.5
    Walther Falcon Hunter 5.5

Crosman 357 4.5

Crosman 1077 CO2 repater 4.5

• Ferhat abi ben bunu atlamışım,gerçekten orjinal olmuş,eline sağlık.

• Dipçiğe bu formu verdikten sonra; çok uzun süre inceledim, ama bu halini değiştirmek içimden gelmedi açıkçası..
    Sonra en çok civata deliklerini eldeki kıt imkanlar ile o radüslü yüzeye aktarmak zorladı açıkçası..ama şükür onunda üstesinden geldim..
    ve son durum boyanmış hali ile.. :)

• Ferhat abi süper olmuş.buarada eğer ahşapla ilgili farklı çalışmalar yapmayı düşünürsen,ahşap desenini yok etmeden renklendiren(istediğin renk)boyalarım var kendi imalatım olan.gönderebilirim lazım olursa.

• teşekkür ederim kardeşim, çok güzel bir tecrübe edindim bu ilk çalışmada..
    sonrasında olumlu yönde etkileyecektir diye düşünüyorum..

ayrıca daha geniş bir zamanda pm atacağım bahsettiğin konu ile alakalı olarak, teşekkürler...

bu arada boyadığımı bitirmeye çalışırken, arada kabaca başka bişeylerde denedim :), sanki toparlayınca buda güzel olacak..

• abim sana nacizane bi tavsiyem var,elinden geleceğini düşünüyorum.tabanca kabzesi yapabilirsin,bitane dremel edin bitanede küçük şerit testere tezgahı.bunlarla on numara çalışmalar çıkar senin elinden.

• Ferhat abi süper olmuş.buarada eğer ahşapla ilgili farklı çalışmalar yapmayı düşünürsen,ahşap desenini yok etmeden renklendiren(istediğin renk)boyalarım var kendi imalatım olan.gönderebilirim lazım olursa.

Mustafa Bey ben Diana Mod 46 nın kayın dipçiğinin cilasını zımpara ile çıkardım, bana boya ve yağ önerirseniz çok sevinirim.

• Dipçiğe bu formu verdikten sonra; çok uzun süre inceledim, ama bu halini değiştirmek içimden gelmedi açıkçası..
    Sonra en çok civata deliklerini eldeki kıt imkanlar ile o radüslü yüzeye aktarmak zorladı açıkçası..ama şükür onunda üstesinden geldim..
    ve son durum boyanmış hali ile.. :)

teşekkür ederim kardeşim, çok güzel bir tecrübe edindim bu ilk çalışmada..
    sonrasında olumlu yönde etkileyecektir diye düşünüyorum..

ayrıca daha geniş bir zamanda pm atacağım bahsettiğin konu ile alakalı olarak, teşekkürler...

bu arada boyadığımı bitirmeye çalışırken, arada kabaca başka bişeylerde denedim :), sanki toparlayınca buda güzel olacak..

Ferhat abi hem boyanmış hali hemde ortası boş hali ayrı ayrı çok güzel olmuşlar elinize sağlık :) acaba o boşaltılan yer düz değilde isim yazılarak boşaltılabilir mi mesela ismimin baş harfleri olacak şekilde :)

"Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır." (Bediüzzaman Said Nursi-Mektubat)

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen alioavci ().

• Ferhat abi hem boyanmış hali hemde ortası boş hali ayrı ayrı çok güzel olmuşlar elinize sağlık :) acaba o boşaltılan yer düz değilde isim yazılarak boşaltılabilir mi mesela ismimin baş harfleri olacak şekilde :)

teşekkürler Ali..

evet olabilir, hatta iddialı olacak ama '' siz hayal kurun ben gerç..'' hadi demiyeceğim.. :)

olur, neden olmasın,hangi formda alfabe kullanacağımızı belirtin yeter :thumbup:

• boya isterseniz bahsettiğim şekilde boyalar elimde mevcut,mat ve ahşabın kendi matlığını bozmadan boyayabiliyor.ama şaftol denilen bir yağ var,veya tik yağı da olur.bunları ahşaba yedirerekde uygulayabilirsiniz.ama bendeki boyalarla istediğiniz rengi verebilirsiniz ahşabın damarlı desenini yok etmeyerek hemde.atıyorum haki yeşil yapabilirsiniz mesela,yada sütlü kahve gibi renkler.kırmızı bile var.

• eğer parlaklık istenirse bu boyalaın üzerine ahşap cilasıda uygulayabirsiniz.sprey olanından.

• Diğeri de gayet iyi olmuş. At44 üne güzel bir kundak yaparsın artık ;)

• kundak :), vallahi uzaktan bakıp bakıp duruyorum tüfeğe.. yaparım herhalde bu gidişle :)
    emrah kardeşimde monte edilmiş halini eklerse nasıl duracak bakalım :)
    son resimleri bi araya getirirsek;

• Dipcik gelince zorakiye monte edip detayli resimleri paylaşacagım

Zoraki ultra 5.5 & 4.5
    Stoeger x20 suppressor 4.5
    Hatsan mod 125 sniper 5.5
    Hatsan mod 125 th 5.5

Hatsan Flash 5.5

Hatsan Nova Compact LW 6.35

Diana Mod54 AirKing 5.5

Hatsan At44 WX-10 Long LW 5.5

Hatsan BT65 Long LW 6.35

Walther Talon Magnum 4.5