hatsan bt 65 konusunda 1500 atış sonrası düşüncelerim

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • öncelik ile söylemem lazım ki ( çünkü birazdan sorunları sıralamaya başlayacağım) bt65 verdiğiniz parayı fazlası ile hak eden
    harika bir tüfek.

1- tüfeğin tasarımı harika ( bt65 rb w lw aldım)
    2- rb (arkadan boltlu ) ilk geldiğinde silahın içersindeki makaniklerin dandik olduğu hissi veriyordu. tek kelime ile sıkıntıydı.
    şimdi bence bir harika ve zevk veriyor. sesini sertliğini ve verdiği hissi çok seviyorum. rb bolt kolunu eski mavzer videolarındaki
    gibi sakın bastırarak iteklemeyin kundağa zarar verirsiniz !!! ve eğer tam çekmezseniz şarjor döner ama gaz tetiği kurmaz,
    ateş edemezsiniz ve bir daha çekmek zorunda kalırsınız, tekrar çekince bu arada tekrar şarjor döner ve bolt kolunu geri içeri
    itemezsiniz çünkü daha önce namluya saçmayı vermiştiniz. bu durumda atış yapar iseniz namlu iç o ring geri teper ! yapmanız
    gereken; şarjoru yerinden çıkarıp bolt kolunu yerine iterek atış yapmanızdır.
    3- yeri gelmişlen namlu iç o ring den bahsedeyim. sık sık atacaktır ! ilk başlarda saatlerce ugraştım yapamadım ama şimdi 1 dk
    sürmeden takabiliyorum. bu sorunla sık rastlaşacaksınız. takmasını öğrenmelisiniz !
    4- tüfeğin bence en büyük sorunu ağır olmasıdır. aynı zamanda baş parmagı geçirerek tutamayışınız sol kolunuz ve sağ
    bileginize yüksek külfet gitirecek.
    5- tüfek kayışının namlu altındaki noktası iyi değil, kayışın metalleri kundağa zarar veriyor dikkat edin !
    6- tüfeği aldığınızda sizden kullanım esnasında gazı 200 bar ile 100 bar arasında tutmanız istenecek. bu durumda 20-25 atış
    yapabileceksiniz. 40 atış felan hikaye :) ( bu konuda hatsanın yeni pcp tüfeğinin 1000 cc olmasını bekliyorum ) aynı zamanda
    6 lt 300 bar lık scuba tüp aldığınızda tam dolu bir tüp ile 1000 atış yapabileceksiniz ( çok iyi bir rakam )
    7- tüfek çok güçlü oldugundan atış esnasında fazlaca ses çıkarıyor ! modaratör almak zorunda kalacaksınız yoksa kulagınızda
    sorun yaşayabilirsiniz :) yada komşularınızla başınız derde girebilir ( ben yürek hoplaması, akıl kayması şikayetleri ile gelenler
    gördüm :D)

şimdi bir parantez açayım : tüfeğin ağır olmasından ve 20-25 atış sonra gaz dolumu yapılaması gerektiğinden bahsetmiştim. bu
    sorunları tüpü silaha sürekli montajlı olarak tutabileceğim atış sehpası ile çözmeyi planlıyorum ( atış sehpası tasarlıyorum)...
    bu durumda tüfekten çok üst düzey zevkler alabilirsiniz ( ağırlıktan kurtulma, sık sık gaz dolumundan kurtulma ve daha isabetli
    atış yapabilme)

hatsan mod 70
    hatsan bt65 rb-w lw

• Çok güzel bir değerlendirme yazısı yazmışsınız tarafsız olmuş :) ellerinize sağlık :) Birde grupman paylaşabilirseniz ne kadar grupman tüfeği olmasada insanların aklındaki bt65 isabetsizdir algısınıda kırmış oluruz diye düşünüyorum.. Benim de gördüğüm kadarıyla her maddede başımı sallayıp evet bendede var dedim :) Bt65 bu arkadaşlar..

****Hatsan Bt65 RB-W LW .22****

****Kral Arms Puncher Pro .22****

****Hatsan Mod 25 Special Edition .177****

İnsanın daha iyisini isteme arzusu bitmediği müddetçe, elinde ne varsa hepsi emanettir ona...

• Çok güzel bir değerlendirme yazısı yazmışsınız tarafsız olmuş :) ellerinize sağlık :) Birde grupman paylaşabilirseniz ne kadar grupman tüfeği olmasada insanların aklındaki bt65 isabetsizdir algısınıda kırmış oluruz diye düşünüyorum.. Benim de gördüğüm kadarıyla her maddede başımı sallayıp evet bendede var dedim :) Bt65 bu arkadaşlar..

inanırmısın 1500 atışı 20 metre içersinde yaptım :) daha uzun mesafeli atış imkanım olmadı. yakın zamanda bu konuda biraz daha kendimi geliştirdikten sonra fikrimi burdan paylaşırım.

hatsan mod 70
    hatsan bt65 rb-w lw

• BT 65 gurupman tüfeği değil uzun menzil atış ve tahribat tüfeği ben iki senedi kullanıyom 6veya 7 bin arası atış yapmışımdır hemde domuza varana kadar gücü tatmin edici her işi görür arkadaşlar 100 metreden Avrupa tüfeklerle gazoz kapağına atarlarken bende 100m den maden suyu şişesini vurabiliyordum 200 hava 29 atış kalan hava 80 beni canımdan bezdirdi atış stabilitesi çokta iyi değil küçük hedeflere atmadığım için bana yetiyodu ama şimdi yetmiyor ne zaman regiyi taktırdım clastı fristclas oldu 18 grein ve 20grein torpedoyla yerdeki kiprit çöpüne atmaya başladım 25 grein incemehmetlede 160 170 metreden sigara paketlerini rahaylıkla vurabiliyorum ama daha iyisi isteniyorsa hm1000 alıp kullanın bu paraya bu tüfek 200 bar hava 50 atış kalan hava90 33tanesi stabil ben memnunum şimdilik *

• Hatsan bt 65 sb lw 5.5 regili
    • Hatsan bt 65 sb lw 6.35
  • halil abi senin tüfeğin regülatörü 115 barda devreden çıkıyor. regüle 35 atış yapıyor.kullandığın pellet farketmez.18 graini 920 ile atar,27 grainide 750 ile atar.öyle ayarlamıştım.regülatör devreden çıktıktan sonra 15 tane daha atıyorsun 50 atış yapıyorsun ama o 15 atış regüle olmadığı için sıfırladığın yere gitmez.boşa mermi yakma ;)

• Mucit kardeş bendede bt65 var scuba tüp var tüp tüfeğe bağlıyken atış yapılıyomu aynı anda gazda doluyomu Nasıl yapıyorsunuz banada anlatırmısınız