hatsan_sniper adlı kullanıcının mesajları

Merhaba Arkadaslar,

2016 yılından beri hobiye ara vermistim. Tekrar icimde baslayan kıvılcım ile hobiye geri dönmek istedim :) . Ev ortaminda saklamis oldugum Hill pompam daha önce hiç yapmadığı şekilde yukarı çektiğimde hava kaçırıyor aşağı ittigimde normal sekilde silaha hava basıyor. Bakımını nasıl kime yaptırabilirim. Hava basmama engel degil ancak 10 hava basiyorsam sanirim 5 i bosa gidiyor gibi.

Hill pompanın ucundaki oring dediğiniz eğer tüpe taktığınız dolum ucundaki oring ise bunu pompayla alakası yok dolum ucu zaten hatsana ait dolum ucu demektir ki sadece oring siparişi vermeniz yeterli olacaktır. Dolum ucu yeni aldığınızda aynı uçtan bir tane daha almış olacaksınız sadece ki oring almanız (yeni oring aldığınızda da tüpe takmadan evvel hafifçe ıslatarak takarsanız zarar görme ihtimali azalacaktır) yeterliyken gereksiz olacaktır, nacizane. Eğer bulunduğunuz bölgede bulmak sıkıntılıysa oringi ( sanayi civarı bulmak daha kolay olabilir ) forum içerisinde istek yazdığınızda mutlaka bir arkadaş yardımcı olacaktır, iyi atışlar dilerim.

Dostum yukarıda da yazıldığı gibi başka dolum ucu almana gerek yok, sanayiden uyacak bi oring temin etmen yeterli olur sadece biraz gezip ararsan bulursun emin ol ?

Çok tesekkur ederim. Sayenizde büyük bir masraftan kurtulmus oldum :)

Dediginiz gibi iki tane dolum ucu oringi aldım ve gaz kaçağı olmadan 20-30 bar hava bastım. Hafta sonuna kadar tüp dolu sekilde beklemesin diye hepsini doldurmadim ama bir sorun olacagini zannetmiyorum :) Çok tesekkurler. Bu sefer bir aksilik çıkmazsa hafta sonu atıştayım inşallah :D

Tekrar Merhabalar ,

Bugün büyük bir heycanla sabah erkenden kalktım , hazırlandım , arabaya sandalyeleri masaları yükledim sonra tüfeğimi 100 bardan 200 bara evden çıkmadan doldurarak çıkmak istedim. Ancak Hill pompamın ucundaki oring takarken paramparça oldu.Zamanla durduğu yerde çürümüş anladığım kadarıyla.

İnternetten o-ring baktım ancak ne yazik ki bir zamanların en iyi pompalarından biri olan hill pompa artık ülkemizde satılmıyor ve bulunmuyor duruma gelmiş. Tabi haliyle oringi hiç bulunmuyor. Bu nedenle direk dolum ucunu hatsan marka pompanın ki ile değiştirmeye karar verdim. Bir adet sipariş edeceğim. Hayaller haftaya kaldı. Umarım tüfekte bulunan oring ve diğer sistemler hala iyi durumdadır.

Vayy hemşehrim mesajına nasıl mutlu oldum anlatamam , bundan 3 sene önce nedense Denizli'den kimseyle tanisamamistim. Çok mutlu ve memnun oldum. İnsallah Denizli'de müsait olduğumuz bir zamanda atışa da gidelim :)

Herhangi bir sıkıntı olmayacak durumda bıraktığıma sevindim. İnsallah oringlerde herhangi bir sıkıntı olmamıştır. Birde uzun zaman gectigi icin önerebilecegin bir pelet ver mi ? Suan elimde gamo ts-22 ile jsb-hatsan jumbo heavy var. Bt-65 güclü bir silah oldugu icin ağır peletler kullanmak istiyorum ama dogru mu dusunuyorum ?

Merhaba Arkadaşlar ,

Bundan 3 yıl önce forumun sıkı takipçilerinden biriydim. Gel zaman git zaman yurt disina da uzun süreli çıkmam nedeniyle hobiden uzak kaldım. Geçen gün nereden estiyse aklıma geldi. O zamanlarda severek almıs oldugum BT65 RB-W LW silahımı bulundugu dolaptan çıkardım. Plastik kutusunun üzerinde abartısız 1 cm toz vardı :) Önce kutuyu sildim temizledim. Sonra heycanla kutuyu actim. Dürbünüm , silahım tertemiz duruyordu. Tüpün icinde ki 100 bar hava gecen 3 seneye ragmen üzerinde duruyordu. En son koyarken metal kisimlari da yaglamam nedeniyle herhangi bir küf vs gözükmüyordu. Bu hafta sonu atısa gitmek istiyorum. Sizce gitmeden önce yine de bir bakıma silahı göndermeli miyim ? İcerisinde 100 bar hava ile bırakmam biraz benim hatam oldu sanirim. Ancak bu durum bir sıkıntı olusturmus mudur ? Bakima gönderirsem neleri değistirtmeliyim ?

Birde ben bu silahin agirligini mi unuttum yoksa durdukca agirlasti mi ^^Elime ilk aldigimda kaldiramadim diyebilirim :)

Merhabalar Arkadaşlar ...
    Uzun zamandır bahçe evimizi satıp tekrardan şehir yaşamina hapsoldugumdan beri foruma yazamiyordum .. Umarim tüm arkadaşlarim iyilerdir ..
    Arkadaslar benim sorum yaklasik 8 aydan beri kullanmadigim bt65 w rb lw havali silahimi bundan sonra uzun sure de kullanamayacak gibi olmam sebebiyle hangi kosullar altinda saklamaliyim ... Silahimi satmak istemiyorum kesinlikle.. Tüpün icinde 130 bar hava var onu bosaltayim diyorum once .. Sonra namlunun ici zamanla pas vs tutmasin diye silah yagiyla dis ic yağlayayim uzerini posetleyim sakliyayim diyorum siz ne derseniz .. Baska Napabilirim ? Cok tesekkurler...

Merhaba Arkadaşlar ;
    Biliyorum bu konuda çok fazla konu ve mesaj var ancak yinede küçük bir farkda olsa yeni bir konu daha açmak istedim … Kısaca konuyu anlatmak gerekirse ; Geçen hafta içerisinde Hatsana bakıma gönderdiğim Bt65 RB-W-LW silahım evime kargo şirketi tarafından son derece sorumsuzca benim plastik kutunun üstüne karton kutu ile gönderdiğim silahım karton kutusuz namlusu dışarıda plastik kutusunun dişleri bozulmuş bir şekilde evime ulaştı …
    Kargocu arkadaş silahı zorla bana vermek istedi… Bende namlu dışarıda gönderdiğimden daha kötü gelen bir silahı haklı olarak kabul etmedim … Kendisine tutanak tutturmak istediğimi söyleyince de yanında olmadığını isterse merkezde tutturabileceğini söyledi.. Tüm işimi bırakıp merkeze gidip şube müdürü abimiz , arkadaşımız ile tutanak tutarak iade ettim … Gerçekten bu durum beni çok üzmüş hatta hobiden azda olsa soğumama sebep olmuştu …
    Ancak silahım bugün tekrar elime geldi ve Hatsan Müşteri Memnuniyetinin , markasında çok önemli olduğunu ve Hatsanın gerçekten dünyada müşteri memnuniyetinde sayılı şirketten hatta şuan için benim için 1 numara olduğunu göstermiş oldu …
    Plastik kutuyu tamamen sıfırıyla değiştiren firma üstüne kundak bakımını yapmış… Kılcalda olsa önceden bulunan küçük çiziklerden eser kalmamış kundak sıfırdan farksız bir hal almıştı hatta “ 0” ından bile daha iyi olmuş… 10 mt atışı yapılmış ve silahla tek delik yapmışlar …Silahıda havalı paket( kırılcak camları vs sardıkları resimde gözüküyor )güzel bir paketle paketleyip plastik kutuya sonrada karton kutuya koyup tertemiz bir şekilde göndermişler…. Gerçekten bu hassasiyetime karşılık bu hassasiyetle bana geri dönüş yapan bir firma beni aşırı derecede mutlu ettiğinden sizinle de paylaşmak istedim … Hatsana çok teşekkür ediyorum … Ve şuandan itibaren yeni bir silah alacak olsam bu hassasiyetlerinden ötürü tekrar Hatsan alırım … İnanın kalite olarak diğer alman İngiliz Amerikan tüfeklerinden geri olmadığına inansamda velev ki geri de olsalar bile bu müşteri memnuniyeti ile benim için her zaman bir adım önde olacaklar…
    Hatsana Tekrar teşekkürü borç bilir …
    İyi Çalışmalar dilerim…

ben genelde namludan kırma tüfekleri pek sevmem . mod 105x ime ahşap kundak ve vortex taktırdım evladiyelik oldu.

Emir abi mod 100x zaten ahsap kundakli ona direk vortex taktirsa arkadas olmaz mi ?? Bir farki yok degil mi abi teknik olarak mod 105x ile mod 100x arasinda... Sadece biri ahsap biri sentetik gibi geliyor bana ..
    Emir abi 105x diyorsa 105x alinmali benimde alttan kirmalilari sevdigim ayri bir gercek tabi :D Su mod 85 le de aramiz bir türlü isinmadi :)

Karar verdim gibi. mod 99 ve 95 de tercihiniz 99 mu olur.

Yani benim tabi ki de mod 99 olurdu zaten öyle oldu Kendimde olduğundan mi bilmiyorum ama namlu kilidi rahat birsey namluyu tokatlamaya vs gerek kalmiyor nazikçe açılıyor ...

Reklam olmamıştır umarım :( Ben hobidaşlarımız için en azından bilgi kaynağı olsun diye alışverişlerim sırasında sahip olduğum fikirlerimi söylemiştim :)

Aksu av ( iç anadolu hatsan distribütörüdür ) Gayet ilgili yardımseverler her daim mallarının arkasında olan pelet dampa çanta vs alışverişde tercih ettiğim yer...

Güngör Av (Ege Bölgesi ve bir çok yerin Ana distribütörüdür yanılmıyorsam hatsanın sahibinin akrabasıdır aynı zamanda bu sebeple bir miktar daha uyguna almanız söz konusu olabilir ama bir miktardan kasıt 15-20 tl yada 1-2 kutu fazla pelet ) silahlarımı aldığım av bayisidir gayet ilgililerdir bir sorun yaşamadım silahlarla ilgili sıkıntımda telefonu açıp rahatça sorduğum aynı zamanda her zaman malın arkasında olan firma ..Hatta normalde 200 tl altı kargo ücreti alıcıya ait olmasına rağmen artık satın ala ala tanıştığımız için 100 tllik alışverişlerimde de saolsunlar kargo parasını üstlendikleri için genel olarak tercih etttiğim av bayisi ...

İşgören Avı da unutmamak gerekir çok yardımseverler telefondaki davranışları çok nazikler ve çok açıklayıcılar ... Pcp pompam ve bazı şeyleri aldığım av bayisidir ... Whatsapp iletişim imkanının olmasının hoşuma gittiğide ayrı bir gerçektir :)

Bunlar Tercih edilebilir ...

• Hocam aslinda silah biraz da gönül isi siz hangisini seveceksiniz önemli olan o ...
    • Bizim burda size tecrübelerimiz dogrultusunda bilgiler vermemiz gerekir ancak son karar sizindir bu sebeple brnce sizin oturup dusunmeniz gerekiyor benim ve arkadaslarimin her konuyu yeterince size söyledigini dusunuyorum bu silah isi gonul isi siz hangisine ısındıysanız alın gecin...
    • Ama beklentileriniz hic bir zaman cok ust olmasin bu havali tüfek aticiligı öyle bir dünya ki 8000 tl ye de silah var 100 tl ye de ve siz 400 tl lik bakiyorsunuz yani sizin dediginiz gibi saglam güclü menzili iyi silah 400 tl ye alinsaydi 7000 8000 tl ye kimse silah almazdi...
    • Eger ki 400 tl likler arasinda en iyi menzile guce ve saglamliga sahip silahi ariyorsanizda yukaridaki yazdiginiz silahlarin birbirine gore aman aman (mod 135 ve 125 haric ) farki yok.. Mod 125 135 inde kendi arasinda bir farki yok ...
    • Magnum sinifi yani mod 125 in sinifi guclu isabetsiz ..
    • Mod 99 mod 95 in sinifi da cok guclu degil ama isabetli...
    • 100 metrede silaha alisinca mod 99 ile sise kirarsiniz ama mod 125 de biraz daha antreman ister isabet konusunda ..
    • Acikca durum bu hocam .. Bence daha fazla dusunmek size zarar veriyor alin gecin hocam ...
    • Baktiniz sevdiniz satarsiniz daha iyisini alirsiniz yok satmam diyorsaniz da durur yani ... Ama sürekli o şu bu su diye arastirirken onun busu eksik bunun bu su fazla derken alamayacaksiniz :D

2. yılıma girdim şu forumda mod125 le nokta atış yapmak isteyenler bir bitmedi yaa :D Yanlış anlamayın bunu sizesöylemiyorum yani konuyu açan arkadaşıma kesinlikle laf söyleme amacım yok ...

Ama abi ne istiyorsunuz şu mod 125 den merak ediyorum iyice ?? :D

Einsteinın çok sevdiğim bir lafı var ... Aslında herkes dahidir. Ancak bir balığı ağaca tırmanma becerisine göre değerlendirirsen, balık, ömür boyu aptal olduğuna inanacaktır.

Yani Mod 125 bir nokta atış tüfeği değil .. Yapamadıkça kendinizi üzersiniz... Mod 125 bir tahribat tüfeği...

Bende de var bt 65 herkes forumda yazdı at44 daha isabetli ama abi ben 50 metrede ne kadar tahribat verdiği hoşuma gidiyor... Eğer tahribatsa zevkiniz bence Emir abimin dediği gibi ince mehmet bu tür silahların dostu .. Ama lütfen nokta atışı demeyin ...

Vay gerçekten çok güzel olmuş küçük bir soru daha sorabilir miyim acaba kundak vidasına takılan bipotların zamanla oynayarak kundak vida yatağının bozulmasına yol açtığını okumuştum ... Acaba silahınızda böyle bir durum oldu mu yada sürekli vidayı sıkmak zorunda kalıyor musunuz ?
    Bipotunuzun markasıda hatsan sanırım ....
    Resim içinde ayrıca teşekkür ederim :)