Crossman Hallow Point 14,3 grain

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • şahsen bende 5-6 çeşit pellet kullandım aa lar yumuşak ama gerçekten güzel pelletler onun dışında hollow pointlerde güzel hafif olması nedeniyle hava basıncı düşünce onları kullanıyorum:)

+1
    basınç düşmesinden dolayı hafif pelet olduğu için bir nebze basınçlı olduğu durumdaki AA ların ort. hızına yaklaştığını düşünüyor dolayısıyla atışları bu şekilde stabilleştirmeye çalışıyorum doğru yaptığımıda sanıyorum ama tabiiki en garantisi 110-130 bar arası 14.3 graini kronografla ölçmek.

• Çok doğru yapıyorsunuzda bu AA pelleti nerden bulabilirim beka outdoor haricinde çünkü bu mağazalarda kalmamış.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Ben Diana Mod48 ile 25-30 metrede küçük pet şişe, soda şişesi gibi hedeflere atışlarda gayet isabetli sonuçlar alıyorum, hafif rüzgarlı havalarda bile... Fakat fiyat olarak bence biraz daha ucuz olmalıydı...

Pelet haddkında iyi yada kötü sonuç verdi diyebilmek için 5'erli ve 10'arlı grup çalışması yapmak lazım, yapınca buraya yazarım.

• Benin sandığımda 3,4 ay bu pellet yok.

• Çok teşekkür ederim bir deniyeyim sayı adedi posta ücretini etkiliyormu acaba.

• yok yok kaç adet alırsan al üstelik daha karlısın 1 kutuyada çok kutuyada aynı post ücreti. kargo yok özel ulak ile posta yoluyla dediğim gibi 7. günde elinde.

• Tekrar teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz.

• Crosman hollow point lerden dün bir kutu aldım. Bu gün evde yaptığım denemelerden hiç iyi sonuç alamadım. Gamo CF30 5.5 ile 10 metre uzağa koyduğum 1cm çapındaki dairelere yaptığım atışlarda istikrar yoktu. Beş atıştan üçü hedefi bulurken, ikisi ilgisiz alakasız yerlere gitti. Atışları da tam destekli yapmama rağmen sonuç beni biraz şaşırttı. Aynı şartlar altında eski Gamo Expander larla çok daha iyi sonuç alabildim. Bir çok arkadaş bu Crosman ların pahallılığından yakınmış ama fiyat belirtmemişler ! Ben dün İzmir'de 500 lük kutuya sadece 15 ytl ödedim ki, buda çok pahallı sayılmaz diğer markalrla karşılaştırıldığında. Hatta İlal Av da bu pelletler yanılmıyorsam 24 ytl + kargo ücreti !

egeteam.png

• 15 ytl ye 5.5mm 500 lük kutu almışsanız çok iyi bende bi yerden 25 ytl ye aldım fakat bende 10 metreden tek delik yapıyor hata yapmadıkça uzak mesafe daha deneyemedim izmirde nerden almıştınız.

• Crosman hollow point lerden dün bir kutu aldım. Bu gün evde yaptığım denemelerden hiç iyi sonuç alamadım. Gamo CF30 5.5 ile 10 metre uzağa koyduğum 1cm çapındaki dairelere yaptığım atışlarda istikrar yoktu. Beş atıştan üçü hedefi bulurken, ikisi ilgisiz alakasız yerlere gitti. Atışları da tam destekli yapmama rağmen sonuç beni biraz şaşırttı. Aynı şartlar altında eski Gamo Expander larla çok daha iyi sonuç alabildim. Bir çok arkadaş bu Crosman ların pahallılığından yakınmış ama fiyat belirtmemişler ! Ben dün İzmir'de 500 lük kutuya sadece 15 ytl ödedim ki, buda çok pahallı sayılmaz diğer markalrla karşılaştırıldığında. Hatta İlal Av da bu pelletler yanılmıyorsam 24 ytl + kargo ücreti !

SELAM,
    crosman hp 14.3 grain expander sanırım 1 gram yaklaşık yani sen önce crosman palete göre sıfırlamanı yaptınmı yoksa önceki sıfırına göremi atış yaptın eğer öyleyse tabiiki sonuç yanıltıcı olacaktır eğer sıfırlamayı crosman göre yaptın ise yani tam 12 den vurabiliyorsan tetik hatası ve dürbün hatası hariç hep vurursun. çünki 10 metrede bazı dış faktörler etki yapmaz.

• İzmir'de işgören silahçılıkta 15 ytl her zaman kaliteli esnafın arkasında dururum İzmir'de sadece işgören silahçılık düzgün esnaflık yapıyor gerisi yalan ve ellerindeki neredeyse her ürün düşük kar düzgün hizmet amacı ile çok çok ucuz fiyatlarla satılıyor.Ben hollow pointleri aldığım fiyatı yazsam olay olur :) .bilginize...

• Bu arada ekleyeyim hilalavda 23 ytl kutusu çok pahalı bence.Bayilere geliş fiyatı 11.5 ytl bunun... :!: Yada bir ihtimal var crosmanın wadcutter pelletleri gibi İzmirdekiler de SAHTE. ;atlı{#

• Benim İşgören silahçılıktan aldığım sahte maste değil. Kutu, havası alınmış vakumlu bir paket içinde. Her halde böyle bir ürünün paketlemesini yapmak, sahteci için oldukça pahallıya gelirdi.

Dürbünümü tabiki yeniden ayarladım, ama dediğim gibi o mesafede 3 pellet hedefi buluyorsa, ikisi alakasız yere gidiyor. Bunun da dürbün ayarı yada tüfekle ilgili olduğunu sanmıyorum. Olsa olsa pelletden kaynaklanıyordur.

egeteam.png

• Benim İşgören silahçılıktan aldığım sahte maste değil. Kutu, havası alınmış vakumlu bir paket içinde. Her halde böyle bir ürünün paketlemesini yapmak, sahteci için oldukça pahallıya gelirdi.

Dürbünümü tabiki yeniden ayarladım, ama dediğim gibi o mesafede 3 pellet hedefi buluyorsa, ikisi alakasız yere gidiyor. Bunun da dürbün ayarı yada tüfekle ilgili olduğunu sanmıyorum. Olsa olsa pelletden kaynaklanıyordur.

Bence de orjinal.Bu arada gamoların namlusunun normalden geniş olduğunu biliyoruz.Bence crosman pelletlerin istikrarsız olması normal.Yurt dışı sitelerinde kullanıcılar gayet isabetli olduğunu söylüyorlar.Ben de bir kutu denemek için alacağım.Hatta bazı yerlerde 23 ytl ye satıldığı gibi heryer öyle satarsa stoğa başlayalım ;confused;

• 20-30 metrelerde kullandım bana göre güzel bir pallet 3o metreded dürbünsüz 5 atış yaptım 5indede 1 ytl büyüklüğündeki hedefi vurdum ama uzak mesafelerde çok düşme yapıyor gibi geldi

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• 20-30 metrelerde kullandım bana göre güzel bir pallet 3o metreded dürbünsüz 5 atış yaptım 5indede 1 ytl büyüklüğündeki hedefi vurdum ama uzak mesafelerde çok düşme yapıyor gibi geldi

Daha ne olsun.
    şunu söyleyim 30 metreden dürbünsüz 1 ytl yi nasıl gördün Hüseyin ve vurdun helal sana e tabiide hollow pointede uzak mesafe içinde atabilirsin yeterki silahın hız değerleri yüksek olsun yani ortalama 300 m/sn hızla çıkış yapıyorsa yine başarılı olursun

• 1. sorum pellet yüklerken pelleti yükleme yuvasında aşındırıp yüklemiş olabilirsiniz 2 ben bu pelletlerden menunum guruplarıda oldukça güzel

• 1. sorum pellet yüklerken pelleti yükleme yuvasında aşındırıp yüklemiş olabilirsiniz 2 ben bu pelletlerden menunum guruplarıda oldukça güzel

serkan yeğenim doğru söylüyonda o pelet yükleme olayı şarjörlü PCP lerde olabilir yaylı kırmalılarda olmayabilir.
    ama sonuçta şunu söyleyim AA peletlerden sonra benjaminde dahil bu crosman HP number one diyebilirim 100 metreye kadar ondan sonrası denenmedi sanıyorum.