PCP Tüpleri

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • At 44 Tüpleri veya diğer hava tüpleri soğuk havadan etkilenirmi.?
    200 bar dolu tüple 1 atış yaptım 2.sefere tüp sıfırlandı.Tekrar pompayla 200 bar doldurmuş olduğum tüp 1 günde 100 bara inmiş.Bu durum normalmidir.Başına böyle bir olay gelen varmı.? pompayla dolum yapıp Atış yapınca tüp normal atış yapıyor.Bekleyince azalıyor.

Hatsan AT44-S 5,5 optima 3*9-32 Dürbün
    Hatsan bt 65 Elite 5,5 - 3*12-44 Dürbün

"Hükümetler gelir , İnsanlar ve kanunlar değişir , değişmeyen tek kanun Allahın kanunlarıdır."

• pompayla dolum yapıp Atış yapınca tüp normal atış yapıyor.Bekleyince azalıyor.

hava kaçağı var..

muhtemelen giriş-dolum valfinden kaçırıyor..

• tüpü doldurup havayı boşaltma aparatı ile buradan bir miktar boşaltıp tekrar gözlemleyin..

• basınç göstergesi arızalı olabilir.

Artemis süper poze 71 cm tek tetik enjektör

Hatsan AT44 S 10

• hava kaçağı var..

muhtemelen giriş-dolum valfinden kaçırıyor..

Tüpü 200 bar dolum yaptım Her 2 uca balon taktım,Bir süre sonra,Valibeyin dediği gibi giriş-dolum valfindeki balon şişmeye başladı.Buna ne yapabiliriz.

"Hükümetler gelir , İnsanlar ve kanunlar değişir , değişmeyen tek kanun Allahın kanunlarıdır."

• Hiç kurcalamadan servise gönderin.

• tüpü doldurup havayı boşaltma aparatı ile buradan bir miktar boşaltıp tekrar gözlemleyin.

tüpü doldurup havayı burdan boşaltın toz toprak v.s. yada valf tam oturmadı..
    siz dediğimi bi kere deneyin, havayı dolum tarafından boşaltma aparatı ile boşaltın,
    boşalttıktan sonra tekrar dolduruduğunuzda muhtemelen artık kaçak olmayacak..

düzelmezse bu giriş valfindeki sızdırmazlık elemanlarından biri bozulmuştur.. Sayın xiphias'ın dediği gibi servise yolarsınız. ;)

• tüpü doldurup havayı burdan boşaltın toz toprak v.s. yada valf tam oturmadı..
    siz dediğimi bi kere deneyin, havayı dolum tarafından boşaltma aparatı ile boşaltın,
    boşalttıktan sonra tekrar dolduruduğunuzda muhtemelen artık kaçak olmayacak..

düzelmezse bu giriş valfindeki sızdırmazlık elemanlarından biri bozulmuştur.. Sayın xiphias'ın dediği gibi servise yolarsınız. ;)[/quote]

Sizin dediğiniz gibi bir deneyip sonucu bildiririm.Teşekkürler

• Bir deneyeyim dedim ama tüfeğin yanında verilen boşalma ucundan başka bir aparat yok.Dolum ucundan nasıl hava boşaltılacak.?

• boşaltma ucunu tüpün dolum yapıldığı tarafına vidalayın, sonra boşaltma aparatının üstündeki setskuru bir miktar sıkın valfe baskı yapıp açacak, havanın boşlamasını sağlayacak..

• Usta boşaltma aparatı dolum kısmına takılmıyor, valf kısmı için.

Tüp boşken dolum kısmının sökülmesi lazım, toz, çapak gibi şeylerden kaçırıyor olabilir, o-ringler değişirse çözülür muhtemelen.

• haklısın ya..:) karışmış pardon..

bi şekilde boşlatılsa o tüp, normale döner bence... olmadı dediğin gibi o-ringler değişir..

• Tüfeği bulunduğu odadan oturduğum odaya aldım.hava tüpünün havasını saldım.Blue bırd temizleme spreyini giriş tarfından Pompayla Bastım. bir kaç sefer havayı salıp tekrar bastım,Şuan tüp hava kaçımıyor. Bu arada sıcak hava ve soğuk hava farkı oluyor.