Fatihsensei adlı kullanıcının mesajları

benim at 44 tüpü iki uçtan da hava kaçırıyordu. dolum yerindekini değiştirdim. baskı altında uzun süre kaldığından sertleşmişti. sökerken conta kırılıp dağıldı. kömürleşmiş. yedek oringi vardı. taktım oldu. valfi de söktüm. valf için conta bulamadığım için contayı sökmeye çalışmadım. valfin yuvası kirlenmişti. iyice temizleyip tüpü toplayınca hava kaçağı geçti.

Arkadaşım, bu giriş valfini nasıl söktün,ben sökemedim.

Sökerken hava basınç göstergesi sökülüyormu.

Dün kardeşim Hatsan ı aramış hatsan pompa oringleri için Ellerinde oring yokmuş,oringçilere bakmamızı söylemişler.

Ellerinde oring yoksa nasıl tamir yapıyorlar.

Yoksa dışarıya mı göndermiyorlar.?göndermiyorlarsa,dışarıya göndermiyoruz da diyebilirlerdi. Öyle değil mi?

Selam arkadaşlar,uzun zamandır,at 44 tüfeğimin hava tüpü ve pompası sorunlu olduğundan form'a girmedim,

Açıkçası sorunlar hobiden soğuttu,ancak

Sorunları gidermeye karar verdim.

Hatsan pompa nın içinde ince mil üzerinde 2 adet oring in ve diğer oringlerin bozulduğunu gördüm.

Bu 2 küçük oring ölçüleri nedir,bu konuda yardımcı olabilirmisiz.?

At 44 tüpün,hava çıkış kısmından hava kaçağı vardı,tüpü söktüm,çıkış vaıfinin içinde beyaz plastiğin üzerindeki ince oringin çatladığını gördüm.bu oringi sökmek istediğimde dağılıverdi,bu oringinde ölçüleri veya aynı malzemeden lazım.

Bu konu hakkında yardımcı olurmusunuz.

Bu arada Antalya da eski sanayide oringlerin bir kaç tanesi yok.özellikle küçük olanlar.

iyi günler arkadaşlar hobiye yeni başladım
    hatsan mod 125 sniper vortex 15 gram jsb saçma ile kaç metreden 5 litrelik zeytinyağı tenekesini iki taraflı delmelidir veya kaç metreden tek taraflı delmelidir

Sayın Yunus Oflu,Öncelikle geçmiş olsun diliyorum çünkü bu hastalık başka birşey.
    Hatsan Sniper vortex Yaylı sistemle aynı güçte,farkı daha sesiz,sarsıntı daha az,15 metre atışlarında 5 litrelik tenekeyi 2 taraflı deler geçer.5 cm takoza 1,5,2 cm içeri giriyor,1,5 cm tahtayı delip geçiyor.
    Yer müsait olmadığın daha uzun mesafe atışları yapamadım.Tüfekteki problemler yüzündende iade etmiştim.

Tüfeği bulunduğu odadan oturduğum odaya aldım.hava tüpünün havasını saldım.Blue bırd temizleme spreyini giriş tarfından Pompayla Bastım. bir kaç sefer havayı salıp tekrar bastım,Şuan tüp hava kaçımıyor. Bu arada sıcak hava ve soğuk hava farkı oluyor.

Bir deneyeyim dedim ama tüfeğin yanında verilen boşalma ucundan başka bir aparat yok.Dolum ucundan nasıl hava boşaltılacak.?

tüpü doldurup havayı burdan boşaltın toz toprak v.s. yada valf tam oturmadı..
    siz dediğimi bi kere deneyin, havayı dolum tarafından boşaltma aparatı ile boşaltın,
    boşalttıktan sonra tekrar dolduruduğunuzda muhtemelen artık kaçak olmayacak..

düzelmezse bu giriş valfindeki sızdırmazlık elemanlarından biri bozulmuştur.. Sayın xiphias'ın dediği gibi servise yolarsınız. ;)[/quote]

Sizin dediğiniz gibi bir deneyip sonucu bildiririm.Teşekkürler