Yanak Dayama Aparatı-Bullpup Condor İçin

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Mrb arkadaşlar; yapmış olduğum bulpup condorda gözüme batan ve atış esnasında beni rahatsız eden bir bölüm vardı. bu kısım yanak dayama aparatının olmamasından kaynaklanıyordu. o yüzden bende kundaktan artan cevizle bu aparatı yaptım. yapım aşamasının videosu aşağıdaki linktedir.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

https://www.youtube.com/channel/UCjQg6CUWJXHv3VB2ZYFZ9DQ

Air Force Condor Bullpup-Made by Kas Bay&berkman(Gunpower SSS)-5.5 mm-(HAWKE Nite Eye Digi IR SF 6-24x50 SR12 Scope)
    M.Ekiz regülatör

Hatsan mod 125-5.5 mm

Kral-4.5 mm-(ahşap kundak)

Zoraki (ATAKARMS) HP-01 Light 4.5 mm (Nikula red dot)

• Videoyu sonuna kadar izledim cok guzel eline saglik parcayi boyadigin sisedeki ahsap koruyucumuydu

teşekkürler. şişedeki Tung Yağı. video içerisinde yazacaktım unutmuşum. Tung yağı hem koruyucu hemde ahşabın, özellikle cevizin damarlarını belirginleştiren, daha güzel görünmesini sağlayan bir yağ.

Air Force Condor Bullpup-Made by Kas Bay&berkman(Gunpower SSS)-5.5 mm-(HAWKE Nite Eye Digi IR SF 6-24x50 SR12 Scope)
    M.Ekiz regülatör

Hatsan mod 125-5.5 mm

• Texan 45i bullpup mı yapsam:D

Escape .25 + Hawke sidewinder 30 ( 20x mildot)

Husan + Vector optics Reaper 4-14x50

Talon P .22 + Vector optics condor 2x42 reddot

• <p>

Texan 45i bullpup mı yapsam:D

</p>

<p>Buldog Condor olur o zaman :)</p>

M.Ekiz regülatör

Hatsan mod 125-5.5 mm

• Elinize sağlık, çok güzel ve kullanışlı olmuş.
    Ama videoyu izlerken içim ürperdi yeminle. Yatar testerede ayırma kaması yok, koruma kapağı yok, eller kesim hattında, tahtayı itmek için plastik zımbırtı yerine parmaklar kullanılmış, gözlük yok... Allah korusun çok tehlikeli o alet.
    Sadece öneridir, eleştirmek ya da yermek için söylediğimi düşünmezsiniz umarım.

• Elinize sağlık, çok güzel ve kullanışlı olmuş.
    Ama videoyu izlerken içim ürperdi yeminle. Yatar testerede ayırma kaması yok, koruma kapağı yok, eller kesim hattında, tahtayı itmek için plastik zımbırtı yerine parmaklar kullanılmış, gözlük yok... Allah korusun çok tehlikeli o alet.
    Sadece öneridir, eleştirmek ya da yermek için söylediğimi düşünmezsiniz umarım.

teşekkürler beğenmenize sevindim. bütün işlerde herşeyden önce güvenlik ve sağlığın ön planda olduğunu bilsemde, saydığınız bütün güvenlik önlemlerini almak istesemde, gereksiz bi şekilde böyle davranıyorum. bu da önceden kazanılması gereken fakat hep gözardı edilmiş emniyetsiz çalışma koşulları altında bulunmamdan kaynaklandı heralde. tabi bu bi mazeret değil. benimki biraz alışkanlık. yine de uyarınız için teşekkürler. Saygılar.

M.Ekiz regülatör

Hatsan mod 125-5.5 mm

• Hocam yapım aşamasını sıkılmadan, ileriye sarmadan sonuna kadar sabırla, zevkle ve keyifle izledim.Sizi tebrik etmek istiyorum.Yaratıcı zekanızı ahşapa işleyip ruh katmışsınız.Kullandığınız ağaç nedir?Acaba ceviz olsa daha bir parlak yüzeyi olur muydu?Bunu merak ettim.Tüfeğinize kullandığınız vida somun gibi parçalar daha estetik olabilir miydi?

• teşekkürler beğenmenize sevindim. bütün işlerde herşeyden önce güvenlik ve sağlığın ön planda olduğunu bilsemde, saydığınız bütün güvenlik önlemlerini almak istesemde, gereksiz bi şekilde böyle davranıyorum. bu da önceden kazanılması gereken fakat hep gözardı edilmiş emniyetsiz çalışma koşulları altında bulunmamdan kaynaklandı heralde. tabi bu bi mazeret değil. benimki biraz alışkanlık. yine de uyarınız için teşekkürler. Saygılar.

Çok güzel bir çalışma olmuş elinize sağlık. Parça nedense pürüzsüz durmuyor sanki gereğinden fazla vernik sürülmüş, sürülen vernikte büzüşmüş gibi duruyor.

Babamın kardeşleri ile ortak mobilya atölyesi vardı. Atölyede 30-35 civarı eleman çalışıyordu. 20 sene önce yazları biz de atölyeye gider ufak tefek tut, kaldır, indir gibi işlere yardım ederdik. Şaküllü matkapla çalışan ustaya amca oğlu ile yardım ediyorduk. Makinenin yüksek devrine dayanamayan matkap ucu kurtulup amca oğlu ile aramızdan dönerek çarptığı duvarda delik açmıştı. O gün için Allah'a şükür verilmiş sadakamız varmış ki zarar görmedik.

Tepside çalışırken parça atabilir. Gözlük olmazsa olmaz bence takmalısınız.

• Hocam yapım aşamasını sıkılmadan, ileriye sarmadan sonuna kadar sabırla, zevkle ve keyifle izledim.Sizi tebrik etmek istiyorum.Yaratıcı zekanızı ahşapa işleyip ruh katmışsınız.Kullandığınız ağaç nedir?Acaba ceviz olsa daha bir parlak yüzeyi olur muydu?Bunu merak ettim.Tüfeğinize kullandığınız vida somun gibi parçalar daha estetik olabilir miydi?

Alper bey beğenmenize sevindim teşekkür ederim. video düzenleme konusunda çok bilgim yok. denme yanılmayla bişeyler yapmaya çalışıyorum. Sizin videolardaki efektler çok hoşuma gidiyor. bu efekt konusunu çözersem videolar daha güzel ve keyifli olacak. kullandığım ağaç Türk Cevizi. parlaklığı sağlamak için zımpara işini tam manasıyla ve sabırla yapmak gerekir. Ben biraz sabırsızım bu konuda. vida kısımları parlak olduğu için göz zevkini bozuyor. birazdan alyan başlı siyah renkli civatalarla deneme yapacağım. Saygılar.

Çok güzel bir çalışma olmuş elinize sağlık. Parça nedense pürüzsüz durmuyor sanki gereğinden fazla vernik sürülmüş, sürülen vernikte büzüşmüş gibi duruyor.

Babamın kardeşleri ile ortak mobilya atölyesi vardı. Atölyede 30-35 civarı eleman çalışıyordu. 20 sene önce yazları biz de atölyeye gider ufak tefek tut, kaldır, indir gibi işlere yardım ederdik. Şaküllü matkapla çalışan ustaya amca oğlu ile yardım ediyorduk. Makinenin yüksek devrine dayanamayan matkap ucu kurtulup amca oğlu ile aramızdan dönerek çarptığı duvarda delik açmıştı. O gün için Allah'a şükür verilmiş sadakamız varmış ki zarar görmedik.

Tepside çalışırken parça atabilir. Gözlük olmazsa olmaz bence takmalısınız.

teşekkürler. vernik işlemini akşam yetersiz ışık altında yaptığım için biraz fazla kaçırmışım. o yüzden böyle görünmüş. ama en kısa zamanda zımpara yapıp tekrar vernik işlemi yapacam.
    güvenlik uyarınız için ayrıca teşekkürler. Saygılar.

M.Ekiz regülatör

Hatsan mod 125-5.5 mm