bullet & pallet

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhaba, BT65 ile değişik değişik pallet atıyorum, genelde 18, 20 grain üzeri. Bazı sitelerde pallet yerine bullet var , mesela gamo pba bullet impact diye bir ürün var 14.35 gr diyor. bullet ile pallet aynı şeymi bilemiyorum, bilen varsa ve aydınlatırsa memnun olurum.

Orhan Tan TOKDEMİR

Kalanlar;
    Armsan Phenoma Carbo 12ga

Zoraki HP 01 Ultra 4.5mm
    Diana Mod 350 Magnum 5.5 :thumbup:
    Hatsan MOD 135 QE Vortex 5,5
    Hatsan MOD 125 sniper Wood 5,5

Gidenler;
    Diana MOD 54 AİR KİNG
    Mod 125 Sniper 6,35
    BT 65 SB ELİTE 22 cal

• Bildiğim kadarıyla aciklayayim abi, bahsettiğin mermi alaşımlı olması lazim hafif ve yüksek hiza cikabiliyor alasimli olduğu içinde deliciligi fazlaydi okuduklarimdan özet olarak BT 65 için en uygunu 30 grain ince mehmet solid diye biliyorum, umarim yardimci olabilmisimdir abi..

Kral N-11 Gas Piston

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Ertuğrul ().

• Bulletler genelde penetrasyona kullanılıyor en azından ben öyle yapıyorum bakır kaplı çelik pelletler gamo raptor,gamo pba bullet,H&N barocuda power gibi birde gamo platinyum var oda çrlik ama ne kaplı çözemedim dikkat et attıgın zaman hedefe vurdugunda pelletteki tek hasar genelde yiv set izi oluyor bu mühimmatlar çok hoşuma gidiyor ama bt 65 de çok ses yapıyorlar hız mermisi oldugu için ses hızını geçtiginde patlama yapıyor modaretörde nafile umarım birşeyler anlata bilmişimdir saygılar

• pellet ve bullet aslında aynı şey..çekirdek,ufak parça, v.s gibi anlamlara gelir..

ama ateşli silah olmadığından kullandıklarımız ve ateşliler ile aralarında bir çizgi ve bu alana ait kavram oluşturmak adına pellet tabiri yaygın bir şekilde kullanılmış, kabul görmüş..

pallet ise mehmet'in memet'e dönüşmesi gibi birşey herhalde.. yada hobinin içindeki şive farkımı diyelim artık :)

Velhasıl benim anladığım bir pellet'in bullet olabilmesi için ağırlık ve şekli itibari ile ateşli mermi çekirdeklerine benzemesi gerekir ki;
    mermi çekirdeğinin kelime olarak tam karşılığı zaten bullet'tir..

pellet ise;daha ufak yapıdakilere, bildiğimiz saçma dediklerimizde kabul görmüş.

mesela ince mehmet ağırlığı ve şekil olarak bir bullettir denebilir.. (solid de diyoruz geometrik formundan ötürü.)
    jsb 8.44 ise pellet'e örnek verilebilir..

bence.. ;)

• ok bilgiler için çok teşekkür ederim. İnce mehmet solid 30 grain denememiştim deneyeyim

Orhan Tan TOKDEMİR

Kalanlar;
    Armsan Phenoma Carbo 12ga

Zoraki HP 01 Ultra 4.5mm
    Diana Mod 350 Magnum 5.5 :thumbup:
    Hatsan MOD 135 QE Vortex 5,5
    Hatsan MOD 125 sniper Wood 5,5

Gidenler;
    Diana MOD 54 AİR KİNG
    Mod 125 Sniper 6,35
    BT 65 SB ELİTE 22 cal