el dürbünü tavsiye

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar başlıktan da anlaşılacağı gibi el dürbünü almayı düşünüyorum...amacım atış yaptığım yerden hedefi nasıl vurduğumu rahatça görmek...100 metrede ki hedefi rahatça görebileceğim el dürbünü büyütmesi kaç olmalı? marka model öneriniz neler olur...mümkünse tek göz ya da küçük çift göz modeller arıyorum...

8)

• Sayın bozkurt hsyn ekonomik bir dürbün olmasına rağmen oldukça başarılı olan Konus 60 Giant ( 20x60 ) kullanıyorum. Bulutsuz gecelerde ay yüzeyindeki yüzey şekillerini görebiliyorum. Piyasadaki en güçlü dürbünlerden olmasına rağmen 100 metreden pelletin hedefe vuruşunu görebilmeniz çok zor. Belki beyaz hedefin arkasına koyu renkli fon kullanırsanız, tripodunuz da olrsa belki görebilirsiniz. Çok daha iyi modeller var tabii ki ancak onların da fiyatı oldukça yüksek. Satılan klasik dürbünlerin büyük çoğunluğu 10x50 büyütmeli. Onlarla da pellet vuruşunu görmek oldukça zor. :) .
    İnternette fotokritik.com benzeri forumlarda ya da gokbilim.com gibi sitelerde daha ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz. Ben naçizane tecrübelerimi paylaştım.

• Çıplak gözle hedefin detaylarını kaç metrede görmek yeterli geliyor. Örneğin 2 mt olsun. 100 mt yeterli olması için 100:2= 50 kat büyütmeli bir dürbün istek duyulacaktır. pratikte uygulamadım ancak doğru sonuç vereceğini düşünüyorum.

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• Sayın bozkurt hsyn ekonomik bir dürbün olmasına rağmen oldukça başarılı olan Konus 60 Giant ( 20x60 ) kullanıyorum. Bulutsuz gecelerde ay yüzeyindeki yüzey şekillerini görebiliyorum. Piyasadaki en güçlü dürbünlerden olmasına rağmen 100 metreden pelletin hedefe vuruşunu görebilmeniz çok zor. Belki beyaz hedefin arkasına koyu renkli fon kullanırsanız, tripodunuz da olrsa belki görebilirsiniz. Çok daha iyi modeller var tabii ki ancak onların da fiyatı oldukça yüksek. Satılan klasik dürbünlerin büyük çoğunluğu 10x50 büyütmeli. Onlarla da pellet vuruşunu görmek oldukça zor. :) .
    İnternette fotokritik.com benzeri forumlarda ya da gokbilim.com gibi sitelerde daha ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz. Ben naçizane tecrübelerimi paylaştım.

bilgilendirme için teşekkürler.özellikle forumlar işime yarar.

Çıplak gözle hedefin detaylarını kaç metrede görmek yeterli geliyor. Örneğin 2 mt olsun. 100 mt yeterli olması için 100:2= 50 kat büyütmeli bir dürbün istek duyulacaktır. pratikte uygulamadım ancak doğru sonuç vereceğini düşünüyorum.

büyütme konusundaki bilgi işimi çok kolaylaştırdı.teşekkürler

8)