FXairguns Gladiator Duble Air .22" (5,5mm)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

Paylaşım için teşekkürler.
    Yalnız benim bildiğim, FXAirguns, Logun için üretim yapıyordu.

+ 1

Logun'u FXairguns fabrikası fason olarak üretiyor,yani üretici FX,ondan değilmiki Logun dünya çapında üne kavuşmuştur,

• Dostum bu kitler minik bir paket için de ne zaman istersek gelir,fakat benim düşüncem bir 10 takım getirteyim,görelim neymiş,fiyatı da öyle ahım şahım bir şey değil,

tamam Mustafa abicim kudretiniz önünde hiç bir güç durmaz, kaç fps olursa olsun +;tuftabV# heyecanla bekliyoruz gelişmeleri. X]#+,8o:thumbup:

:love:(Ahh.Bir karar verebilsem !)
    egeteam.png

• Mustafa bey AAS410 dan bahsediyor yani ultra modifiyeden 16 grainsle 1280 fps diyor devasa tüplerle kaç olur kimbilir demeye getiriyor ki 14.3 le 1200 fpslerin adı bile olmaz .

yanlış anlamadığımı sanıyorum inşallah...

yanlış anlamışsınız bu pelletleri ses hızının üzerinde atamazsınız her şeyin bir limiti var. g;$i

egeteam.png

• Official Post

yanlış anlamışsınız bu pelletleri ses hızının üzerinde atamazsınız her şeyin bir limiti var. g;$i

Atılır atılır,eğer pellet kafası kopmadan namludan çıkarsa,atılır,ve mükemmel sonic Boom sesi kükrercesine duyulur.

• daha önceki yazılarda bu konuyla ilgili pelletin bu hızlarda parçalanabiliceğine dair söylemler vardı,birde namludan sağlam çıksa bile pellet kendini kaybetmezmi Mustafa abi

egeteam.png

• Official Post

Ses üstü hızın üzerinde namludan çıkıpta hedefe sen altına düşmeden ulaşırsa isabetlilik bozulmadığı gibi,neredeyse düz bir çizgide hedefi buluyor,müthiş bir keyif,ama pellet hedefi bulmadan ses hızı altına düşerse bu süpersonic den subsonic e geçişte hafif bir yalpalama yapabiliyor,bu da paraşüt dizayndan kaynaklanıyor,ama isabetlilikte öyle aman aman bir bozulma ben gözlemlemedim,aksine genelde ses üztü 70 metre atışlarında 1,5cm gibi guruplar çıkarmaya devam ediyor,Ama rivayetlere göre sesüstü (süpersonic) hızlarda atışlar yapılacak ise pelletin paraşüt dizayn değilde bildiğimiz mermi dizayn olması gerektiği söyleniyor ve mantıklıda bence.

Örnek alt fotoğrafdaki mermi .224" (5.56mm) ateşli mermi çekirdeğidir ve .224" havalı silahlarda da kullanılır.

airgunturk.com/attachment/587/

• Official Post

splid kurşun,kaplama yok.biraz zorlarsan bizim 5,5mm namluya da giriyor ama silah güçlü değilse,namludan çıkamıyor,silah güçlü ise namludan çıkıyor ama aşırı sürtünmeden dolayı 15 metre gidiyor. #hims

• Yahu gene maaşallah demeden edemeyeceğim. Silahlar daha gelmedi biz modifiyeye başladık :D
    Yanlış anlaşılmasın "eleştiri" kabilinden söylemiyorum, bizim bu konulara yakın ilgimizi göstermesi bakımından sadece "not" ettim.

S&W 686-6

• Gladiatör 83m gurubuymuş 8o

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• mustafa abi biz kemal abinin tüfeğinde dynamicleri denedik 40 m den grupmanı süper!!! biliyorsunuz kemal abinin tüfeğide 1200 1300 fps arasında çıkış hızına sahip ve bu mermiylede ses hızının üstünde çıkıyor programla baktık yaklaşık 40m de ses hızının altına geliyor ve grupmanı süper... bu wasplarda çok iyi sonuç verecektir.

• 1.sorum bu silahın ahşap kundaklısı varmı gelirmi?

FX revolution için yapılmış bir ahşap kundak fotosu buldum, sanırım aynı mantıkla gladiatör içinde yapılabilir. Ancak çok kaliteli görünmekle beraber hiç çekici gelmedi bana.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Official Post

Modern dizayn olan bir tüfeğe,klasik stutzen kundak bence hiç gitmemiş. :S

• namlu çıkış hızı az geldi bana en güçlü ayarda bile 950 fps

günümüzde 1250 fps ye varan havali tüfekler varken, bu hız böyle bir modern, yeni üretim tüfeğe az bence

ben şahsen yeni nesil silahlardan, bu kadar para vermişken, kalite, isabetli atış, denge, stabilite ve uzun ömürlülüğün yanında, iyi birde namlu çıkış hızı bekliyorum

Hatsan AT44WX-10 .22 + Nikko Stirling Targetmaster 10-50x60 MD

Pek yakında : Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD :love:

Hatsan Mod 95 Sas 4.5 Cal + Gamo 3-9x40

Diana Mod 26 4.5 Cal + Optima 1x40 RedDot

FX Revolution .22 + Nikon Buckmaster 4.5-14x40 Mil Dot

ankarateam.png