KRAL PUNCHER KUNDAK ÇALIŞMASI VE TAM NOT

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selam,bu konu başlığı altında sizlere uzun süredir çaba ve sabır gösterdiğim ama meyvesini henüz yeni hasat ettiğim bir çalışmanın tatlı sonunu ve yine bilgilerinin faydalı olacağını düşünerek paylaşıma açmaya karar verdim diyip başlıyorum.

Bildiğimiz üzere kral arms firması pcp tüfeğini çıkardı ve çıkarır çıkarmaz gözüm kara herşeyi göze alarak bir adet sipariş etmiştim ilk çıktığında,malesefki aldığım tüfekte namlu crown problemi ve kendinden indexlemeli şarjöründe indexleme sorunu çıkmıştı olsun dedim hiç büyütmeden büyük bir zevkle namlu crownunu kendim açtırıp şarjörünüde bildirip yenilerini almıştım derken tüfek çalışmaya başladı ama artık kalifiye gerekiyordu tüfek üzerinde bir kaç çalışan parçada çalışmadan ötürü aşınma ve bazı parçalardada kalite aramıştım ve bu durumu fabrikasıyla yenilerini isterken izah ederek istenilenin ne olduğunu açıklamıştım derken elime bir takım parçalar gelmişti o anlık işimi çözsemde mükemmeliyeti aradığım için gözüm hala yeni çıkacak olan parçalarda idi :) aslında bu parçaların çalışması belki yılları devirecekti ama gönül işte tıkır tıkır olsun saat gibi olsun derdinde idi:)bu aşamalarda araya işler,güçler,hastalıklar girdi derken tüfek hakkında forumda merak edilenlere karşı kendimi tutmak zorunda kaldımki herkez için istediğim iyi tüfek sahibi olmaları idi bu yüzden sustum bağışlayınız,eninde sonunda fabrikanın herşeyi ciddiye alıp işleme koyması sevindirici ki hepsi tamamlandı ve ortaya tüfek çıktı artık ama gönül hala ezberindeki hatta düşlerideki bir pcp hazzını arayışında idi çünkü pazar geniş ama ekonomide geniş:) ve kundak fikrim oldu birden dedimki kundağı eğer yapabilirsem aradığımda budur deyip aldım zımparayı başladım çalışmayaki ne çalışma ama ter su oluk oluk oluyor bir yandan acemi işi tüfeğin işlemesinede sağlam bi zımparaaaa ve gitti güzelim işleme :( hadi dedim çıkarayım ama mümkün değilki kral arms lazer işlemesi okadar derinki kesinlikle artık sabredemem ve yapamam gücüm yetmez dedim iyikide daha fazla yormamışım kendimi zaten araya hastalık girdi uzun sürede yattı bi kenarda sonra iyileştim tanıdığım bir kundak ustama telefon açtım tesviye yapabileceğini sordum buyur gel yaparım dedi ve hemen gittim kendisine duacıyım ki tesviyeye kalmadı elimin ölçüsünü alıp üzerinde sağ el kullanımına uygun bir kundak yapı verdi bana parasına gelince hediye oldu bana:) çok memnun olmuştum eee banada ballistol schaftöl alıp koyu kahverengi yapmak düştü ve bütün işlerimi bitirdim gelen yeni parçaları taktım ortaya çıkanı ise sizlere sunmaktan onur duyarım diyip sizlerin yorumlarına bırakıyorum artık:) bitmedi birde puncherle alakalı teknik orjinal verileri paylaşıyorum.

Kral puncher;

Renk (orjinal fabrika boyası) tüp ve namlu boyası:Siyah krom
    Tüp hacmim:280cc
    Tüfeğe verdiğim not 100 üzerinden:90
    Namlu durumu:Yiv ve setler keskin ve çok temiz
    Kundak:Tesviye edilmiş mat ballistol schaftol uygulamalı koyu kahverengi sağ kundak
    Şarjör:Jsb exact 13.43 grain ile yağ gibi gidiyor tıkır tıkır

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Borbayre ().