LYNX P10-50X60

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Estağfurullah dalga ne demek sizin gibi bilgili uzman abilerimizin yanında konuşmak haddimize düşmez. Ağır diyorsanız iş bitmiştir. Bu dürbünler bir işe yaramaz. Zaten Türkiye'de bunlara sahip olacak kadar virüsü yemiş deli de az bulunur, gümrüklerden yazılar, emniyetten izinler, valilikten özel izin bile alabilirler. Akıllı adam bu dürbünden almaz. Az buçuk kafayı yemiş olmak gerekir. ;lol;

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Estağfurullah dalga ne demek sizin gibi bilgili uzman abilerimizin yanında konuşmak haddimize düşmez. Ağır diyorsanız iş bitmiştir. Bu dürbünler bir işe yaramaz. Zaten Türkiye'de bunlara sahip olacak kadar virüsü yemiş deli de az bulunur, gümrüklerden yazılar, emniyetten izinler, valilikten özel izin bile alabilirler. Akıllı adam bu dürbünden almaz. Az buçuk kafayı yemiş olmak gerekir. ;lol;

Ağırlık kişiye görede değişir bana göre ağır sizlere göre ağır gelmeyebilir taşıyabilirsiniz ben zaten bel rahatsızlığımdan dolayı PCP ye geçtim iyikide geçmişim .
    ama işin aslı ne biliyormusunuz.
    1- bu işin uzmanı ben ve benim gibiler değil arazi ve pratik tecrübesi olanlardır.( hem dürbün hemde silah alanında )
    2-Yukarıdaki alıntıdaki yazın varya Zaten Türkiyede bunlara .... diye devam eden ve devamı olan yazı işte doğru söz bu ve işin aslıda budur.
    herkese sevgi selamlar..

• s410 xtra ile uzun zaman 3.9x40 dürbün kullandım... haliyle ayakta desteksiz atışlarda bu dürbünle çok daha başarılıyım. ancak av falan yapmadığımızdan ayakta desteksiz atış benim için gereksiz... bu yüzden daha büyük bir dürbüne geçtim... şu anda kullandığım dürbün 6.24x42 uzun mesafe atışlarında bu dürbünün 18 zoomunu kullanamıyorum.çünkü turretların click sayısı 180 m de 160 m de hatta 120 m de dahi kurtarmıyor 200 m. ye 50x le bakıcam ve hedefimi istediğim yerinden vuracam diyorsanız,223 nato falan atan ateşli silahlarla atış eğrisi bu mesafelerde neredeyse dümdüz olur, birkaç clickle çok hassas atışlar yapılabilir.havalı silahlarda durum biraz karışık;
    üst ve arka ayakları ayrı ayrı ayarlanabilen dürbün ayakları kullanılarak belli bir mesafede yüksek zoom kullanılabilir diye düşünüyorum, ancak 180 m de bu ayakların kurtaracağını zannetmiyorum,birde yakın mesafelere atış yaparken bu ayaklar problem çıkaracaktır.denemek lazım... bence havalı tüfeklerde bu tip yüksek ölçekli dürbünler kullanılarak,tüfeğin mükemmel isabetliliğini yakalayabildiğimiz,10-70m.de, x50 büyütme kullanarak; çok çok hassas atışlar yapabilir.bu sebeple FT müsabakalarında bu tip dürbünler kullanılmaktadır...bir buluşmada musfata abinin nikko dürbünlü s410 tüfeğini kullandım 50 mdeki gamo sincap hedefin ortasına maximum zoom yapıp paralaxı ayarladığımda dürbünün ortasında sadece gamo sincapın devrilmesini sağlayan sarı alanı, sanki 10 cm uzağımda duruyormuş gibi görüyordum ve tetiğe hassasca dokunmamla hedefi vuran pelletin parcalarını seyrettim bu çok büyük bir keyif ve daha hassas tüfeklerle bu keyif iyice artacaktır...