Tüfek sıfırlama lazeri (boresight) Nasıl kullanılır ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar Selamlar,

Uzun zamandır kafamı meşgul eden ama bir türlü beceremediğim Tüfek sıfırlama lazerinin nasıl kullanıldığını sizlere sormak istiyorum .
    Sayfada aradım ama bulamadım . Tabi ki daha önce yazıldı ise özür dilerim . Sadece linkini verseniz de yeterli değilse;

Bu Tüfek sıfırlama lazerinden 2 adet edinmiştim . Yalnız kullanırken oldukça kolay olacağını düşünmeme rağmen bir kaç aksilik yaşadım . Bu sebeple de kullanımın kolay olmadığı ve öğrenmem gerektiği kanaatine vardım .

Yaşadığım aksaklık AirArms havalı oyuncağım için uygun ucu seçip lazere bağladım . Mümkün olduğu kadar stabil olabilmesi için namlu içine soktum .

İşaretleme yapayım diye ama benim problemim burada başladı. Çünkü tarif edilen şekilde namluya sokmuş olduğum lastik uç takılarak çıkmadı. Çıkarmek ve bu arada namluyu bozmamak adına 40 takla attım . Yardım alacak kadar yakın bir arkadaşım olmadığı içinde açıkçası terledim .

Sonunda başardım . Neyi yanlış yaptım deyip tekrar denedim. Ama aynı yerde yine uğraştım .
    Ve bu işin benim okuduğum ile yapılmayacağını bir takım ince noktalarının olduğunu anlayarak uzaklaştım .

Eğer başarılı olabilseydim dürbünüm için ayarlamış olduğum artıkıl ve lazeri kesiştirecektim . Ama başaramadım .

Bende kalasik yöntem mesafe uzatarak yapmaya çalıştım . Videoları izledim ve kısmen başarılı oldum . Açık araziye ulaştığım zaman da tekrar yapacağım .

Yalnız bu aleti de kullanmak isterim . Bana kullanmış bir arkadaşın ince kullanım önerileri lazım .
    Niye sıkıştığı ? ( Sıkışıyor çünkü çıkarma yönünde namlu içi düzgün durmasını sağlayan lastik açılıyor)
    Nasıl düzgün ayar yapıldığı ?
    Yada kullanma sen klasik yöntem uygula diyen önerilere ihtiyacım vardır.

Tüm hobidaşlarıma cevaplar için şimdiden teşekkür ederim .

Saygı ve sevgilerimle

Emin

• Hocam ben de almıştım ama bir işe yaradığı yok. Senin bahsettiğin şekilde çalışıyor, uygun plastik kafayı lazerin arka ucuna genleşmesi başlayana kadar hafiften vidalıyorsun, sonra namluya sokup saat yönünde çevirip sabitliyorsun. İşin bitince saatin ters yönünde çevirince hafiften gevşiyor, çekip çıkarıyorsun. Siz sanırım ya çok sıkıyorsunuz ya da çok gevşetiyorsunuz ve plastik parça kurtulup namluda kalıyor.

Burada önemli olan lazerin aksı ayarlı geliyor ama bu ayar acaba milimetrik olarak yapıldı mı?

O yüzden en sağlık ayar her zaman atış yapılarak oluyor.