Webley RAİDER

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Webley raider hakkında yaşadığmız sorunları burda anlatırsak yeni kullanıcaların nasıl baş edeceklerini örenebilirler. Öncelikle başlamak istiyorum tüfek gerçekten süper fakat elbette bende sorunlar yaşadım ve sizlerle paylaşmak istiyorum . Tüfek elime geldiinde hemen ki dolu gelmişti hemen atışlara başladım ilk atışlarda gayet güzel çalışıyordu fakat içinden bir oring düştü ve oring düştükten sonra pelletler gerektiği gibi hızlı değil ve kurulumda yumuşak pelletlerin dışında bolt çok zorluyordu az daha zorlamaktan bolt kırılacaktı fakat neyseki oringin nerden düştüğnü bulup taktığımdan tüfeğe adeta bayılmaya başladım; bolt daha kolaylandı bir güç geldi , bunun dışında sizin yaşadığnız sorunlar varmı????

• Benim Raider'de sorunum tetikle. Tetiğini yumuşatamadım bi türlü. O yüzden nişanım bozuluyor. Bide her atışta "Bırrb!!" gibi bi ses çıkarıyor. Hiç güzel bi ses değil. Namlusu Lothar Walther. Sırf namlu hatırına aldım zaten tüfeği.

• cahit bey içimden bir ses siz 97k ile daha mutlu olabilirdiniz diyor.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Benim Raider'de sorunum tetikle. Tetiğini yumuşatamadım bi türlü. O yüzden nişanım bozuluyor. Bide her atışta "Bırrb!!" gibi bi ses çıkarıyor. Hiç güzel bi ses değil. Namlusu Lothar Walther. Sırf namlu hatırına aldım zaten tüfeği.

Palletin namluya giriş yuvasında bir oring var.(Dip kısımda)
    İmkanınız olursa oringi değiştirin.
    Umarım sorun oring' tendir.

[align=center][color=#006600][b][font='Georgia, Times New Roman, Times, serif']Webley & Scott Raider10 .22 + BSA SWF 8-32x44 MİLDOT

• Palletin namluya giriş yuvasında bir oring var.(Dip kısımda)
    İmkanınız olursa oringi değiştirin.
    Umarım sorun oring' tendir.

Sanmıyorum.Bu sorun ilk raiderlerdeki valf sorunu bence fabrikaya gönderin.Tetiğin 1 kg ın altına düşürülememesini üstadlara bırakıyorum.. :thumbdown:

• Bendeki sorun valf sorunu. Oring lerim sağlam. Zaten tüfek şu anda usta ellerde.
    Haftaya pazar günü atış buluşmamızda yeni dürbünümle deneyeceğim.

• öncelikle bırb diye ses gelmesi çekiç yayının boşluğu olduğu için geliyor onun için setkurs çekiç yayındaki setkurs videyı daha uzun olanıyla değiştiriseniz sesin azalacağını tahmin ediyorum. ;gelelim tetiği ayarlama yönteminiz:

öncelikle kundağı çıkarıyoruz yıldız tornavida yardımı ile;
    [Resim Engellendi: http://img139.imageshack.us/img139/4480/43255429qm3.th.jpg]
    çıkardıktan sonraki hali;
    [Resim Engellendi: http://img115.imageshack.us/img115/474/90150310me6.th.jpg]

ingiliz anahtarıyla bu somunu söktük;
    [Resim Engellendi: http://img372.imageshack.us/img372/4060/55611050uc7.th.jpg]

daha sonra bu vidayı tetiği çekerek sıktarsanız tetik hassaslaşacak boşladığnız zaman sertleşecektir ama çok sıkmayın tüfek kurlumaz arayı yakalayın yani :)
    [Resim Engellendi: http://img377.imageshack.us/img377/5060/43nz7.th.jpg]

• Bende aynı vida ile tetik ayarı yaptım. Çok sıkınca bolt kurulmuyor. Çok ince bi ayarda bırakıyorum ama tetik sanki takılıyormuş gibi zor düşüyor. Hassas bi ayar yok yani. HW97 nin şahane ayarı vardı.

• haklsınız aslında bende bu tüfeğe güzel bir tetik yapmak şart o kadar tetiği sötüm fakat sistemi çok saçma geldi daha mantıklı birşey yapabilirlerdi ama napalım idare edecez artık bir ayar denememde de ayarladığmı sandım fakat bu seferde kurarken ateşlendi:)

• O ring sorununu bende Air Arms da bir kere yaşadım. Keşke bende sizler kadar atıcılığın yanı sıra mekanik olarak anlasam yada merak salsam. Hani derler ya "adam sadece atıyor" . Her ne kadar mekanikten anlamasamda, şu "bırnn" sesi benim bile dikkatimi fazlası ile çekiyor. Ama Lothar Walther durumu kurtarıyor. Cahitin sahip olduğu iki tüfeğe oranla, çıkardığı grupmanlara bakacak olursak, Raider ağır basıyor. Umarım, Cahit in tüfeği güvenilir ellerde (Vasili Zaitzev) sonra daha iyi işler çıkarır.

• O ring sorununu bende Air Arms da bir kere yaşadım. Keşke bende sizler kadar atıcılığın yanı sıra mekanik olarak anlasam yada merak salsam. Hani derler ya "adam sadece atıyor" . Her ne kadar mekanikten anlamasamda, şu "bırnn" sesi benim bile dikkatimi fazlası ile çekiyor. Ama Lothar Walther durumu kurtarıyor. Cahitin sahip olduğu iki tüfeğe oranla, çıkardığı grupmanlara bakacak olursak, Raider ağır basıyor. Umarım, Cahit in tüfeği güvenilir ellerde (Vasili Zaitzev) sonra daha iyi işler çıkarır.

Eminim ilk halinden çok daha iyi olacaktır. Şüphe yok :) Şimdiden hayırlı olsun.

• benim raider de ilk geldiğinde tetik çok ağırdı tüfeği söküp baktığımda tetik bloğunun içinde bulunan tetik yayının çok kalın olduğunu gördüm ve sökünce de boyunun sıkıştığı yerin neredeyse iki katı olduğunu gördüm ve ilk aklıma gelen yayı değiştirmek oldu.daha sonra bir abimin iş yerinde bir pnomatik parçayı o ringleri için parçalarken içinden bir yay çıktı, çıkan yay tam benim yayın yerine oturacak büyüklükte ve uzunluğu da eskisinden küçük. yayı tüfeğe taktığımda tetik çok harika oldu.hatta tüfeği eline ilk alanlar nişan alırken daha istinasını alıyım derken patlatıyor.biraz dikkat gerekiyor ama atışı çok zevkli.

• Ya benim okuduklarıma göre webleylerin tetiği çok övülüyordu.Hatta Mustafa amcam da söylemişti Webley tetikleri hw tetiklerinden üstün diye.Sanırım o tetik sadece yaylılarda var?

• benim raider de ilk geldiğinde tetik çok ağırdı tüfeği söküp baktığımda tetik bloğunun içinde bulunan tetik yayının çok kalın olduğunu gördüm ve sökünce de boyunun sıkıştığı yerin neredeyse iki katı olduğunu gördüm ve ilk aklıma gelen yayı değiştirmek oldu.daha sonra bir abimin iş yerinde bir pnomatik parçayı o ringleri için parçalarken içinden bir yay çıktı, çıkan yay tam benim yayın yerine oturacak büyüklükte ve uzunluğu da eskisinden küçük. yayı tüfeğe taktığımda tetik çok harika oldu.hatta tüfeği eline ilk alanlar nişan alırken daha istinasını alıyım derken patlatıyor.biraz dikkat gerekiyor ama atışı çok zevkli.

Şu yayın ölçüleri var mıdır? Bizde ona en yakın olanı bulup kullansak. Gerçi son yaptığım hassas tetik ayarı idare eder gibiydi.

• onun yerine yayı çıkarıp 1 bombe kesip deneyin ;tese;kkurama ama ben biraz uğraştıktan sonra ayarı iyce yakaladım önceki 350 magnumdaki tetiğin aynısı oldu nerdeyse

• yay o kadar uzun ki bir bombeyle kurtarmaz yay çok uzun ama kesmek iyi fikir tam oturduğu yuva boyunda kesilirse baya iyileşir.