tcanvar adlı kullanıcının mesajları

[quote='aytapfa',index.php?page=Thread&postID=47094#post47094]Mesut bende aylar sonra bu gün atış yapma imkanı buldum deniz kenarına giderek atış yaptık daha sonrada kumsala hedef kağıdı dikip atış yaptım crossman hollow point ile 10-15 mtde tek delik yapıyor güç olarakta en son ölçümümüzde 830 fps çıkmıştı.

hatta denizdeki şişelere atış yaparken yanımızdaki çalının dibinden çıtırtı gelmeye başladı o ne diye bakmaya gittiğimde birde baktım bıldırcın inanamadım! Gerçetende bıldırcın, dün akşam kıyamet gibi yağmur yağdı burda, heralde hayvan kendine kuytu olarak orayı bulmuştu neyse sonra ne oldu diye sormayın ;kihhik,;kihhik, ;kihhik,[/quote

ooo desene bıldırcın göçe başlamış.birde yağmur varsa ne av olur.

Hatsan h&n e yaptırmış 4,5 5,5 6,35 çeşitleri var ayrıca at-44 de satışa çıkmış.
    hatsanın bu hızlı çıkışı piyasayı bayağı canlandıracak inşallah.

abi sizin bahsettiğiniz yağdan bulmak o kadar kolay olmuyor.bu yüzden alternatif bir şey önerirseniz sevinirim.benim kullandığım yağ zannediyorum yarı sentetik ve bu yağın tam sentetik olanlarıda var.ayrıca şu motor katkıları(444,double up, po ekonomizer vs.) nasıl olur sizce.
    ayrıca ben bu yağı kullandıktan sonra yaylıların dizellediği gibi bir koku falan da duymadım.zaten öyle aleni boca etmiyorum elimle sürüp kurutarak sadece biraz kayganlık kazandırıyorum.bildiğim kadarıyla bu tür kazalar genellikle oksijen dolumu sonucunda yaşanmış.

pcp tarzı yüksek basınçlı silahlarda o-ringleri falan yağlamak için ne tür bir yağ kullanmamız lazım.ben şu an castrolün motor yağını kullandım.bildiğim kadarıyla parlama noktası en az 150c falan.sizlerinde fikrini almak istedim.

yay o kadar uzun ki bir bombeyle kurtarmaz yay çok uzun ama kesmek iyi fikir tam oturduğu yuva boyunda kesilirse baya iyileşir.

benim raider de ilk geldiğinde tetik çok ağırdı tüfeği söküp baktığımda tetik bloğunun içinde bulunan tetik yayının çok kalın olduğunu gördüm ve sökünce de boyunun sıkıştığı yerin neredeyse iki katı olduğunu gördüm ve ilk aklıma gelen yayı değiştirmek oldu.daha sonra bir abimin iş yerinde bir pnomatik parçayı o ringleri için parçalarken içinden bir yay çıktı, çıkan yay tam benim yayın yerine oturacak büyüklükte ve uzunluğu da eskisinden küçük. yayı tüfeğe taktığımda tetik çok harika oldu.hatta tüfeği eline ilk alanlar nişan alırken daha istinasını alıyım derken patlatıyor.biraz dikkat gerekiyor ama atışı çok zevkli.

bahsettiğin dürbünün 6-24 olanını bir dükkanda görmüştüm hiç güzel değildi.şu an veli katrancının sitesinde bir tasco 3-9x40 var çok kaliteli gözüküyor ve fiyatı da 80 ytl falan.fırsatım olursa almayı düşünüyorum.

Gamo saçmaların yerliüretimi olduğu daha önce çok konuşuldu.bu aralar zaten saçma sıkıntısı çekmekteydim dün bir av bayisine gittim.bayiinin sahibi çok samimi olduğumuz bir abiydi.daha önceden bu gamoların yerli olduğu muhabbetini onunlada yapmıştım ama onun bana söylediğine göre yerliside var dedi ama ben orjinal olanını alıyorum dedi hatta gelen kolinin üzerindeki made in spain yazısını gösterdi bende fazla üstelememiştim.dün uğradığımda hiç olmamasından iyidir diyerek iki kutu promagnum 5,5 aldım sonra incelemeye başladım saçmalarda çapak ve kalıpizi yok denecek kadar azdı.kutuda boyalı baskı ve gayet kaliteliduryordu.yalnız anlamadığım nokta gamonun kendi sitesinde promagnum ve match çeşitleri var sadece.acaba bu çeşitler orjinalolarak satılıyorda.prohunter,expander vs.modeller mi yerlidir sizece.dahalık atamadım bu gün attıktan sonra isbetlilik olarakda nasıl olduklarını görürsek daha iyi anlıyacağım.yalnız eğer bu promagnum da yerliyse de bence çok kailtelibir yerli üretim olmuş tebrik ediyorum.

bir süredir silahın tekli modelini kullanıyorum silah hız olarak çok tatminkar değil.yurt dışındaki sitelerde 860 fps yazıyordu bu model 25ft/lbslik model ama Türkiyede piyasaya sunulan model 12ft/lbs.Türkiyedeki modeller yaklaşık 70-80 atış yapabilmekte.yalnız silahın güzel olan tarafı çok basit ve kolay modifye edilebiliyor olması.valfe vuran çekicin içinde bir setuskur vida var ve çekiç yayıda bu vidaya yaslanıyor.bu setuskur vidayı iki katı büyüklükte bir vidayla değiştirip hem çekiç ağırlığını artırıyor hemde bu vidayı gevşeterek yayın gerilmesini artırabiliyorsunuz ve bu şekilde silah 700-750 fpslik hızlara rahatlıkla çıkabiliyor.buna mukabil atış sayısında da düşme yaşıyorsunuz.silahta şu an anlayamadığım tek olay var o da tetiği düşürdüğünüzde sanki valf kapanamıyormuş gibi fırrt diye ses yapıyor.bu silahın valf sistemi biraz daha geliştirilebilirse silah çok daha hızlı ve daha çok atış yapabilir diye düşünüyorum.isabetlilik olarak çok güzel bir silah(benimki lothar walther namlu).

yerliler içinde bende kesinlikle huğluyu tavsiye ederim.senin ilk söylediğin baikalda nasıl bilmiyorum ama genelde rusların karakteristik öz. sağlam ama kaba ve ağır olmasıdır huğlu da hafif değildir.bence bu paraları vericekseniz ikinci el bir avrupa silah bakmanızı tavsiye ederim.

3 aydır kullanıyor olması demek 2-3 sene kullanacağı anlamına gelmez.aynı dürbünün bende 40 mercek olanı vardı(3-9x40) aşşağı yukarı 1 sene cfx in üzerinde kullandım ve çok memnundum ama ne kadar gider bilemem.mod 125 tepmesi çok yüksek bir silah hatta onunla bir süre atış yaptıktan sonra cfx le atmaya başlayınca sanki pcp silahla atıyormuşum gibi geliyordu.bir dürbünün ideal ömrü konusunda herhangi bir fikrim yok daha düğrusu bu dürbünün fiyatı ve hangi silahta kullanıldığı ile alakalı bir durum ama 3 aydır kullanıyor olması ölçüt değil hatta benim bir sene kullanmış olmamda ölçüt değil.Bence mod125in üzerinde en fazla 40 mercek olabilir belki o da çok fazladır.bizden daha tecrübeliler bu konuda yardımcı olurlar inşallah.