ANKET Webley Raider PCP

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • mustafa bey iyi geceler yine size sorum var pcp tüfeklerde gaz yavaş yavaşmı yani gaz azaldıkca performansda düşüyormu yoksa bitene kadar yani son pelleti atana kadar hep aynı performansmı. yani evde kullandığımız tüplerin biteceğini anlarız ateş gittikce azalır sonra yan çevirriz falan tüfeğide yan çevirmiyoruz diymi tüp iyice bitsin diye hehe.birde bu yaylı tüfeklerde pellet en son kaç metreye kadar gidiyor yani etkili menzil değilde pelletin düştüğü mesafe mesela benim aldığım mod 52 ile bunu hiç araştırdınızmı.

Weihrauch hw 97 k 4.5 mm. ;tufey#

• buneyaw 2 ayda bir tüfekmi alacağız kaliteli olursa eğer bir tane almak farz ama....bam ile karşılaştıracağız artık

Optima 635

• mustafa bey iyi geceler yine size sorum var pcp tüfeklerde gaz yavaş yavaşmı yani gaz azaldıkca performansda düşüyormu yoksa bitene kadar yani son pelleti atana kadar hep aynı performansmı. yani evde kullandığımız tüplerin biteceğini anlarız ateş gittikce azalır sonra yan çevirriz falan tüfeğide yan çevirmiyoruz diymi tüp iyice bitsin diye hehe.birde bu yaylı tüfeklerde pellet en son kaç metreye kadar gidiyor yani etkili menzil değilde pelletin düştüğü mesafe mesela benim aldığım mod 52 ile bunu hiç araştırdınızmı.

Mustafa Bey çok yoğun, mahzuru yoksa ben cevaplamaya çalışayım.

PCP silahları başlıca regülatörlü ve regülatörsüz olarak iki gruba ayırabiliriz.

Regülatörlü silahlar, ana silindirdeki gaz basıncı regülatörün ayar değerine düşünceye kadar valf sistemine sabit basınçta gaz verirler. Bu nedenle basınç bu değerin altına düşünceye kadar çok istikrarlı hızlarda atışlar yaparlar ( HW100, BSA S10,Steyr LG110).

Regülatörsüz silahlar ise, amaca göre, iki değişik şekilde ayarlanıyorlar. İlk atışta maksimum güç verenler ki bunlarda hız ve güç ilk atıştan itibaren kademeli olarak azalır (Evanix AR6)
    Diğer türler ise belli bir basınç aralığında nisbeten kararlı hız ve güçte azami atış sayısı sağlayacak şekilde ayarlanırlar. Bu tiplerde azami dolum basıncında hızlar nisbeten düşüktür. Basınç azaldıkça hız artar fakat bir noktadan sonra tekrar düşmeye başlar.
    Örnek olarak standart AA S410E'yi alırsak, 200 bar civarı dolumda ilk atışlar (16 grn pellet ile) 800-850fps iken 15-25 arası atışlarda hız 900-950 fps civarına yükselir. 30-35 atış civarında ise basınç 90-100 bar ve hızlar da 800-850 fps civarına düşer. (fikir vermek için seçilen ortalama değerler)

Yaylı, PCP veya CO2 tipinde olsun, pelletin ulaşabileceği azami yatay mesafe, namlu çıkış hızı ve pelletin BC (balistik faktörü)ve atış açısı ile ilgilidir.
    Örnek vermek gerekirse, 1000 fps hızla namluyu terkeden 5.5 mm Dana High Power pelletin ulaşabileceği azami uzaklık 710 yarda (646 metre) olurmuş. (ChairGun2) Ve bu mesafeye ulaşabilen bir atış için namlunun ufuk hattından 23 derece yukarı doğru tutulması gerekiyor.

• arkadaşlar raider lerin 10 lu lanları hazır mış kullannanlar cok memnun bakalım fiyat ne olacak şu an deneme için poligonda var ;tufey#

Hatsan AT44WX10 Premium Combo PCP( Lother Walther Namlulu)
    gamo cfx royal (22) 5.5 +3 9 40 dürbün +tek parça ayak
    gamo p23 ortopedik kabza (17) 4.5
    ilk göz agrım markası belli degil (17)4.5
    zoraki 914 9mm
    double eagle 9mm
    Optima Red Dot
    HATSAN MOD 95 SAS

• teklisinin fiyatı ilk başlarda 450 ytl idi sonra 600 ytl dedi güney av bana üstelik yanında dolum aparatı da yokdu benim düşüncen 10 lu raıder ve yanında dolum aparatı ile 1000 ytl yi bulur tam emin deyilim buna

• Büyük konuşmayı sevmem ama işin içinde hatsan ve ölümcül olabilecek bir tüp varsa ben asla almam.

• bende bu silahı asla almam gibime geliyor X( mod 125 lerden sonra bu adamların kalitesine güvenmiyorum tüp müp patlar mazallah :cursing:

hamdım piştim yandım oldum.

• önemli olan satım gücü deyil alım gücü önemlidir arkadaşlar 400 ytl 500 arası olursa herkez almak ister bence böyle olmalı g;$i

• walla ınsallah fazla pahalı olmaz PCP lere gore de bızım gıbı ogrencı tayfası da alabılır uygun taksıtlerle falan... Hw 100 gıbı fıyatlar olursa yandık walla. Benden de bı 500 - 600 arası gıder bu tufege... fazlasını bunyem kaldırmaz ama :):):)

;tufey# Webley Patriot .22 (1.Nesil) 3-9x 40 MD Remington (İlk Göz Ağrısı)

+;tuftabV# Hatsan Mod 125 .22 3-9x 50E Tasco

• Nerde kaldı şu yeni tüfekler?Bekleye bekleye bir hal olduk.İkinci el satış bölümünün abonesi olduk ama bir türlü uygun bir şey bulamadık.nerde bu yeni tüfekler. :cursing::him:s

• Nerde kaldı şu yeni tüfekler?Bekleye bekleye bir hal olduk.İkinci el satış bölümünün abonesi olduk ama bir türlü uygun bir şey bulamadık.nerde bu yeni tüfekler.

+1 evanix isteriz evanix isteriz :thumbup: z

• namlusu "Lothar-Walther " olan bir webley raider yurt dışında min. 650 ytl civarında olduğuna göre, regülatörsüz, tek atışlı ve hatsan namlulu bir webley raider max 400 ytl olmalıdır...

• loather walther namlu tek atış 5.5 mm raider 450 ytl dolum aparatı 85 ytl bilginize

• loather walther namlu tek atış 5.5 mm raider 450 ytl dolum aparatı 85 ytl bilginize

arkadaşım bildiğim kadarıyla lothar walther namlu lu raider üretilmiyor

• arkadaşım bildiğim kadarıyla lothar walther namlu lu raider üretilmiyor

sniptr nin bahsettiği sanırsam kendi satılık olan tüfeği...