ardadem adlı kullanıcının mesajları

verdıgınız bılgılerden dolayı hepınıze cok cok tssekkur edıyorum. sımdı son bır sorum kalıyor. ankarada trap ve skeet ıcın polıgon bılıyormusunuz acaba? ben ınternette aradım ankarada bır polıgon gorunuyor ama ne numarası ne de adresı var... hepınıze cok tesekkur edıyorum...

benım bu konularda cok bılgım olmadıgından soruyorum. cok oldu sorularım bıraz ama..... :) Sarsılmaz mesela bu tufege 76 namlu takar mı ozel olarak konusulsa? sızın bılgınız var mı acaba bu konuda? bır de mecburı yerlı alacagım cunku yabancılar cok pahalı oluyor. en ucuzlar 1000 eurolarda baslıyor. sarsılmazlar daha cep yakmayan cınsten onlara gore... bu arada ılgılendıgınız ıcın cok tesekkurler...

bılmedıgımden soruyorum... 76 namlu veya 66 namlu nun farkları neler acaba? neden 76 olması gerekıyor. bır de avrupa tufek alma ıhtımalım yok cunu cok pahalı oluyorlar. ben avlanma ımkanım olmadıgımdan ve zevk ıcını dusunuyorum bu sporu. yanı ya kendıme bır trap makınesı alırım 150 ytl ye yada trap polıgonlarına gıderım. fısek malıyetlerı cok dokunmaz. cunku gıttıgımde oyle cok fısek harcamam yanı. 2 yada 3 kutu harcarım haftada bır kez. en cok dusunduren sey tufek benı. ıyı bır superpoze almak ıstıyorum ama maxımım cıkabılcesegım rakam da 1500 YTL olur sanırım... bıde bu lınkte koydugum tufek olmaz mı? acıkcası tıpı ve gravurlerı de cok hosuma gıttı ne yalan soyleyeyım. ondan da soruyorum bunu ısrarla bıraz...

Ben bi tane yivsiz tufek almak ıstıyorum. ancak amacım avlanmak degıl. konudada belırttıgım gıbı trap ve skeet ıcın. yanı sadece hedef vurma amaclı. ama almısken de ıyı bır tufek olsun ıstıyorum. okuyarak ogrendıgıme gore atıcılık ıcın en uygun tufekler ya superpozeler yada cıft kırmalar denıyor. ancak superpozeler daha yaygın. ben de bunun hakkında sızden bılgı almak ıstedım. ayrıca bu ıs ıcın ayrı bır ruhsata mı ıhtıyac var yoksa av ruhsatı mı cıkartmak gerekır? sıtede baktım yıvsız tufek ıcın ıstenılenlerın yazdıgı bıe yer de bulamadım. yardımcı olursanız sevınırım. ayrıca kalıbre olarak hangı tufekler uygun ve hangılerı sorun cıkarmaz? muhımmat acısından hangılerı rahattır?
    bu arada su tufege de hasta oldum. sarsılmazın urettıgı bır superpoze. buna da yorumlarınızı beklıyorum. ıyı bır secım olur mu sızce?

http://www.sarsilmaz.com/urun_alt.php?id=38

Teknik Özellikler

Kalibre 20

Namlu Boyu 61cm. - 66cm. İçten Şok.

Fişek Yatağı 76mm. Magnum

Çalışma Şekli Ejektörlü.

Emniyet Otomatik ve Selektörlü.

Diğer: Gravür işlemeli kapaklı sandık. Selektörlü otomatik emniyet ve ejektör. Ortopedik el kundağı. Kompansatörlü ve hava soğutmalı namlu köprülü fiber optik arpacık. Boy ve yüksek ayarlı pusulalı dipçik. 2 yıldız dipçik ve el kundağı. Şok, şok anahtarı ve Allen anahtarı.

[Resim Engellendi: http://img231.imageshack.us/img231/7779/29129528fl7.th.jpg][Resim Engellendi: http://img144.imageshack.us/img144/7905/23113512xr8.th.jpg]

ben de yatagundakı dampadan almak ıstyorum ancak 30mm bogaz caplı durbun ıcın uretılenlerden yok. 25 lık alsak 30 luk durbune uyar mı acaba bunu merak edıyorum???

bu konuya bı ek de ben yapmak ıstedım. Gecen gun patrıotumu gonderdım hatsanın fabrıkasına yapılması ıcın bu arada at-44 u de sordum ne zaman cıkacak dıye. bana 3 ay ıcınde pıyasada olacak denıldı. herkesın bılgısıne...

cok komık olacak belkı ama ben de bu konuda bır suru yazı yazmıstım. sonucta gordum kı hatsanımda en ıyı sonucu ınce mehmet saclarıyla aldım :) :) :) hatta su gun ıtıbarıyle yıne atıs yaptım. tek kelımeyle ınanılmaz. her attıgımı mutlaka vuruyorum...

Peki arkadaslar son olarak bır konuda daha sorum var ve goruslerınızı beklıyorum. Ben bu dedıgınız tamırlerı kendım yapamayacagımdan tufegı hatsana gondermeye karar verdım. hatta bı hafta sonra kusadasında tatılde olucam kendım bıle goturebılırım. bu sayede orda yenı pcp lerı de test ederım dıye dusundum. kendım goturursem sorun yok ancak goturememe durumuna karsın bana tufegı nası yollaycagım ve sorunu ordakı ılgılılere belırtmek ıcın ne gıbı bır yol ızleyecegımı anlatırmısınız. Tufegımı ucretlı mı yaparlar ucretsz mı? Bu ıslemlerı nasıl yapcagım? Lutfen bılenler yardım etsın. Sımdıden herkese tesekkurler...

gercekten tufek sokme takma ısınden hıc anlamıyorum. Ben en ıyısı bunu hatsana gondereyım orda yapsınlar. En ıyısı bu gıbı geldı bana. Bır de sunu soylersenız sevınırım. Hatsana bunu kargolarken, gonderırken ıcıne mı yazıyım sorunları yoksa baska bır yontemle mı yapacagım. Sorunumu nasıl anlatacagım bunları ogrenmek ıstıyorum. Sımdıden herkese tesekkurler. Bu konudada yardımcı olursanız sevınırım...

Arkadaslar dun atıs yapmak ıcın aldım patrıotu cıktım sahaya. ancak bır de ne goreyım, baktım kı kuruyorum yaydan tıukır tıkır sesler gelıyor ve yay tamamen kurulduktan sonra takılı kalması gerekırken, aynen gerı gelıyor. yanı tetık yayı bosaltmıyor. tufegı kuramıyorum. :( bu sorun ıcın ne yapmam gerek bılgı verırsenız sevınırım. sorunumu nasıl halledecegım?

walla bende bu konuda cesıtlı kereler yazılar okudum da yazdım da. Hakkaten bızım gıbı amatorlere bu konuda yardımcı olan olursa duacısı oluruz :) forumlarda ben de cesıtlı lınkler ve resımlı anlatımlar gordum ancak ıs dagıtıp da modıfıyesını yapıp toplamaya gelınce ınsan cekınıyor bılmedıgı ıcın, mahvetme korkusuyla. Bır de el yatkınlıgı alet edevat falan fılan yanı :) Neyse yardımcı olabılecek varsa ıtınayla ellerınden opulur bılgınıze. :D :D :D herkese saygılar...

ben de bı ara aynı konuyu acmıstım. Daha dogrusu buna benze. Bende bır webley kullanıcısıyım. Aynı pelletten bende kullanıyorum. Bunun yanında bır de gamo ts-18 dene ıstersen. Ben denedım guzel sonuc verıyor ancak uzak mesafede bıraz fazla dusme yapıyor. vurmak zorlasıyor. Dusmeden kastettıgım mesafe de 50 - 60 mt arası benım. Bende aynen pro magnum ve Ts-18 kullanıyorum. Fena da degıl. Saygılar...

walla aynı sorun bende de var. satıcıda satılan bsa nın ayak genıslıgı uymuyo. satıcı bana oyle demıstı. bende red dot takmayı dusunuyorum ama uyanından bulamıyorum. Yurtdısında vardır heralde ancak ona da cesaret edemıyorum. Bende bu konuda yardım ıstıyorum. Konun acılması cok ıyı olmus gercekten...

ben dedıgınız sıtelere baktım, sız ekledıkten sonra ve hala aynı kanaatteyım cunku; sızın yolladıgınız sıtelerde max hız olarak 3500fps den bahsedılıyo. fazla bır bırım cevırme bılgım olmamasına ragmen 1250fps lık havalıların hızına 315 mt/sn dendıgıne gore 3500fps de yaklasık 1000m/sn eder. asagı yukarı belkı bıras daha fazla. su anda ıslem yapmadan konustugum ıcın tam rakama bakmadım ama hız bu cıvarlarda. yanıı 1000 yarda ulasması 1 sn surekecek mermının. Ben vıdeoda 1 sn gectıgını fln gormedım. Bundan dolayı hala vıdeonun fake olduguna ınanıorum. Ama zaten yorumuma bakarsanız ben sadece mermının ulasma zamanı bakımından fake oldugunu dusundugumu soyledım. Adamın nısancılıgına bısı demedım. ıllakı o atısı yapanlar vardır. zaten dunyada bundan cok daha uzak mesafelerde de ısabetlı atıslar yapıldıgı bılınmekte. 1000 yarda da haylı haylı yapılır. Ama bu vıdeo mermı hızı ve ulasama suresı acıdan bakıldıgında, en azından ben baktıgımda bence kesınlıkle fake. Ben hala bu kanaatteyım... Saygılar...

walla ben de adamı takdir ettim. Mukemmel bir atıs ancak gercek mı o tartısma konusu bence. Gerçi bunun muhimmata baglı oldugunu bılıyoruz ancak 1011 yarda yı yanıı 950 metreyı 1 sn de gıdebilcek bir mermi ben sayet bılmıoyorum. Hedef alınan yukseklık falan normal bence o kadar mesafeden mermının dusmesı fln cok dogal ama dedıgım gıbı 950 metre ve 1sn den kısa bır sure soz konusu. Bence bu cok cok cok zayıf bır ıhtımal. Fake oldugu kanaatındeyım. Ama gunahını da almamak lazım adamın :) Gercekse de helal olsun...