RETNO adlı kullanıcının mesajları

şimdi bu gün hatsan bir diana yada bir hw97k üretse ve bu birebir aynısı olsa,fiyatı da avrupa yapım tüfeğe yakın bir fiyat olsa içimizden kaç tane arkadaş çıkar hatsan alır?[/quote]
    sanırım işe yerli malı girince kafadan olaya 3 sıfır yenik başlıyoruz,baytiyar abi de bunu biliyorki tüfeklerin kalitesini biryerde nokta koyuyor,bir hw nin kopyasını yapsa kaç tane kişi alır?sorusuna o kadar kişiden eksik görmediysem bir tek mustafa abi alırım dedi,firma sahiplari bunun farkında yapsa pek fazla rağbet görmeyecek,,,araştırma yapalım gerekirse yıllık kaç tane hw yada diana tüfek satılıyor türkiyede,, bir hw bir diana kullanıcısı çok fazla olmamakla birlikde oluşan arızalar teknik sorunlar pek sık gözükmüyor günümüzde, buda ayrı bir gerçek,şimdi siz üretici olsanız türkiye gibi ekonomik sorunları ile boğuşan bir ülkde acaba kaç tane tüfek satabilirsiniz 1000 ytl lik bir tüfek imal etseniz?
    herkesin bu kadar para vermez bir havalı tüfeğe,,bunun başlıca sebebi internet ortamını saymıyorum o başka,,ülkemizde havalı tüfeğe o kadar değer verilmediğinden insanlarımızın gözünde değeri düşük TIK TÜFEK ADI,,
    birde havalı tüfeğe gönül verip ama imkanı el vermeyen arkadaşlarımız var,
    imkanı el verip alanlar var birde imkanı el veripde almayanlar var,iş bu noktada iken yıllık kaç tane tüfek imal edip satabilirsiniz? her satılan tüfek alıcının rafında evladiyelik kalabilecek var sayımını da düşürnür sek,
    hatsan ın havalı tüfek politikası bu yönde ilerliyor,
    hatsan ın tüfeklerinin kalitesi belli gücü nü de hepimiz biliyoruz,hem ucuz hem güçlü tüfek istiyorsak o bir yerde patlak verir,onun da garantisini firma garanti şartları altında tamir ediyor, hatsan olayı budur,220 ytl verdiğimiz mod125 beraberinde gelen ekipmanları .dürbün,dürbün ayağı,çatal ayak,
    ortalama 90 ytl diyelim internetden alırsak,tüfek bize 130 ytl ye gelecek,şimdi bu tüfeği kaldırıpda hergün yerden yere vurmaya değermi arkadaşlar?bu malzemeden ancak bu kadarı olur diyebiliriz,ne verdikki ne alalım

Kadır arkadaş güzel değerlendirmissin bende firmanın yaşamasını güçlenmesini isterim ama.................................................................................................................................................................................................................................................
    Not : Bu ve benzeri konu çok konuşuldu bende değerli üyelerde nokta yerleri çoktan doldurdular Saygılarımla

çok iyi olmuş kolay gelsin havalıda 85-95 arası ülkemizde çok iyi sporcular çıktı ama kanımca zamanla herkes geçim derdine düştü birde bireysel sporlar ülkemizde rağbet görmüyor sponsör desteği olursa ekipman açısından daha kısa zamanda başarı elde edilir diye düşünüyorum tekrar hayırlı olsun

yerli mallarından artık bir kısmı sanayi olarak yabancıları geçecek seviyeye geldi.
    uzak değil yakın bir zamanda işçilik hatasıda olmayacak,mühendislik te artık sanayi işlerine girmeye başladı cnc makinaları gibi.hatsan bizim istedimiz hassasiyette malıda yapacağına inanıyorum ama eskiden 1983 te ilk çıkan havalı tüfeklerden tuka ile tanıştım.gayet güzeldi o zamana göre. kullanımı hoştu ancak keçesi meşindendi. işçilik yine o zamanın şartlarına göre mükemmeldi.isabetlilikte öyle.o zamanki tuka kalitesini şimdiki hatsanın yakalayabileceğini bile zannetmiyorum. yayları bile kolay kolay gevşemezdi.serçe sığırcık avlardık o yıllarda. 30 metreye kadar kalitesiz pelletlerle bile attımız nerdeyse tamamı inerdi. yani demek istediğim ; istedikmi yapıyoruz. yeterki isteyelim aselsan gibi..

bizde bubu söylüyoruz ya hep dışarı kalite in. içte out

evet yazdıklarınıza kısmen katılıyorum atış tekniğinde nabız düşürme kullanılır yeni değil bu olay birde kullanılan saçma nekadar iyi olursa olsun hatsan grubunun hassaiyeti ( atış hassasiyeti malum ) 27 mt de 2cm grup ayakta hele bu silahla çok düşük bir ihtimal kimse kusura bakmasın saygılarımla

bence en iyisi tüfek kendini teslim edene kadar kullan sonra at gitsin ( dürbünsüz kullan dürbünün sağlam kalsın ben öle yapıyorum ) şahsım adına söylüyorum bir daha yerli havalı alacağımı zannetmiyorum biriktir paranı airarms falan al

27 mtden desteksiz ayakta 2 cmlik grup yaparsa adamın eli öpülür 1
    yatarak ayakla yapıyorsa bile 2 cmlik grup genede oldukça zor 2
    kalite konusu malum yerli tüketiciler zencilikten henüz kurtulamadı 3
    inşallah bu yazılanlardan hatsan yetkilileri bi şekilde okurlarda çeki düzen verirler biraz kalite olayına son