Hatsan'a Teşekkürler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

abi bu dünyaca ünlü marka hangisidir öğrenmemizin mahsuru varmı.

Adamlar şimdiden yıpratılmasın, zamanı gelince açıklayacağım.

• gerçekden abi anlat bizde bilelim nasıl ürünleri alınırmı alınmazmı kimdir referans olurmusunuz değermi bizde bilgilenelim yada incelemenizi yazarsanız seviniriz. gerçi düzeltme incelemesi oldugu için puan verme olayı olmaz hatta vememek isterseniz saygıda duyarız bu mesaj aynı anda yazıldıgı için dikkate almayın cevabı yukarıda verilmişdir.:)

• Ben Hatsan'ın tüketiciye olan güvensizliğini kesinlikle haklı bulmuyorum. Hatsan alıcısı düşük fiyatı ön planda tutan, havalı tüfeği av tüfeğinden daha ucuza alması gerektiğini düşünen çoğunluktan oluşuyor bu doğru. Fakat işin şöyle bir yanı da var. En çok adı geçen firmalardan örnek vermek gerekirse Diana 350 Magnum, Mod. 54, Mod 52'den, Weihrauch HW77, 97 ve 100'den başka silah üretmiyor değil ki... Bu adamların da kendi pazarına göre düşük fiyatlı, ekonomik modelleri mevcut. Yani Hatsan 54 gibi, 97 gibi tüfek üretsin, başka birşey üretmesin demiyor kimse. 125'ine, 90'ına Kral'ına, Optima'sına devam etsin. Ama arada havalı tüfeğe önem veren, para ayıran, onu yalnızca bir oyuncaktan ibaret görmeyen alıcıya hitap eden modeller de üretsinler. Yine ekonomik olsunlar, amenna. Yani bir 97k yapsınlar demiyorum tak diye. Ama ben Hatsan'ın istese en az Gamo kadar kaliteli üretim yapabileceğine inanıyorum. Piyasada 300-350 liraya en azından bir CFX kalitesinde yerli üretim bir tüfek olsaydı ben CFX almazdım örneğin. Mod 125 alan bir çok müşterinin de aynı şeyi yapacağını düşünüyorum. Hem 125 olsum piyasada, hem de CFX ayarında, atıyorum, mod200 olsun, eminim mod125'i tercih edenlerin sayısına yakını üst modeli tercih edecektir. Yada 480 liraya PCP yapma çabasındansa 400 liraya parasını karşılığını veren, kaliteli bir yaylı bir çok kişi tarafından tercih edilecektir.

Hatsan ucuz ürün sunmak için kaliteden ödeün veren üretim anlayışını terk etmeli artık. En azından bizim gibi bu işe daha çok önem veren müşteri için alternatif kaliteli ürünler üretmeye başlamalı. Bu çok da zor değil zannımca.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Benim forumdan takib ettiğim hatsana para verenler in birdaha hatsan almayı düşünmedikleri ve hw yada diana hedefledikleri.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• tabiki öle bak mesala sen bu mod 54 den önce hw 77 kullanıyodun ve bana dedinki 5 senedir kullanıyorum daha bir arızası dahi olmadı bir yayını değiştirdim diyodun bende sana diyorumki ben bu mod 125 i 10 takside aldım daha 6 taksidi var ödenecek ama tüfek hurda oldu hatsana tamire yolladım oda geri gelecekmi gelsede bende eski pisikoloji olacakmı tabiki olmayacak ve hemen daha bir yeri bozulmadan bu paraya bukadar olur mantıgında yaşayan birine hatsanın taktiğini uygulayacam başka çağrem yok ve ondan aldığım parayıda alman malı alacağım tüfeğin parasına eklicem inşallah daha neden alayım hatsan

• tam tamına 5 sene önce tanıstım hatsanla mod 60 edgar brother bır tufek bu kadarmı ıyı olur bozulmadı ben artık sıkılıp ustune kuma getırdım gamo aldım ama hatsanımı cok sevıyorum o kadarda hor kullandım banamısın demedı atıslerı cok ıstıkrarlı gucude yeterlı...ama sımdı yazılanları gorunce uzuluyorum ınsallah yıne benım aldıgım tufekler gıbı uretım yapar..

• demekki ozamanlar kar yapmayı değil kaliteyi düşünüyomuş zamanlada bu mantıkdan kurtulmuş ve ucuz üretime geçmiş. bak 5 sendir kullandım, hemde hor kullandım hiç bişi olmadı diyince inan samimi sölüyorum içimde bir sevinç oluşdu ama 5 sene öncesinde oldugunu vede şimdiki zamanı düşününce sevincim hüzne dönüşdü ne varki şöle kalitli bir şey yapsada onunla gurur duysak göğsümüzü gere gere hatsan desek başka tüfeğe değişmem desek off oof çok yordu bu konu beni yıprandım adam öle bir tüfek yapmışki maddi manevi hertürlü psikolojik olarak fiziksel olarak her yönden yıprattı beni bir tane alman helgası artık bana şart oldu

(ayrıca bu gece kandil gecesi herkezin kandilini en içden dileklerimle kutlar Allahdan bütün forum arkadaşlarıma sağlık ve sıhat dilerim nice kandillere )

• biz diyoruz ki yerli malı alalım paramız yabancıya gitmesin cari açık oluşmasın fakat bizim yerli üreticiler malın iyisini dışarı satıyor dandiğini ise iç piyasaya sürüyor yazık günah. mesela av tüfekleri piyasası da böyle

• şimdi bu gün hatsan bir diana yada bir hw97k üretse ve bu birebir aynısı olsa,fiyatı da avrupa yapım tüfeğe yakın bir fiyat olsa içimizden kaç tane arkadaş çıkar hatsan alır?[/quote]
    sanırım işe yerli malı girince kafadan olaya 3 sıfır yenik başlıyoruz,baytiyar abi de bunu biliyorki tüfeklerin kalitesini biryerde nokta koyuyor,bir hw nin kopyasını yapsa kaç tane kişi alır?sorusuna o kadar kişiden eksik görmediysem bir tek mustafa abi alırım dedi,firma sahiplari bunun farkında yapsa pek fazla rağbet görmeyecek,,,araştırma yapalım gerekirse yıllık kaç tane hw yada diana tüfek satılıyor türkiyede,, bir hw bir diana kullanıcısı çok fazla olmamakla birlikde oluşan arızalar teknik sorunlar pek sık gözükmüyor günümüzde, buda ayrı bir gerçek,şimdi siz üretici olsanız türkiye gibi ekonomik sorunları ile boğuşan bir ülkde acaba kaç tane tüfek satabilirsiniz 1000 ytl lik bir tüfek imal etseniz?
    herkesin bu kadar para vermez bir havalı tüfeğe,,bunun başlıca sebebi internet ortamını saymıyorum o başka,,ülkemizde havalı tüfeğe o kadar değer verilmediğinden insanlarımızın gözünde değeri düşük TIK TÜFEK ADI,,
    birde havalı tüfeğe gönül verip ama imkanı el vermeyen arkadaşlarımız var,
    imkanı el verip alanlar var birde imkanı el veripde almayanlar var,iş bu noktada iken yıllık kaç tane tüfek imal edip satabilirsiniz? her satılan tüfek alıcının rafında evladiyelik kalabilecek var sayımını da düşürnür sek,
    hatsan ın havalı tüfek politikası bu yönde ilerliyor,
    hatsan ın tüfeklerinin kalitesi belli gücü nü de hepimiz biliyoruz,hem ucuz hem güçlü tüfek istiyorsak o bir yerde patlak verir,onun da garantisini firma garanti şartları altında tamir ediyor, hatsan olayı budur,220 ytl verdiğimiz mod125 beraberinde gelen ekipmanları .dürbün,dürbün ayağı,çatal ayak,
    ortalama 90 ytl diyelim internetden alırsak,tüfek bize 130 ytl ye gelecek,şimdi bu tüfeği kaldırıpda hergün yerden yere vurmaya değermi arkadaşlar?bu malzemeden ancak bu kadarı olur diyebiliriz,ne verdikki ne alalım

• Yazışmalardan firmanın asıl olarak ihracat için kurulduğu anlaşılıyor.

O zaman,yurt dışında Hw ile rekabet eden kalite de ürünleri olmalı.

Türkiye'de de bu özel ürünü özel fiyatla satabilir mi ki???

(Bu arada;ben alırdım,zira benim silahıma

nitelikli hizmet verdiler.)

Yani bu nitelikte silahlardan hem üretmek hem yurt içinde satmak ticari mantık gibi

gözüküyor.

Ama anladığım kadarıyla zaman ve pr sorunları çok olacak.

Bülent

Selamlar

Fx Revolution

HW 97 k

Diana mod 350

HW 45

Diana P5 magnum

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen Funny5691 ().

• güzel yazı olmuş

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• arkadaslar soyle soyleyeyim.biz hatsana kundagi cevizden yap,namluyu en guclu celikten yap yada yaylari maccari tak demiyoruz ki!belki 1 yada 2 ytl olan gezi ,arpacigi kaliteli yapsa ,belki 0.50 ykr olan alyen vidayi saglamindan koysa ,2 ytl bile maliyeti olmayan bir tetigi daha iyi yapsa 5 ytl alsa ,bunun maliyetinden ne olcakki? 300 ytl lik bir tüfek en fazla 350 ytl olacak.at 44 de krilan kolu kac para daha maliyet koysa saglam yapar belki 3 ytl belki de 5 en fazla .bizim demek istedigimiz bu zaten.bizde isteriz turk mali almak kullanmak ama 25 -30 ytl maliyet icinde boyle vatandasi kaziklamak niye onu merak ediyorum .saygilarimla.

• arkadaslar soyle soyleyeyim.biz hatsana kundagi cevizden yap,namluyu en guclu celikten yap yada yaylari maccari tak demiyoruz ki!belki 1 yada 2 ytl olan gezi ,arpacigi kaliteli yapsa ,belki 0.50 ykr olan alyen vidayi saglamindan koysa ,2 ytl bile maliyeti olmayan bir tetigi daha iyi yapsa 5 ytl alsa ,bunun maliyetinden ne olcakki? 300 ytl lik bir tüfek en fazla 350 ytl olacak.at 44 de krilan kolu kac para daha maliyet koysa saglam yapar belki 3 ytl belki de 5 en fazla .bizim demek istedigimiz bu zaten.bizde isteriz turk mali almak kullanmak ama 25 -30 ytl maliyet icinde boyle vatandasi kaziklamak niye onu merak ediyorum .saygilarimla.

+11111111123456789

• site sakinlerine bir soru :him:s
    şimdi bu gün hatsan bir diana yada bir hw97k üretse ve bu birebir aynısı olsa,fiyatı da avrupa yapım tüfeğe yakın bir fiyat olsa içimizden kaç tane arkadaş çıkar hatsan alır?

arkadaşım diana fx yada AA kalitesinte bir tüfek yapsın değeri neyse onu veririz niçin 10 liralık mala 20 lira vereyim buradaki imalat fiyatıyla oradaki birmi işcilik fiyatı birmi :thumbup:

hamdım piştim yandım oldum.

• yahu dahada bişey demicem dilimde tüy bitti. yapacak tek şey var gidip avrupa mal alıcan, harbiden parasının hakkını veren bir tüfek alıcan gerisi fasa fiso yapsın iyisini desin bu mal iyi ama fiyatı bu kadar desin üstadlarda incelesin gerçekden de iyi desin ondan sonra görsün bakalım nasıl kapışılıyo o mal bir hw bir diana nasıl reklam yapıyo sanıyolar adam bana şu lafı dedi 5 senedir kullanıyom daha bir arıza vermedi tamir görmedi sadece yorulan yayı değiştirdim. dedi daha bundan iyi reklammı olur, malmı olur ayrıca ben bu konuya daha bişey yazmıcam diyom ama geliyo birisi bu paraya bu kadar olur diyo. yeniden yazmak zorunda kalıyom bu mantığı bir kenara bırakmalı tüfeği kullanamadıkdan sonra ona para versen ne olur bedavaya alsam ne olur nerde benim tüfeğim ben aldım 215 ytl ye ama ortada tüfek yok daha şöle bir keyifle kullandığım bir yere götürfüğüm yok yanında bir tüfek daha götürüyorum neden bozulacak nasıl olsa bende bari bu tüfekle idare ederim diyorum yani keyfi yok o paranın boşuna zarar boşuna hammallık

• şimdi bu gün hatsan bir diana yada bir hw97k üretse ve bu birebir aynısı olsa,fiyatı da avrupa yapım tüfeğe yakın bir fiyat olsa içimizden kaç tane arkadaş çıkar hatsan alır?[/quote]
    sanırım işe yerli malı girince kafadan olaya 3 sıfır yenik başlıyoruz,baytiyar abi de bunu biliyorki tüfeklerin kalitesini biryerde nokta koyuyor,bir hw nin kopyasını yapsa kaç tane kişi alır?sorusuna o kadar kişiden eksik görmediysem bir tek mustafa abi alırım dedi,firma sahiplari bunun farkında yapsa pek fazla rağbet görmeyecek,,,araştırma yapalım gerekirse yıllık kaç tane hw yada diana tüfek satılıyor türkiyede,, bir hw bir diana kullanıcısı çok fazla olmamakla birlikde oluşan arızalar teknik sorunlar pek sık gözükmüyor günümüzde, buda ayrı bir gerçek,şimdi siz üretici olsanız türkiye gibi ekonomik sorunları ile boğuşan bir ülkde acaba kaç tane tüfek satabilirsiniz 1000 ytl lik bir tüfek imal etseniz?
    herkesin bu kadar para vermez bir havalı tüfeğe,,bunun başlıca sebebi internet ortamını saymıyorum o başka,,ülkemizde havalı tüfeğe o kadar değer verilmediğinden insanlarımızın gözünde değeri düşük TIK TÜFEK ADI,,
    birde havalı tüfeğe gönül verip ama imkanı el vermeyen arkadaşlarımız var,
    imkanı el verip alanlar var birde imkanı el veripde almayanlar var,iş bu noktada iken yıllık kaç tane tüfek imal edip satabilirsiniz? her satılan tüfek alıcının rafında evladiyelik kalabilecek var sayımını da düşürnür sek,
    hatsan ın havalı tüfek politikası bu yönde ilerliyor,
    hatsan ın tüfeklerinin kalitesi belli gücü nü de hepimiz biliyoruz,hem ucuz hem güçlü tüfek istiyorsak o bir yerde patlak verir,onun da garantisini firma garanti şartları altında tamir ediyor, hatsan olayı budur,220 ytl verdiğimiz mod125 beraberinde gelen ekipmanları .dürbün,dürbün ayağı,çatal ayak,
    ortalama 90 ytl diyelim internetden alırsak,tüfek bize 130 ytl ye gelecek,şimdi bu tüfeği kaldırıpda hergün yerden yere vurmaya değermi arkadaşlar?bu malzemeden ancak bu kadarı olur diyebiliriz,ne verdikki ne alalım

Kadır arkadaş güzel değerlendirmissin bende firmanın yaşamasını güçlenmesini isterim ama.................................................................................................................................................................................................................................................
    Not : Bu ve benzeri konu çok konuşuldu bende değerli üyelerde nokta yerleri çoktan doldurdular Saygılarımla

Optima 635

• abi hatsan ın üretdği mod125 in kendine maliyeti sadece tüfek, 100 ytl nin altında,o gördüğünüz kocaman tüfek in maliyeti 100 ytl nin altında
    kral magnum bundan çok daha aşağı fiyat da ürerim gerçekleştiriyor,malzeme kalitesini ortada,100 lira verip 900 ytl lik tüfeğin verdiği konforu bulamayız bu tüfeklerde,bunlar böyle geldi şuan böyle gitmekdeler,umarım malzeme ve işcilik kalitesini artırırlarda çok kişi sebeblenir

• bende aldım hatsan mod 125 gerçektne berbat bi tüfek hız konusunda iyi ama güçlü silah fakatttttttttt çok tepmesi var bu yüzden atışlar hep etkisiz kalıyor eğer çaresi vardımcı olun rakadaşlar

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• bende aldım hatsan mod 125 gerçektne berbat bi tüfek hız konusunda iyi ama güçlü silah fakatttttttttt çok tepmesi var bu yüzden atışlar hep etkisiz kalıyor eğer çaresi vardımcı olun rakadaşlar

tüfeği sök yay ın ucundaki yay dengeleyici yi çıkart,bu tepmeyi azaltığı gibi gücü az miktar düşecektir,çok uzun mesafeler ile işin yok ise kısa mesafede senin için sorun olmaz,sonuçda 5.5mm saçma kısa mesafede yıkar geçer :thumbup: