burdurlu22m adlı kullanıcının mesajları

asyada barutlu tüfekle avlanmak yasak bu yüzden resmi olarak havalı tüfek kullanıyorlar ben havalı tüfek konusunda yeniyim ama tahminim ve mantıklı olan asya ülkelerinin bu konuda iyi olması gerekir...

Saygılar,

Evt arkadaşım asya ülkelerinde ateşli silahla av yasak olduğu için EVAlar av için üretilmiş silahlardır, gerek fiyat gereksede kalite olarak süper silahlardır (( kim ne derse desin)) aldığında bi kaç modifiye ile hızını alçaltmalısın (eğer 100 metrede gurup yapmak gibi bir idealin varsa ), ben gurup yapmıyorum ama bugün çekiç yayını 1.5 cm kısa yay yaptırıp silahıma taktım isabetlilikte gayet başarılı oldu artık hız ve güç değil isabetlilik istiyorum ....
    Eğer silah almak istiyrsan ilk önce ne istediğini bileceksin ,isabetlilikmi .....!!!! yoksa güç ve tahribatmı.....!! buna göre kararı sen vereceksin arkadaşım.......

Kullandım çok iğrenç bir tüfek bir daha hayatta kullanmam peki sen alman veya ingiliz malı kullandınmı kullandıysan böyle bir soru sormaman gerekir aralarındaki farkları kullananlar biliyor sana göre iyiyse senin sen kullan.Maksat hiç bir malı kötüleme değil silah sever arkadaşlarımıza neyin daha iyi neyin kötü olduğunu anlatmak hiç bu işten anlamıyan arkadaşlara bir ingiliz veya alman malı tüfeğin kore malından iyi demek kötü bir şeymi burda her zaman artık daha iyi ve kaliteli silahlardan söz etmemiz gerekir eski teknoloji yada kopya silahlar artık geride kaldı saygılarımla.

Evet alman malı hw100 kullandıım gayet güzel silah , bir hw100 kadar kadar iyi olmasada süper silah, ben kullanıyorum....! hayette başarılı bir silah her alıcıyada göğsümü gere gere öneriyorum arkadaşım....

işte bu forumun en güzel tarafı bu . kişiler soru sorduklarında yapılan yorumlar kişinin alabileceği en iyi silahı ( mümkünse ) alması yönünde. öyle bi çekememezlik , hasetlik , bende olmayan başkasındada olmasın gibi bir düşünce yok.
    daha iyileri gönlü temiz olan herkese inşallah........

Evet kesilikle çekememezlik die bişey yok , her insan kendi bütcesine göre değerlendirmesi lazım . Şahsen ben evaniximi gecen sene 12 taksitle 1700 tl almıştım daha taksitinin bitmesine 2 ay kaldı gelin bide bana sorun :S;( ödemekten gına geldi o zamanki hesap bu zamana uymuyor arkadaşlar.
    benizn şahsi fikrim arkadaşımızın parası ne kadarsa o kadar deerinde silah almasıdır ,ama yinede en doğrusunu kendisi bilecek........
    İnşallah diledii arzuladığı siilaha kavuşur....Saygılar...

Konuyu baştan bu yana tek tek okudum.Arkadaş 1000 tl para çıkaracağını söylemiş ve konuyu başlatmış, oysa son mesajında 1450 değerindeki 2.el S410 da karar kılayım derken KAFASİ abim falkonları düşünmesini söylüyor ..... :) :):):):):):):):) içimden bir his arkadaşın Revoda karar kılacağına söylüyor.... ;kihhik,;kihhik,;kihhik,;kihhik,;kihhik,;kihhik,

Her şey şaka şuka S410 güzel silaha benziyor almanı tavsie ederim.....

Bende Evanix bolt S10 kullanıyorum arkadaşım.Özellikle Bolt kolu olanı sipariş geçtim çok harika ben beğeniyorum.
    Gerçekten çok güçlü bir silah ,tahribat konusunda muhteşem çok uzun mesefelerde kullandım, 25 kuruşluk gurupman yapmasada 150-200 metrede soda şişesini afedeceğini sanmıyorum (şahsen ben hiç denemedim)
    Bu linktede daha önce silahımın bolt kolunun tanıtımını yapmıştım izlerseniz size baya bilgi vereceğine eminim ....
    Saygılar sevgiler.....

EVANİX S10 BOLT ACTİON (üstten bolt ) Tanıtım videosu...

ts-22 lerde çok çapak var bende 2 kutu var 1 şarjör attm öle kutular dolu vaziyette beliyor kesinlikle tavsiye etmem ....lakin illada ucuz olsun diyorsan (benim gibi maddiyata öenm veren dar bütçeli biri iseniz) pro magnum kullanmanızı tavsiye ederim...50-80 metreye kadar gayet güzel sonuç veriyor, yinede kararı siz vereceksiniz ...

Saygılar.....

Bu silahın türkiyede üretileceği güzel bence hem parça sıkıntısı hemde servis konusunda iyi olacağını düşünüyorum...... yanlız silahın gelecek yıl çıkması çok yazık bence ....bu kadar süre beklenirmi ya... ...??? ;(;(;(

Benim tüfeği sana veririm, sendekini satarız :thumbup: Bu arada Air ranger'in 60 atışlık hız değerlerini görünce ondan da vazgeçtim, çok düşme yapmış, benim regülatörlü Eva daha iyi gibi geldi :thumbup:

evt abi bende gördüm o hız değerlerini hiç hoşuma gitmedi ....
    sorun değil benimkini satarık seninkini ben alırım uyar bene ..:)

Ortalama 900 fps ile 60 atış ( 16 grain JSB ) bu fiyattaki bir PCP için bence çok iyi bir performans. Tüfeği kış döneminde aldım gerek hava şartları gerekse benim şartlarım nedeniyle uzun mesafe çalışmalarım olmadı. Ama sitedeki Uğur ve M. Ender arkadaşlarla yaptığımız buluşmalarda 25 m de tek delik, 50 m hedef (gurupman değil) çalışmalarında mükemmel sonuçlar verdi. Satış istatistiği yapmadım ama Air Arms S410 Xtra fac veya Daystate Air Ranger için ben de satabilirim. Satanlar AT 44 mü alıyormuş yoksa ;lol;

vayyy Abi Airranger ve AA S410 ölemi... yakışır vala , satarken regületörü sökelim benim tüfek aktaralım bende kalsın...:):) #hims#hims

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim iyi dileklerinize.Tüfek ar6 modeli benim için güç önemli.ama bu tüfek çift karakterli olduğu için yani gerektiğinde yarı güçte de kullanılabildiği için bunu seçtim.Şimdi siz değerli arkadaşlarıma sormak istediğim,amacıma uygun yani tahribatı yüksek pelletlerden hangilerini almalıyım.Elimde gamo serisi pelletler var onlar iş görürmü.Bana sakın 100 metrede 5 kuruşluk grup yapamazsın demeyin niyetim yok,magnumlarla 100m den 5lt lik yağ tenekesini tutturabilirmiyim.

Buradaki anlatmak istediğinizi tam olarak anlamış değilim, lakin AR6 larda 2 kademeli güç ayar düğmesimi var ve ben bunu yenimi öğreniyorum ki düşünmeye başladım..... ;$.,;$.,;$.,;$.,

ewet abi sezonun kapanmasına 2 3 hafta kaldı. artıkın bundan keri zıpkın başlıyor tabi birde havalı atışları :D:D

Abi ilk önce Antalya' yada bu silahların gelmesi çeşit yönündenn çok iyi oldu... Ben Burdurda ikamet etmekteyim ... havaların güzel olduğu açıldığı bir zaman pazar gününe denk getirebilirseniz bizde bir arkadaşla 2 Eva S10 ile katılabiliriz ......

Bu cihazın kullanımı yasal değildi diye hatırlıyorum "hedefi gösteren lazerler yani" nasıl getirdiniz ülkeye?
    Silaha nasıl monte edildiğini sıfırlamasının nası yapıldığını gösteren resimler varsa paylaşabilir misiniz acaba?

EBAY dan biraz inceledim belki biraz bakıp inceleyebilirsiniz.... http://shop.ebay.com/i.html?LH…amp;_trksid=p3286.c0.m301

bende 1 tane sipariş geçmek istiyorum yakında....... kaç günde gelir artık bilemiyorum .... :):)

öncelikle şunu belirtmek isterimki; alınan mal hiç bir zaman kötü değildir...!!
    kimi hız ister ,kimi kalite ister, bazıları ise ucuz ollsun beni tatmin etsin ister lakin kimi içinde maddiyat söz konusudur..
    Hepimiz bir FX, AA, DAYSDATE gibi kaliteli pcp hayal ederiz ama maddiyat olmayıncada olmuyor.....

AR6 ya gelince güçlü bir silah olduğunu hepimiz biliyoruz...100-150 metrelerde çok güzel guruplar oluşturamasada bir yaylıya kıyasla 50 metrede 2 cmlik gurup yapması sizin için tatmin edici olabilir....

Allah kazasız belasız atışlar nasip etsin,silahınızı güle güle kullanın......

Saygılar...

abi silahın hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız atışlar diliyorum.....
    Silahınızn işlemeleri gerçekten çok cezbedici görünüyor...heleki kundağa verilen dalgalandırma şekilleri adeta silaha muhteşemlik katmış.... ;keyf;
    silahınızn resimlerine baktıkça bakasım geliyor.....ama gözüm yok abi yanlış anlama ,nazar değmesin.... :):) güle güle kullan....