AAS410 Extra

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhabalar :
    sayın Kemal Aktaş vasıtasıyla aldığım AAS410 extra havalı silahımı aldım ve inceleme olanağı buldum tek kelime ile harika bir silah ne diyim önce biraz komplex gelmişti ama birkaç günlük inceleme ve silahı boş kurma denemelerindensonra bana sanki ateşli silah mavzer havası vermişti neden boş derseniz çünki silahı tanımam için böyle olması gerekiyordu birde silahın üzerinde dürbünğüm henüz gelmemişti sonra dün itibarı ile dürbünümde geldi Tasco 3-12*40 fakat dürbün ayağınıda sevgili buluthan ( ambrosia ) kardeşimin tavsiyesi üzerine yurt dışı sitesinden sport match ikili ayak siparişi verdim onu bekliyorum ve dürbün ayağı da geldikten sonra dürbünümü takıp silah üzerinde olan 150 bar basınç bitene kadar denemelerimi yapacağim tabiiki önce dürbünümü sıfırlayacağım ama bu arada dayanamayıp dürbün takmadan bir şarjör atış yaptım biraz nişan olayı olmadı ama PCP zevkini bana fazlasıyla verdi bir daha pistonlu silahı tanımam herhalde. yarım güç ve tam güç ayarında atış yaptım yarım güç ayarında yaptığım denemelerimde inanın 350 magnumdan daha güçlü olduğuna şahit oldum çünki 350 magnumla evde aynı mesafeden atışlarda 210 sayfa 105-110 yaprağı olan kitabı deliyordu ama benjaminle bu 16 grains AA peletle 210 sayfayı delip geçti tam güçteki yorum sizin olsun.
    silah bir kere insanı hiç yormuyor heleki kurma kolunada alışınca mavzer zevkini alabiliyorsunuz tetik hassasiyeti zaten mükemmel birde nişan almak için dürbünü taktımmı şimdidden merak ediyorum.
    şimdi birde scuba tüpü problemim var onuda temin ettimmi ondan sonra işlem tamam sanırım gerçi Ankara da dolum tesisi sınırlı ama bakacağız artık.
    sağolasın Kemal bey sağolasın AAS410 extra..
    Ankara dan selamlar saygılar....

• Öncelikle silaha dediğim gibi alıştıkça ne denli dengeli olduğunu anlayacaksınız....

Size naçizane tavsiyem silah üzerine 24x yada 32x ten pek aşağı dürbün takmamanız yönünde olacaktır. Bu güce 50-60 m mesafedeki hedefler zaten az geliyor...

Bir süre sonra benim gibi 100-150 m demeye başlarsınız...

Ben 100 m de 6-24x50 bir dürbün ile idare ediyordum... Artık 150 m atışlarını düşünmeye başladığım için 10-40x50 bir dürbün aldım....

Arazide bir süre sonra yahu bu dürbün hakikatten beni kesmiyor diyeceksiniz...

• Eyvallah Mustafa:
    fakat Türkiyede kaliteli markalı hafif 3-12*40dürbünü bile zor buldum keza senin dediğin dürbünleri yurt dışından getirtmek gerekir onuda yaparım da alışkınım yurtdışından birşey getirmeye ama söz konusu 100 sterlin ve üstü fiyat olduğu için gümrük takılması olursa yazık olur parama ve zahmetime onun için riske girmedim birde ben daha önce en fazla 3-9*32- 40 kullandığım için buda yeter gibime geliyor ama tabiiki mesafe değilde hedef küçük olursa haklı olabilirsin artık oda atıcı kabiliyetine kalmış gibime geliyor. Kemal beye kalırsa fazla bile. kendisi red dot kullanıyor. keza dürbünün hafif olması silahada ek yük getirmeyeceği için atış hassasiyeti daha iyi olacağı kanısındayız. kaldıki bu 3-12*40 tasco dürbün 380 gramdır.
    Ankara dan iyi akşamlar,selamlar.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen strong ().

• Silahınızı güle güle kullanın. Yaşadığınız heyecanı çok iyi biliyorum.
    Bende bavul içinde gelecek 6-24x50 dürbünü sabırla bekliyorum.

• Ahmet Abi,

Pirana 10X bende 12X ie 100 metre grupman ve 170 mt deki şişelere atıyoruz. Vasili (Kemal Abi) Red Dot ile kullanıyor ! Bu dürbün seni epey idare eder. Büyük ölçekli dürbün bende istiyorum, bunun en büyük sebebi de örenğin 24X ile atış yapmak ve daha yüksek zoomlarda hedefi neresinden vurduğuma yada yaptığımız grupmanları dürbünden daha net görmek adına. Zoomu artırdıkça hedefi görmek netleşirken, aynı oranda da atış zorlaşır ;) Desteksiz atışlarda da yüksek ölçekli dürbünler sıkıntı yaratabilir. İleride yüksek ölçekli bir dürbün alırsan siparişini verdiğin dürbünün de bir köşede kalsın bence ;)

Tekrar hayırlı olsun...

• Ahmet Abi,

Pirana 10X bende 12X ie 100 metre grupman ve 170 mt deki şişelere atıyoruz. Vasili (Kemal Abi) Red Dot ile kullanıyor ! Bu dürbün seni epey idare eder. Büyük ölçekli dürbün bende istiyorum, bunun en büyük sebebi de örenğin 24X ile atış yapmak ve daha yüksek zoomlarda hedefi neresinden vurduğuma yada yaptığımız grupmanları dürbünden daha net görmek adına. Zoomu artırdıkça hedefi görmek netleşirken, aynı oranda da atış zorlaşır ;) Desteksiz atışlarda da yüksek ölçekli dürbünler sıkıntı yaratabilir. İleride yüksek ölçekli bir dürbün alırsan siparişini verdiğin dürbünün de bir köşede kalsın bence ;)

Tekrar hayırlı olsun...

Teşekkürler Buluthan

+1

• sayın gmby
    yeni aldıgın durbunden memnunmusun? aynı durbunden almayı bende dusunuyorum.tespitlerini bildirirsen memnun olurum.
    selamlar

not:getirtmek için ne gibi bir yol izledin(fatura >100$ ,toys v.s)

fx revo.

Sumatra 500 .25
    Recluse .357
    mk-390 paladin

• tekrar hayırı ugurlu olsun abim.Bende arkadşların dürbün öçekleri hakkındaki görüşlerine katılıyorum ,yüksek olcekli dürbünlerde,zoom buyudukce kalp atısının etksıı ıle artıkıl ınanılmaz sekılde oynuyor.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• yüksek olcekli dürbünlerde,zoom buyudukce kalp atısının etksıı ıle artıkıl ınanılmaz sekılde oynuyor.

Doğru söze ne denir ? 24X büyütmede artıkıl'ın hedefteki titreşimlerinden nabzınızı sayabilirsiniz.

Ne var ki, 8-10 büyütmede bu titreşimleri görmemeniz, titreşimlerin olmadığı anlamına gelmiyor.
    Namlu aynı şekilde titremeye devam ediyor fakat büyütme yetersiz olduğu için siz farkedemiyorsunuz.
    Neticede, bu oynamaları yaratan dürbün değil, vücudunuz.

Yüksek büyütmede bu rahatsız edici oynamaları en aza indirmek için ayrı bir çaba sarfetmeniz gerekiyor,
    böylece atış tekniğiniz gelişiyor ve daha başarılı oluyorsunuz.

Destekli olarak aynı silah ve aynı dürbünle yaptığım atışlarda, 24 büyütmede yaptığım gruplar her zaman
    8-10 büyütme ile yaptığım gruplardan daha küçük oluyor.

• +1000000000000000000000000000000000000000025

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Bütün hayırlı olsun dilekleri için ayrı ayrı teşekkürler darısı başınıza...