Şişe dizmek için hedeflik

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba hobidaşlar,
    Atış yaptığım alanda soda siselerini dizecek zemin bulmakta zorlandığım için, seyyar bi hedeflik yapmaya karar verdim. Ekte resmini sunuyorum. Portatif, bagaja sığabilen bi hedeflik oldu. Bütün parçalar 6x80 cm ebadında. Yapıştırıldı ve vidalandı. Raflarin arası 25 cm. Soda şişeleri sığacak şekilde ayarlandı. Fakat daha deneme fırsatım olmadı. İlk fırsatta kullanıp düşüncelerimi buradan paylasirim inşallah.

Cometa Fenix 400 Compact Star 5,5 mm

Hatsan Mod 135 qe Wortex 5,5 mm + Yatagun Dampa + Hawke Vantage 3*9*40 AO

Hatsan Nova Compact LW 5,5 mm (M.Ekiz Reg) (SATILIK)

Kral Bigmax X 6.35 + Hawke Sidewinder 8*32*56 20x Half Mildot (SATILIK)

Effecto Px 5 Pro 5.5 Lamine Kundak

• Tebrikler güzel çalışma olmuş elinize sağlık. Engebeli zeminde çalışacaksanız taban ayak boyunun uzun olması sanırım işinizi kolaylaştırır. Değerlensirmenizi bekliyorum. Bol şans.

• Guzel olmus giderken yaninizda bir tanede branda veya muşamba altina sermeye.
    Olur 10 numara.
    Keyifli atislar.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Guzel olmus giderken yaninizda bir tanede branda veya muşamba altina sermeye.
    Olur 10 numara.
    Keyifli atislar.

inşallah, naylon yada branda aklımda.

• Elinize sağlık bizde atislarda genelde şişe kullanıyoruz, en büyük sorun kenara denk gelen peletlerin siseleri devirmesi.Yaptiginiz barin uzerine 10 ar cm lik borular koyarsaniz şişeleri baş aşağı takıp sağlam oynamayan hedef haline getirebilirsiniz ,siseler ruzgardan ve kirilanlar digerlerini düşürmez bu şekilde .Eglenceli atışlar.

swiss arms jericho 941
    hatsan striker edge 5.5
    Kral puncher mega 5.5
    Hatsan Bt65 Sb Elit 5.5

• ..

swiss arms jericho 941
    hatsan striker edge 5.5
    Kral puncher mega 5.5
    Hatsan Bt65 Sb Elit 5.5

• güzel olmuş, keyifle kullanın.
    Hedeflige, şişelerin agızlarının girecegi ufak oyuklar acarak şişelerin kolayca dizilmesini saglayabilirsiniz. hem birbirlerine çarpınca düşmezler.

Hatsan Nova Tactical 5.5mm (0916-20010) + Leupold 6-24x60 Mark4 ;tufey#

Hatsan Mod 75 5.5mm (1113-08182) + Ansar 3-9X50 ;tufey#

Hatsan At-44 Long Qe Bullpup RG SE (0814-20794) + Beileshi 6-24X50 ;tufey#

Kral Puncher Maxi 5.5mm W (15-P1448) + Bushnell 4-12X40 ;tufey#

Kral Puncher Pro 5.5mm (16-P1661) + Leupold 6-24X60 ;tufey#

Zoraki Ultra Hp 01-02 (00138) 4.5mm + Reddot £tabanxalı$

[Resim Engellendi: http://www.imgim.com/npkvwl.png]

• Elinize sağlık bizde atislarda genelde şişe kullanıyoruz, en büyük sorun kenara denk gelen peletlerin siseleri devirmesi.Yaptiginiz barin uzerine 10 ar cm lik borular koyarsaniz şişeleri baş aşağı takıp sağlam oynamayan hedef haline getirebilirsiniz ,siseler ruzgardan ve kirilanlar digerlerini düşürmez bu şekilde .Eglenceli atışlar.

gayet güzel bir fikirmiş, aynı dertten ben de muzdaripim. pelet şişeyi sıyırınca yada kuvvetli rüzgarda hepsi birden yere düşübiliyor şişelerin. üstte 2-3 cm boşluk olduğu için boruyu yapıştırınca şişelerin boruya geçirilmesi mümkün olmayabilir. ama en üst katta yapılabilir bu işlem. ya da sert kalorifer tesisatı borularından yada elektrik sıva altı borularından 2-3 cm yapıştırıp bi deneyeceğim. Fikir için teşekkürler.

güzel olmuş, keyifle kullanın.
    Hedeflige, şişelerin agızlarının girecegi ufak oyuklar acarak şişelerin kolayca dizilmesini saglayabilirsiniz. hem birbirlerine çarpınca düşmezler.

bu fikir de gayet güzelmiş. 2. yapacağım hedeflikte uygulayacağım inşallah. Teşekkürler.

• Bugün atışa gidebildim sonunda :)

• Elinize sağlık.

Bende benzeri bir hedefliği Su Kontrası ile yapmıştım ama uzun vadede hedefi tutmayan atışlar sebebiyle parçalandı. Bu süre zarfında ise en az şişe kaybı (düşen şişelerin kırılması) ve en az kirlilik adına şişelerimi koli bandı ile sarmaya başladım. Böylelikle hem şişeler patlamıyor, hemde etrafı kirletmeden kolayca temizleyip mekandan ayrılıyorum.

Tabii sizinde yaptığınız gibi hedefliğin altına bir şeyler serilebilir. Zira tek tek şişeleri bantlamak bazen uzun sürüyor. Hayırlı geceler ...

Vursan M92 7+1 72 Cal.
    Gamo Hunter IGT (Satıldı)

Gamo Hunter 1250 (Satıldı)

1.Nesil Webley Patriot (Satıldı)

Benjamin NP XL 1100 5,5mm (Satıldı)

Hatsan Galatian I (RG) + V.O Counterpunch 6-25x56 (FFP)

• Günaydın,
    Ben de bi defa şişenin birini sarıp denemistim. Fakat illa o dağılma anındaki zevki vermiyor. Ama çevrenin kirlenmemesi bakımından güzel bir yontem. Bu arada hedefligimde oluşan tahribat da bu şekilde. Uzun vadede sorun yaşayacağım sanki.

• Hocam günaydın, aslında tüfeğin hedef aldığı taraflara 2mm kalınlığında saç büktürerek montaj yapabilirsiniz.

L şeklinde bir saç büktürün ve 18mm' ye (kullandığınız malzemenin 18mm. olduğunu düşünürsek) 5cm. ebatlarında olsun. 5cm olan kısmı rafların altına gelir ve o kısımlardan akıllı vida ile vidalarsınız. Böylece hedefliğe minumum hasar verilir. Tabii hedeflik ağırlaşır ama her güzelinde bir kusuru olacak artık.

İyi Pazarlar ...

Vursan M92 7+1 72 Cal.
    Gamo Hunter IGT (Satıldı)

Gamo Hunter 1250 (Satıldı)

1.Nesil Webley Patriot (Satıldı)

Benjamin NP XL 1100 5,5mm (Satıldı)

Hatsan Galatian I (RG) + V.O Counterpunch 6-25x56 (FFP)

• Resimlerden anladığım kadariyla baya atış yapmışsınız. Kimi bu pcp ile şişe kirma işini elestiriyor ama ben büyük keyif aliyorum.
    İstediğin mesafeye koy istediğin kadar kir kimseye zarari yok. Bide bilincli yapilip arkasini gördüğünüz yerde ve kirilan camlari topladimi 10 numara.
    Vhonor arkadasin dediği gibi o bölgeleri saç ile kaplarsaniz kesinlikle zarar gormez.
    Keyifli atışlar size.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Resimlerden anladığım kadariyla baya atış yapmışsınız. Kimi bu pcp ile şişe kirma işini elestiriyor ama ben büyük keyif aliyorum.
    İstediğin mesafeye koy istediğin kadar kir kimseye zarari yok. Bide bilincli yapilip arkasini gördüğünüz yerde ve kirilan camlari topladimi 10 numara.
    Vhonor arkadasin dediği gibi o bölgeleri saç ile kaplarsaniz kesinlikle zarar gormez.
    Keyifli atışlar size.

Uzun bi süre atış yapamamıştım. Baya da bi soda şişesi birikti evde. Dün bi 50 kadarını temizledik inşallah ;) Silahı alış amacım ve hobiye başlama sebebim tamamen uzak mesafede şişe gibi hedeflere atış yapmaktı. Aynı şekilde ben de büyük keyif alıyorum. Saçmanın şişe ile buluştuğu ve o an çıkan şişenin dağılma sesi benim çok hoşuma gidiyor. Atış yaptığım alan insanların gelip geçtiği bi yer değil. Ormanlık alanda kesinlikle atış yapmıyorum. Canlı hayvanlara hayatta atış yapmam. Mümkün olduğu kadar da çevreyi kirletmemeye çalışıyorum. Zaten son fotoğrafı da atış alanının ne kadar temiz kaldığını göstermek için paylaştım. Tamam grupman yapmak da zevkli ama nereye kadar. Tahribat atışlarının yeri bambaşka bence.