30 m. destekli grupman Gamo Hunter 5 atış

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Eski çalışmalardan bir demet:
    Aşağıda verdiğim gruplar için sandalyede oturarak, başka bir sandalye arkasından destekli 30m. atışlardır. Sıcaklık 35°C üzeri, çok nemli hava.
    97k 5.5mm

[Resim Engellendi: http://img385.imageshack.us/img385/5806/hunter30mlv1cv3.th.jpg] [Resim Engellendi: http://img385.imageshack.us/img385/1159/hunter302jo8js1.th.jpg]

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Sıkı gruplar dogrusu yani Benjamin ve hunterla 30 mt için:)

hw97k çok isabetli sizde müsabakada hw77 kullanmışsınız yanlış hatırlamıyorsam, ama daha önce belirtmiştim bunlar 8 grup içerisinden en iyi 2'şer tanesi, hepsi böyle değildi :(

.

ankarateam.png

• 30 metre de yapılan bu atışlar ve gruplar gerçekten çok başarılı, tebrikler!!!

HW hiç kullanmadım, bu sebepten nasıl bir tüfek hiç bir bilgim yok açıkçası. Sadece pellet lara yorum getirebiliyorum. Fotoğraflardan anladığım kadarı ile de HW 97 en çok gamo hunter ı sevmiş . Benjaminden daha iyi grup çıkarmış gibi gözüküyor ilk etapta.

Benjaminin grupmanı da çok iyi (fotoğraf 4).

• Çok başarılı grupmanlar. HW 97 En çok gamo hunter ı sevmiş . Benjaminden daha iyi grup çıkarmış, buda ilginç geldi açıkçası...Gerçi 12 de olmasa da benjaminin grupmanı da çok iyi (fotoğraf 4).

Gamo Hunter fiyatına oranla hakikaten güzel pellet 500 adedi 8-10YTL
    H&N'yi denememiştim, onunlada güzel gurup çıkartır eminim.
    Ayrıca dediğim gibi her pelletle 8 gurup denemiştim, buraya en iyi 2 tanesini koydum.

not: bu arada sizin 50m. yarışmada birincilik sizin hakkınız bence

.

.

ankarateam.png

• İmza dan anladığım kadarı ile atış yapılan tüfek HW100,

Beni sonuçlar şaşırttı zira benim bir teorim var ve bu sonuçlar teorimin yanlış olduğunu düşündürdü bana,
    teorim: orta sınıf pelletler içerisinde ProMagnum'un %90 en iyi pellet olduğu idi bu teoriyede ProMagnum'un
    nerdeyse tüm tüfeklerde en az orta-üst isabetliliğe olması idi, yani pellet seçen tüfekler bile ProMagnum ile oldukça
    iyi gruplar (süper demedim dikkat!) çıkarmasıydı, özellikle bu atış öncesi bana sorsalar hunter'a en iyi ihtimal 3.lüğü
    verirdim.

Ama sonuçlar ortada, ilginç ?(

Güzel çalışma, emeğin ve paylaşımın için teşekkürler.

• atışları hw97k ile yazın yapmıştım, FX Gladiatör almak için hem 4.5 hem 5.5 97k'larımı sattım :(
    sizde mod54 4.5mm ile atışlarınızı paylaşsanız.

.

.

ankarateam.png

• atışları hw97k ile yazın yapmıştım, FX Gladiatör almak için hem 4.5 hem 5.5 97k'larımı sattım :(
    sizde mod54 4.5mm ile atışlarınızı paylaşsanız.
    .

Pardon mesajınızda belirtmişsiniz, grupmanalara bakmaktan mesajıın tamamını okumamışım sanırım ;kihhik,

Mod54 ile grupmanları yapmaya malesef fırsat bulamıyorum, ev avcılarda ve atışa musait bir ortam malesef yok,
    ev giriş katı olunca, etraf kapalı olunca atış mümkün olmuyor, ayrıca haftada 7 gün çalışıyorum o yüzden yaklaşık
    4 aydır Mod54 ile 100 atış bile yapamadım ;( (işler yoğun olmadığı zamanlarda günde 1,000 pellet attığım oluyordu)

• bır küçük sorum var acaba kac metreden sıfırlama netıcesınde bu gurup oluştu

• bır küçük sorum var acaba kac metreden sıfırlama netıcesınde bu gurup oluştu

avcihoca'm 30m.de sıfırlayıp atışları yapmıştım, orası yazın benim poligonumdu :)

.

ankarateam.png